Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg a kutyámat...

Hogyan tanítsam meg a kutyámat a láb mellett sétálásra?

Figyelt kérdés

Tudom rengeteg helyen le van írva de nekem nem az a problémám gogy nem tudom mit jell csinálni, vagy mégis... na leírom a problémát.


A kutya jutalommal szépen figyel és megy mellettem. Kb fél percenként mondom neki hogy "lábhoz" és jutalmazom ha figyel és mellettem megy. A gond az hogy látom rajta hogy nem érti mit kell csinálnia csak azt tudja hogy ha rám néz akkor kaja. De amint elkapja a falatot lecsapja a fejét. Ha pedig elfogy a juti akkor nem akarja csinálni és mikor elengedem utána visszahívom nem jön mellém és rám sem néz. Szóval totál nemtudja hogy a lábhoz vezényszóra oda kellene jönnie. Nála a követés csak akkor aktuális ha olyan kedve van. Ha magától jön nem kap jutit, csak ha én mondom hogy mellettem mennyen. Én úgy látom jól csinálom ő mégsem érti. Van erre más módszer? Én csinálom rosszul?



#kutya #láb #követés #vwzényszó
2016. júl. 4. 18:59
 1/5 anonim válasza:
0%
Először is vegyél egy pórázt. Ragdrá a kutyusra.Erősen fogd magad mellé,hogy ne tudjon elboklászolni ès mond neki, hogy lábhoz.Apám vadász rengeteg kutyát tanított és ügyesek is
2016. júl. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ja hogy azt Ja hogy azt is oda kell írnom hogy pórázzal csinálom? Úgy csinálom ahogy mondod. Megy is mellettem de nem nagyon érti hogy ezt parancsra kellene csinálni. És ha nem tömöm belé a juti falatot akkor nem érti. Tudom hogy így kell és mindenhol így írja de az én kutyám valahogy nem érti.
2016. júl. 4. 19:29
 3/5 A kérdező kommentje:
A "ja hogy az" nem direkt van duplán az oldal valamit elcseszett. bocsi
2016. júl. 4. 19:29
 4/5 anonim ***** válasza:

Jutalom a kézben, mutatod a kutyának, mondod a vezényszót, és ha rád figyel, elkezded egyre erősebben, aktívabban dicsérni. Minél tovább figyel, annál lelkesebben biztatod. Majd amikor a kutya a legjobban csinálja a feladatot, feloldod, megy a "klikkelő szó" és kapja a kaját. Majd megint kimondod a vezényszót, megint elkezded egyre lelkesebbe dicsérni, biztatni, majd megint megy a feloldás, jutalom. Ha nem figyel, elnéz, mehet egy kis rászólás, póráz rántás. Visszanéz, megint megy a dicséret-feloldás-jutalom.

A szemkontaktot pedig alapállásban érdemes elkezdeni alapozni. Ha 1-2-3 percig tud így szemkontaktot tartani, és megvezetéssel jó a menetelése, az alapállások egyenesek, a kutya végig rád koncentrál, el lehet kezdeni a kettőt egybe olvasztani.


Úgy ne kérj tőle feladatot, amit épp csak tanul, hogy nem jutalmazod meg, nincs nálad jutalom! És ne kérd akárhol-akármikor, hanem csak az általad kijelölt tréning időpontban! Ha a kutya sétál, bandázik, szaglászik és te magadhoz hívod és lábhozt kérsz tőle, nem fog kapcsolni. Legyen egy 15 perc tréning idő minden sétán, azon belül gyakorold csak. Ez nagyjából olyan, mintha te ülnél a moziban, néznél egy filmet és egyszer csak a Pitagorasz tétel felmondását várnák el tőled. Ott valószínűleg nem fog menni, míg ha akkor kérik, mikor matematikával foglalkozol, sokkal könnyebben megy. Ha a kutya munkára van bekapcsolva, sokkal inkább fog dolgozni, mintha épp pihenés közben kéred tőle ezt az amúgy is nehezebb feladatot. És olyan ne legyen, hogy ő dönti el, hogy van-e kedve hozzá, vagy sem!

2016. júl. 5. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2016. júl. 6. 07:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!