Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Már egy hete sír, mit csináljak?

Már egy hete sír, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Egy hete kaptam egy most 9 hetes amstaff kiskutyát. Ha nem vagyunk vele folyamatosan sír. Este ha lefektetjük akkor hajnalig nem kel fel,viszont 5 órakor elkezd sírni. Nem birom magam kialudni normálisan,és van olyan hogy enni se birok elmenni mert a kutya nyüszít. Mit kéne tennem?
2016. jún. 29. 06:04
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Hát most extra helyzet van itthon mert a szomszédban a kerítést csinálják,így nem szabad kiengedni. Tehát valami olyasmi most még egy napig hogy kb 5kor felkelt a kutya,kimegyek hozzá,adok neki enni,odaviszem a teraszra,beülök egy székbe ő meg alszik ott egy kicsit aztán bemegyünk a házba ott is próbálom elaltatni,de már akkor sír ha nem lát engem,kb 2kor elmennek a munkások,akkor kimegyek vele és játszunk, aztán sajnos még ezen a héten 4-6 ig nem tudok itthon lenni,így addig garázsba kell lennie,ha hazaértem megyek vele ki játszani olyan fél 9,9ig kisebb nagyobb megszakításokkal,aztán kaja és alvás. Ha már nem építik a kerítést,akkor majd kint leszek vele egésznap és majd próbálom szoktatni egy kicsit az egyedüllétre,mert akkor ha már készen lesz a kerítés,akkor kint lehet egy kicsit egyedül is.
2016. jún. 29. 09:35
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészről, az amstaff nagyon gazdás, nem kinti tartásra való, a szőrzete sem megfelelő rá. Pláne kölyköt nem kellene kint tartani. Akkora szüksége van a társaságra, mint egy kisgyereknek! A benti szabályokat pedig meg kell tanítani neki. Ez munka, de az nem megoldás, hogy inkább nem viszed be.


Másrészről, ha jól értem ahogy el kezd reggel sírni, te kimész hozzá és megeteted, játszol vele. Így persze, hogy sír, hisz megerősítést kap rá. Ha azt akarod, hogy egyre kitartóbban, egyre hangosabban sírjon, ez jó módszer. Ellenben ha azt szeretnéd, hogy az egyedüllétet jól viselje, akkor menj ki hozzá, mikor csendben, nyugton van. Tanulja meg, hogy a hisztiért nem kap figyelmet, nem ér el vele semmit. Csak akkor éri el a célját, ha nyugton van.

2016. jún. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!