Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meddig él egy labrador?

Meddig él egy labrador?

Figyelt kérdés

Van egy 13 éves labrador kutyám, és már körülnéztem hogy kb meddig fog még élni de mindenhol mást írtak.

Valahol azt hogy 11 valahol meg hogy 15. Nos melyik a keető közül?


2008. szept. 27. 16:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Amiket néztél az átlag életkor szóval nem él minden labrador 15 évig. A te kutyád élhet 20 évet is. Igaz az ritka. Szóval pontosan nem lehet megmondani hogy meddig fog élni. Szerintem ha 13 évet élt eddig és jóbörben van akkor még élhet 1-2 évet.


Remélem segitettem.

2008. szept. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%
Sajnos a fajtatiszta kutyák kevesebb ideig élnek általában mint a keverékek.Az én kutyám keverék volt és 15 évig élt.Állitólag 12 év az átlag életkor.Sajnos a kutyáknál hirtelen jön a leépülés (nálunk is ez történt)Elsőnek a hallása majd a látása romlott meg végül már enni se akart.Reméljük nálatok ez még messze van.
2008. szept. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szomszédunk 14 éves labradorja tavaly végelgyengülésben halt meg, az állatorvos azt mondta, fajtatisztához képest meglepően sokáig húzta szegény.
2008. szept. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az enyémnek már a hallása abszolút a nullán van, csak akkor figyel fel ha az orra előtt tapsolok. Egyébként ha leviszem sétálni nem marad le, de itthon éjjel nappal alszik. Remélem még 1-2 évig elél.
2008. szept. 28. 09:32
 5/7 anonim ***** válasza:
54%

Én már olyat is hallottam, hogy a kutya méretétől függ, hogy meddig él.

Az átlag életkor a kistestű kutyáknál (pl. olasz agár, tacskó, pincsi) 14-16 év

Közepes testű kutyák (pl. vizsla, dalmata, beagle, skót juhász) 12-14 év

Nagytestű kuyták (pl. Golden retriver, labrador, malamut) 9-12 év

Órástestű kutyák (pl. kuvasz, bernáthegyi, ír farkas, rottweiler) 7-9 év.


De ez szerintem mind relatív. Sok minden függ a gazditól is és a betegségegtől. Ezt nem lehet kiszámítani, ahogy az embernél sem. Van aki 90-100 évig él és van aki 20 éves koráig. De gondolom minden gazdi, aki igazán szereti a kutyáját/macskáját/bármilyen házi kedvencét mindent meg tesz azért, hogy minél tovább mellette maradjon. Remélem a Te kuytusod is még sok örömet fog neked okozni. De a 13 év is nagyon szép kor. Remélem az én kutyusom is élni fog legalább 13 évig.

2008. szept. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez nem fajtájától függ.Hanem hogy van-e valamilyen betegsége meg genetikai adottság.Nekem régebben volt egy fajtiszta tacskóm 17 évig bírta.Most van egy idős fajtiszta pulim aki nemsoká 19.életévét tölti.Szoval ez teljesen változó.Olvastam valahol a neten hogy a rekordok könyvében a világ legöregebb kutyája 29 évig élt.
2008. szept. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Handballlove ***** válasza:
0%
A mamám egyik kutyusa 28 évig élt és labrador volt.:D
2016. jan. 30. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!