Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhely vagy tenyésztő?

Menhely vagy tenyésztő?

Figyelt kérdés

a pappilon tetszik és az egyéb kisebb testű kutyusok. én szívem szerint tenyészőtől vennék. de mindenhol azt olvasom,hogy fogadj örökbe,ne vegyél. és biztos abban is van valami. rossz ember lennénk,hogyha inkább tenyésztőtől vennék? vagy jobb egy keverék kutyus?

kinti-benti kutyát szeretnék, rendszeres séták mellett. és fontos,hogy macskával is kijöjjön.


2016. júl. 1. 14:52
 1/6 A kérdező kommentje:

lehet hogy hülyeség,de szerintem az örökbefogadással támogatjuk ugyanúgy a szaporítókat. vannak szaporítók akik ha nem tudják eladni a kutyát vagy éppen valamilyen baja van akkor beadják menhelyre,hogy ők találták.

olyat is hallottam,hogy valaki megvette a szapis kutyát és kiderült,hogy genetikai betegsége van, ami egy vagyon lett volna,ezért beadta..

valljuk be, a menhelyen lévő kutyák közt nincsen tenyésztőtől vett kutya. azokban alapból van chip.. de jobban is megbecsülik az emberek az értéke miatt.

szóval én semmilyen módon nem akarok hozzájárunk a szaporítók 'munkájához'. és ha örökbefogadok egy kutyát,azzal nem oldok meg semmit,visznek a helyére mást.

2016. júl. 1. 14:55
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ.

Ha fontos számodra, hogy fajtatiszta legyen a kutyusod, akkor tenyésztő.

Ha nem ez az elsődleges, akkor menhely.

De, igenis segítesz vele, mégpedig 2 kutyán is: egyik, amelyiknek megváltozik az élete és a gazdija leszel; a másik pedig, amelyiket be tudja fogadni a menhely és segíteni tud neki ezzel.

Nem csak szaporítók által leadott kutyák vannak menhelyen, sőt azokból van a kevesebb. A legtöbb kutyát találták, kidobták, kóborolt. Nem támogatod a szaporítókat az örökbefogadással: azzal támogatnád, ha tőlük vennél pénzért kutyát.

Mivel még bizonytalan vagy, és nincs egy kimondott fajtaszerelmed, én a menhelyre szavazok.

Az én kutyám is onnét van, de korábban volt fajtatiszta, kiállításokra hordott kutyám is (ő már meghalt).

A macskával kijövés elsősorban nevelés kérdése. Ha örökbefogadás mellett döntesz, érdemes egy fiatal felnőttet vagy idősebb kölyköt választanod, vagy ha már idősebb kutyát, akkor olyat, amelyik tesztelve van cicákkal és nem bántja őket.

2016. júl. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha papillont szeretnél, akkor csak is hivatalos tenyésztőtől vegyél, törzskönyvvel, szerződéssel. Ilyenkor a kiskutya drágább, 150-200 ezer forintot számolj rá mindenképp és sokszor várólista van, várni kell amíg megszületnek a kiskutyák. De hidd el, hogy ha tényleg egy ilyen kiskutya a vágyad akkor megéri pénzt és időt szánni rá, hiszen az a kiskutya 10-15 évig melletted lesz.

Itt olvashatsz amúgy a témában: [link]


De ha jobban szeretnéd, akkor örökbe is fogadhatsz. Ezzel nem támogatod a szaporítókat, hiszen ők nem kapnak egy petákot sem a leadott kutyákért (nem úgy mintha első kézből eladná neked 20-50 ezer forintért), de sajnos számítani kell rá, hogy lehetnek betegségei egy befogadott kutyusnak is. Ezt általában a menhelyen már kivizsgálják és tájékoztatnak az esetleges költségekről, gyógykezelésekről ha normálisak. Ha ezt vállalni tudod és akarod az kétségkívül nemes cselekedet, hisz az a kutya is él, és a hátrányos helyzete ellenére te mégis próbálod neki megadni a legjobbat.


A szaporítók csak akkor hagyják abba a kutyagyártást, ha nincs rá kereslet, nem adnak neki pénzt. Akkor persze eltünteti a már meglévő kutyákat és ha van esze, akkor többet nem gyárt, tanulva hogy az előzőek se "keltek el". De ha már élnek azok a kutyák, abban nincs semmi rossz ha örökbefogadod őket.

2016. júl. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"örökbefogadással támogatjuk ugyanúgy a szaporítókat. vannak szaporítók akik ha nem tudják eladni a kutyát vagy éppen valamilyen baja van akkor beadják menhelyre,hogy ők találták. "


Nagyon kevés menhelynek van arra kapacitása, hogy a gazda/szaporító által leadott kutyát azonnal bevegye. Általában várólista van, szóval ez nem igazán lehet rendszeres megoldás arra, hogy megszabaduljanak a nem kívánt szaporulattól. De még ha sikerül is leadniuk a kölyköket, akkor is egy csomó költségük volt velük, ezért hamarosan más pénzforrás után fognak nézni, a szaporítással felhagynak.


Egyébként a te dolgod, honnan veszel kutyát, amíg nem szaporítótól hozol. Szép dolog örökbe fogadni, de ha nekem egy papillon az álmod, semmi gond nincs azzal, ha veszel egyet. Te a saját kutyádért vagy felelős, nem a mások által leadott kutyákért.

2016. júl. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt mondom,hogy ha nincs álom fajtád akkor végül is egy keverék is jó lehet.


ha viszont van olyan fajta amibe "szerelemes" vagy akkor tenyésztőtől vedd mindenképpen. Mint írtad tetszik a papilon,ha ilyen fajtát szeretnél akkor keress egy megfelelő tenyésztőt :)



Nekem egyik ismerősöm hord el mindennek,hogy én majd tenyésztőtől fogok elhozni,meg hogy miért nem a menhelyről hozok ki kutyát és stb miért veszek ha a menhely dugig van.


Én konkrétan szerelmes lettem egy fajtába már több éve,egyszerűen más fajta nem kell csak ő. Még nincs lehetőségem a tartására sajnos. Viszont amint lesz,gyűjtök és veszek tenyésztőtől! :) 1-2 éven belül már tényleg szeretnék venni egy kölyköt.


A későbbiekben pedig nem zárkózom el,hogy mentsek menhelyről,viszont egyenlőre egy fajta érdekel és pont!


Ne érdekeljen mások véleménye erről!


Ha rendes tenyésztőtől hozod el és nem 50 ezerért egy szaporítótól akkor az is teljesen jó!

2016. júl. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A pappilon benti kutya:)
2016. júl. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!