Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutyám rosszat csinált,...

Ha a kutyám rosszat csinált, ha a grabancát megfogom és a szemébe nézek az segít vagy a szembenézésnek van egyáltalán valami értelme?

Figyelt kérdés
2016. júl. 8. 20:21
 1/5 anonim válasza:
Szerintem ennek az a legjobb módja hogyha betanítod egy parancsszóra (pl. Nem szabad) csak az a lényeg a máskor rosszat csinál emeld fel a hangod és mondd a vezényszót. (Szerintem még az is segít ha a kutya fölé hajolsz mert akkor érzi hogy te vagy a főnök.
2016. júl. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Segít nagyon is,főleg ha megràzod/megpofozod.

Ovit tudom ajánlani ha még nem jártok.

2016. júl. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az lenne a legjobb, ha ilyenkor egy rövid, határozottan kimondott tiltószóval (pl: NEM) tudnál rászólni, ezt kell neki megtanítani mit jelent, és ne feledd, fontos a hangsúly is.

Másodszor meg: azt úgy tudod érzékeltetni vele, hogy te vagy a falkavezér, hogy lenyomod a földre a buksiját (nem kell durván, egyébként a kutyák is így állítják fel a rangsort maguk között), arra vigyázz, hogy a te fejed magasabban legyen közben, ne kerüljön alá, vagy vele egyvonalba.

2016. júl. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A kutyák/farkasok is erővel állítják fel rangsort.
2016. júl. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha megfigyeled a falkában élő kutyákat vagy farkasokat, akkor sok mindenre rájön az ember. Hogy melyik az erősebb és ki van feljebb a ranglétrán nem mindig az erő dönti el. Először pöffeszkednek, szemeznek egymással. Amelyik elöbb félre néz az valószínű veszíteni fog. Ha szépen lassan elfordítja a fejét, és lassan arrébb megy akkor a harcra nem kerül sor, eldöntötték.

Tehát a szemezésnek igen van értelme.

2016. júl. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!