Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutya tönkreteszi a lakást....

A kutya tönkreteszi a lakást. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés
2 hónapos korában hoztuk el, most lesz 5 hónapos, bérházban lakunk, lejárunk vele amennyit egy ennyi idős kutyával kell. Ha elmegyünk dolgozni (12 órás munkabeosztásunk van sajnos) mire hazaérünk szétrágja a ruhákat, a falat, leránt mindent az asztalról. Tudom hogy nő a foga, ezért türelmes vagyok vele de félek hogy nem fog változni... Hogy lehetne erről leszoktatni? rengeteg kárt csinál

2016. júl. 4. 20:24
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
53%

Egyetlen egy megoldás van,hogy új gazdit kerestek a kutyának.


12 órás munkabeosztással nem szabad kutyát bevállalni. Ha legalább egyikötök 6-8 órában lenne még az is jobb eset lenne,de így a kutyának kínzás.


Nem, nem nyugdíjas meg diák az összes kutyás,mi is dolgozunk, mondjuk én 8 órában plusz az út max 9 óra az amit távol vagyok.

Eleinte szabit kell kivenni,hol egyik fél hol a másik netán addig rábízni vkire,vagy áthívni vkit,hogy teljesen ennyit ne legyen egyedül!


Egy kutyának a sors döntő ideje az első életéve. Konkrétan alig vagytok a kutyával,így nem sok mindent fog megtanulni, szobatisztasággal hogy álltok??


Nekünk 5 hónapos korára semmit nem tett tönkre és szobatiszta volt,néha max balesetek előfordultak.


Gondolkozzatok el,hogy mit kéne,de ez így tovább sajnos nem állapot a kutyának főleg nem.

2016. júl. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
4 hetesen vágták hozzám a kutyámat, hogy ha nem hozom el akkor elaltatják. Mi is dolgozunk, de megoldottuk. Felváltva kivettük a szabit és elbarikádoztuk neki az előszobát, ahonnan kivittünk mindent, hogy ne tudjon kárt tenni semmiben. Kapott játékokat amikkel lefoglalta magát amíg nem voltunk otthon. Soha nem rágott meg semmit. Amikor napközben otthon voltunk akkor is volt, hogy kizártam direkt, kiraktam a cipőket is, de nem nyúlt semmihez ami nem az övé. Mindent meg lehet oldani, de nem úgy,hogy 12 órára magára hagyjuk a kiskutyát...
2016. júl. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Engem elborzaszt, hogy itt a gyakorin látom, hogy mennyire nem értenek a kutyákhoz egyesek. Annyi, hogy meg tudják különböztetni egy kacsától. De kb ennyire terjed ki némely ember tudása.

Hányan kérdezik meg, hogy jaj miért harap a kölyökkutyám? Hogyan lehet leszoktatni? Jaj miért nem használja a macskaalmot? Most meg ez. Hihetetlen.

Az én szüleim sem voltak nagy kutyások, de még ők sem hoztak gyerekkoromba úgy kutyát oda, (de macskát sem), hogy nem nyáriszünet volt nekünk gyerekeknek. Ti egy üres szobában nevelkedtetek elzárva a világtól, vagy mi van?

2016. júl. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Én első körben szoba kennelt használnék. És mellette minimum napi 4-5 óra AKTÍV, minőségi foglalkozás legyen! Vagyis séta, játék és tanítás! 12 óra nem a világ vége, de a kutyának is meg kell tanulnia, hogy azt pihenje végig. És ezt máshogy nem lehet, minthogy mellette kellően lefárasztod szellemileg és fizikailag is egyaránt. Hogy szokja meg, az energiáit oda tartogassa, ne pedig a rombolásban vezesse le.
2016. júl. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!