Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Német juhász vásárlása?

Német juhász vásárlása?

Figyelt kérdés
Német juhász kutyát szeretnék vásárolni,mert az előző 16 éves Schnauzerem öregségbe meghalt. Viszont van egy kb.7 éves pumim,akit menhelyről vásároltam. Nagyon sok mindentől fél. Sokáig sétálni sem akart,mert elvileg kölyök korában trauma érte. Mivel hobby-ból kutyákat képzek ki szerencsére ezt a problémát sikerült orvosolni,így talán egy kicsit bátrabb lett ,de még így sem az igazi. Ha egy Német juhászt vásárolnék jól kijönnének. Tudom ,hogy ez főleg nevelés kérdése,de úgy általában?!
2016. júl. 5. 16:09
 1/5 anonim ***** válasza:
75%
Magad miatt vegyél csak új kutyát, ne a másik "kutyának". Mellesleg kölyköt csak "kész" kutya mellé veszünk, amelyik "tökéletesen" meg van nevelve, mert a kölyök előtt ő lesz majd a "példa", tőle fog eltanulni szinte mindent.
2016. júl. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ha értesz hozzájuk,akkor könnyen meg lehet oldani,hogy jól kijöjjenek. de én inkább két azonos fajtát tartanék, de ez csak az én heppem. lehet különbözőeket is. ha jól vannak nevelve akkor elvannak együtt, nem bántják egymást.
2016. júl. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
79%

A német juhász rendkívül alkalmazkodó és barátságos kutya. Nekünk volt egy egész falka, tenyésztettük is, kiképzéssel is foglalkoztunk. Soha nem fordult elő olyasmi, hogy megpróbáltak volna rivalizálni, elmarni egymást, erőszakosan dominálni a másikat. Tiszteletben tartják az idős kort, nem mennek neki a fiatalok sem az öreg farkasoknak, igazi lovagok.


Azt, gondolom, tudod, hogy sajnos a német juhászok vérvonalát az utóbbi 20-30 évben totálisan elqrták, és törpét csináltak szegényekből. Az én vezérkanom még 66 kiló volt egyéves korában, az első tenyészszemléjén, 1992-ben. Ma egy átlagos kan maximum ha 25 kiló. Ennél még a szukánk is kétszer nagyobb volt...


Amivel gondod lehet, az a pumi. Nekem is volt sok befogadott kutyusom a farkasok mellett, és azt vettem észre, hogy az a kutya, amelyik megszokta, hogy egyedüli, és hirtelen megjelenik mellette egy új, gyakran azt hiszi, hogy kitelt a becsülete, és el kell mennie újra kóborolni. Volt egy félfarkasom, utcai befogadás volt, és majdnem otthagyott minket, amikor pár napra befogadtunk egy másik utcai kóboroncot. Csak akkor nyugodott meg, amikor a másik már elment új gazdához. A mostani befogadott kutyám sem valami nagy örömmel konstatálja, ha hazahozok egy kóbor ebet, bár ő nem lép le, csak csendben utálkozik.

2016. júl. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem német juhászom van, arra kèszülj fel, hogy ha minőségi kutyát akarsz venni, akkor az 100.000 felett kezdődik. Ezalatt csak DP-s beltenyèsztett kutyát kapsz, rossz idegrendszerrel és egyéb örökletes problémákkal.

Viszont ha jó helyről választasz akkor az egyik legjobb, legokosabb fajta. Nem lesz vele semmi gondod, az enyém minden állatot eldogad, így lett nevelve. Az egyikegjobba alkalmazkodó fajta, ráadásul úgyis mindent meg fog tenni, hogy a kedvedben járjon, sz9val ha rajta múlik akkoe biztos nem lesz gond. :)

2016. júl. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat! :)
2016. júl. 6. 17:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!