Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2 évesen már késő elvinni...

2 évesen már késő elvinni kiállításra?

Figyelt kérdés

Van egy 2,5 éves kuvasz kanom, akivel egyébként sokat foglalkozom. Bh vizsgára készülünk, terel stb...

Most ébredt fel bennem a gondolat, hogy jó lenne elvinni kiállításra is, csak a szórakozás kedvéért, de leégni sem szeretnék vele. Egyből egy klub kiállítást néztem ki, ahol tutira sokan lesznek. Szerintetek bevállaljam?

Otthon már gyakorlom vele a ring dresszúrát, de félek, hogy élesben mit reagál majd...

Idegen helyen kicsit bizonytalan. nagy baj, ha esetleg becsapja a farkát a lába közé a ringben?


2016. júl. 4. 13:03
 1/8 anonim válasza:
Nem hiszem
2016. júl. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
44%
Kevés kutyát láttam aki élvezte az utazást, kiállítást, hangzavart...
2016. júl. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Amikor 8 hónaposan először vittem kiállításra a kutyámat, eléggé küszködtem még a nevelésével. Izgultam, hogy mi lesz a kiállításon. De ott kiderült, hogy semmi: ráírták ugyan a bírálati lapra, hogy hiányos ringdresszúra, de nagyon ígéretest kapott és BIS-be javasolták. Kell a jó felkészítés, de azért ez nem az obedience VB, hanem szépségverseny. Egy maga alá húzott farok mindenképpen hiba, de nem az égés kategória. Akár címet is szerezhet, ha amúgy jó a kutya, bírófüggő, hogy mennyire veszik komolyan.
2016. júl. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha becsapja a farkát, az biztosan nem jelent jót a bírálatnál, hiszen nem csak a külsőt, de a wesent is nézik ilyenkor.


Tipp: gyakorold vele a ringdresszúrát idegen környezetben is, kutyasuliban, zajos helyeken, sok kutya és sok ember között.

A fogait is meg fogják nézni, valamint a heréit. Tűrnie kell, hogy egy számára vadidegen ember hozzányúljon. Erre is érdemes gondolnod, és gyakorolni.

2016. júl. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek!

Az előfordulhat, hogy egy egyébként engedelmes, és jó idegrendszerű kutya a ringben megváltozik? Ezt hogy szokták lekezelni? Mondjuk ha futás közben megtorpan, vagy nem akar rendesen megállni.

Mivel nekünk már a nyílt osztályban kell indulnunk és ott azért a kutyák többsége már elég gyakorlott, gondolom ez nem szokott előfordulni.

2016. júl. 4. 16:36
 6/8 anonim ***** válasza:
86%
Azért ilyeneken már ne aggódj. Ha amúgy jól nevelt és bh vizsgát is le tudtatok tenni, valószínűleg a ringben sem varázsolják el a gonosz manók.
2016. júl. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Haha, köszi!:)
2016. júl. 4. 18:31
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Mielőtt nevezel a klubkiállításra, meg kellene oldanod, hogy egy másik kiállításra csak nézőként elmenni a kutyával.Egy iskolai közeg már ismerős a kutyának. De a kiállításon sok kutya van. Zene szól netán. Jönnek-mennek az emberek kutyákkal.

Valakivel, lehetőleg nem túl közeli ismerőssel gyakorolni kellene a chip nézést. A fog, here vizsgálatot.

2016. júl. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!