Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lenne értelme a kutyát az...

Lenne értelme a kutyát az autóban utazás közben itatni?

Figyelt kérdés

Röviden az út 1300 km körül van ezt a távot nekünk általában 21-23 óra alatt sikerül megtenni.Az autóban sajna nincs klíma ezért inni kellene adni a kutyusnak viszont 2-3 óránként megállni sok idő lenne.


a kérdés: mennyire praktikus esetleg cumisüvegből itatni? :D

(pisi/kakira 3-4 óránként lenne alkalom habár még ez is sok kicsit,viszont 3-4 óránként itatni melegben nem túl előnyös szerintem)


Tudom baromság, de szerintetek beválna?


2016. máj. 7. 18:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Bőven elég a pisiszünetben megitatni az autón kívül. Mi rendszeresen teszünk mg egy 1200km-es távot, nem igényel a kutya semmi extra dolgot. El sem fogadná, mert ő a szokások rabja, a cumisüveget nem ismeri, csak nézne rám, hogy mit akarok.
2016. máj. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
86%
meg kell állni
2016. máj. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Hát csak annyi hogy ez egy kölyök kutya :/
2016. máj. 7. 18:23
 4/16 A kérdező kommentje:
És folyton megállni nem lenne jó mert mire célt érnénk egy nap telne el és személyes okokból sietnünk kéne az az minél gyorsabban A-pontból B-pontba jutni. + a nagyon hosszú út megviselné szegényt és ezt sem szeretnénk. Ezért a cumis üveg jó megoldás lenne a gyors haladásra.
2016. máj. 7. 18:26
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát, akkor jó lenne rövidebb távokon letesztelni először, hogy bírja-e a gyomra az utazást. Szépen néznétek ki, ha szerencsétlen kihányja az életét, aztán inni sem kap, kiszárad és meghal. Igenis meg kell állni. Kölyökkel pláne. Szánjátok rá az időt inkább, vagy hagyjátok a kutya kivitelét.
2016. máj. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Már próbáltuk viszonylag jól bírja. Még nem hányt autóban. Csak mivel életében max. 4-5 alkalommal utazott autóval gondolom ideges tőle és kicsit rezeg. Szerintem viszont jól bírja.És nem mondom hogy egész úton nem állunk meg csak nem jó 3-4 óránként +autóban csak inni kapna. És még annyi hogy,(én kicsit meglepődtem) a doki azt mondta 12 órával az indulás előtt ne kapjon enni.
2016. máj. 7. 18:32
 7/16 anonim ***** válasza:
Ő is azért mondta, mert nem akarja, hogy felkavarodjon a gyomra és hányjon. De evés, alvás, játék után a kölyköt alapból ki kell vinni piszkolni. A "nagykönyv" is kétóránkénti kivitelt ír a szobatisztaságra neveléshez. 3-3,5 óránként azért álljatok meg eleinte. Aztán figyelgethetitek, hogy hogy bírja, és húzhatjátok tovább, ha nincs baj. De a 4-4,5 órát ne haladja meg, az nektek sem egészséges, nem csak neki.
2016. máj. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Majd még kitapasztaljuk. Egyébként már szobatiszta ha mennie kell jelez. Szerintem ha megálláskor jól kifárad utána eszik akkor remélhetőleg aludni fog. De ha muszáj akkor sűrűbben is megállunk majd nehogy baja legyen.
2016. máj. 7. 18:43
 9/16 anonim ***** válasza:

Majdnem elfelejtettem! :D Látom, hogy nem klímás a kocsi. Gondolom, pályán mennétek. Meg kell néznetek, hogy melyik zavarja jobban; az, hogy nincs friss levegő, vagy, hogy nem cserélődik olyan gyakran. Vagy az, hogy a kicsit is lehúzott ablak elég nagy hanggal jár a 120km/h körüli sebességnél. Olyankor, ha a hang zavarja, tereljétek a figyelmét, ne engedjétek pánikolni, mert szintén csukláshoz, hányáshoz vezethet. Ne tartsátok inkább nyitva, vagy lassítsatok kicsit, amíg szellőztettek. Megállókkor pedig mindenképp nyissátok ki az összes ajtót, hogy teljesen cserélődhessen.

Remélem, hogy nem lesz semmi probléma út közben! :)

2016. máj. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a tanácsot. Erre nem gondoltam. Egyébként van tető ablak nem tudom hogy az hangos-e. Majd leteszteljük azt is. Ilyen tanácsok jöhetnek még mert nem tudom mire kellene még figyelni. Előre is köszi. :)
2016. máj. 7. 18:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!