Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Feltétlen jó származása lenne...

Feltétlen jó származása lenne egy törzskönyves kutyának?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 14. 20:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem. Ezt senki nem állítja. Csak ugye ez olyan dolog, hogy ha valaki szűreti a kutyáit, viszi kiállításokra, munkavizsgára, tehát teljesít mindent, ami a tenyésztéshez kéne, akkor miért a 6000 forintos törzskönyvön spórolna. Tehát ha nincs tkv-ja, akkor valószínű, hogy nem teljesítette ezeket.
2010. ápr. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy törzskönyve, van, annyit takar, hogy biztosan fajtatiszta.

Attól még nem biztos, hogy a legjobb vérvonal, győztes szülők, az se mindegy, hol győztek...... de, ettől még lehet remek kutya, ugyanúgy akkor is, ha nincs törzskönyve, vagy ha nem is fajtatiszta. Attól függ, mire kell Neked egy kutya.

2010. ápr. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen nem. a tözskönyv feltétele a tenyészszemle illetve ez sem igaz csak, hogy mindkettő szülő tk-s legyen max ha nincs tenyészszemle felülbélyegzett a törzskönyv. Az sem feltétel hogy szűrt legyen a kutya sajnos ezt a tenyésztő vagy megcsináltatja vagy nem. A szülők vérvonalát meg kell vizsgálni a melyik szülö nagyszülő dédszülő milyen dijjakat nyert a szukáknál főleg csak tenyészszemle lesz ami nem gond. A beltenyésztettségre is ki kell térni hogy van e azonos felmenő illetve hanyadik vérvonalban.

S még mind ez sem garancia egy többszörösen díjnyertes párosnak is lehetnek kevésbé jó minőségű kölykei és fordítva. Egy a fontos szerintem szeresd a kutyát és hogy egészséges legyen. Mert sok tenyésztő még a szükséges vagy kívánatos szűrésre sem viszi el a tenyészkutyáit sajnos és sok betegséget örökítenek.

Nézed meg a szülőket honnan hozod a körülményeket az orvosi vizsgálatok meg rajta vannak a szülök tk.jnak a hátulján ha hivatalosan történtek a többi meg meg sem történt hiába mondják.

2010. ápr. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Akiteki ***** válasza:

A törzskönyv csak egy igazolvány a kutyának, hogy hol, mikor és kinél született, milyen fajtájú. A felmenőkre vonatkozó információ a hozzáértőknek fontos. Nekem is hiába mutogatnák mondjuk egy boxer törzskönyvét, semmit nem tudok a vonalakról, nem ismerem a benne szereplő kutyákat.

Minden két törzskönyves kutya utódja kaphat törzskönyvet. Ez még nem garancia semmire.

2010. ápr. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Igazából a kérdést azért írtam ki, mert bárki, akinek törzskönyves kutyája van, mindenki azt mondja, hogy hú milyen szuper származású, meg díjnyertes szülők és neki ettől már rögtön szuper kutyája van. Nem azt mondom, hogy mint kedvenc, ne lehetne szuper, mert minden kutya imádni való, ez magától értetődő és nem befolyásolja a származás. De miért állítják be úgy az emberek, hogy győztes szülőktől csak jó kutya lehet? Mert szerintem is úgy van, hogy győztes párosításból is kerülhet ki gyengébb minőségű egyed, aki nem annyira típusos egyede a fajtának. Csak ezt sokan nem akarják megérteni és nem értem, miért nem lehet ezt beismerni? Ettől az a kutyus még nem ér kevesebbet, csak mert teszem azt, van egy olyan hibája, amit a standard kizáró oknak tart. A másik dolog meg, hogy attól, mert apai és anyai ágon is győztesek a szülők, még ne biztos, hogy az egy jó párosítás, nem? Mert a hozzá nem értők csak a díjakra hivatkoznak, de ettől még nem biztos, hogy az a szülőpár össze is illik, nem?

És - köszi az eddigi válaszokat.

2010. ápr. 15. 10:15
 6/7 Akiteki ***** válasza:
Tökéletesen igazad van. Számtalanszor hallottam már, hogy milyen szuper tk-e van a kutyájának, közben fogalma sem volt az ősökről, csak látott néhány titulust benne. Ezért írtam, hogy a szakértő számára mond valamit, aki figyeli a fajtát és ismeri a tkben lévő kutyákat, azok rokonait és leszármazottait. Aztán vagy tetszenek neki, vagy sem.
2010. ápr. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem. atörzykönyvhöz csak egy tenyészthető minősítés vagy 2 db kitűnő eredmény kell. Meg ezek nélkül is kiadnak törzskönyvet csak ráírják h a szülő nem rendelkezik az előírt eredményekkel.
2010. ápr. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!