Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Staffordshire terriert menhely...

Staffordshire terriert menhelyről családtagnak?

Figyelt kérdés

1 hónap múlva költözünk a férjemmel és 2 gyerekemmel (6 1 éves)

Nagyon tetszik a fajta de sose volt vele dolgom csak más fajtával.

Tesóm örökbefogadott egy kutyát mikor kimentem vele a menhelyre megláttam egy 4 éves staffi szukát. Gyönyörű szép azonnal bele szerettem.A gondozók mondták h egy tanyán találták ahol egy rövid pórázon volt étlen szomjan fedél nélkül több kutyával,4 kölykéből 3 elpusztult.

aki "rehabilitálja" a telepen a kutyusokat mondta h nagyon emberbarát de pörgős kicsit .a kennelben szépen ült nem pörgött. a gondozó mondta hogy sétánál húz valamint amikor kijön a kennelből ugrál.

Elmentünk meglátogatni elvittük sétálni valóban húzott az első 5 10 percben de póráz rántására egyből "engedett".

Mondta a gondozó hogy nagyon könnyű dolga van vele hamar tanul és engedelmes .ő pl sok staffit rehabilitált:)

Hatalmas udvarban lenne velünk és napi szinten le mozgatnám .Csak kicsit bizonytalan vagyok hogy felnőtt kutya :( a lányommal találkozott simogatta is.

Tudnak nekem tapasztalt staffis tanácsot adni?Hogy bele merjünk e vágni?Következetes vagyok ettől nem tartok :)

Nagyon megtetszett nekünk a kutyus:)



2016. júl. 8. 20:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy olvastam a szöveget csak pozitív képet làtok rólad. A staffik nagyon szeretik a gyerekeket. Szerintem elhozhatod. Vidd suliba ott még több infot kapsz. Aki a kutyával foglalkozik őt kérdezd meg hogy a kaja-morgás ügyben hogy áll a kutya. DE szerintem hiba lenne ott hagyni.
2016. júl. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

" nagyon emberbarát de pörgős kicsit"


És a többi kutyával mi a helyzet? Mert ki vagy segítve egy emberbarát (akármilyen fajtájú) kutyával, ha harci üzemmódba kapcsol egy másik kutya (vagy macska, stb) láttán és nem tudod, hogyan kéne leállítani.

Nyilván egy csivava esetében ez könnyű, de a stafford egy erős kutya, nagyobb harci szellem szorult belé, mint egy vizslába, szóval akkor vállalj ilyen fajtát, ha fel vagy készülve az esetleges hülyeségeire is.


Persze az sem kizárt, hogy kezes bárány, sok olyan staffit láttam már! De az ellentétjüket is, szemüket meresztő gazdikkal, akik szerint "még sosem csinált ilyet", " még sosem láttam ilyennek" és nekem kellett a kutyáját lecibálni az enyémről.


Ez ne rettentsen el, csak gondoltam inkább leírom. Nem az a baj, ha a kutyának vannak hülyeségei, hanem ha a gazdi nem tudja/nem akarja kezelni.

2016. júl. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Eløször is köszönöm a véleményt.amikor sétáltunk bolt 2 németjuhász.megindult a pórázon felejuk de nem támadó jelleggel.ez alatt azt értem h semmi.morgas vicsoritas.ra rantottam a porazra es egybol.lehasalt es ram figyelt.aztan a kutyakat is nezte akkor mehint rantottam kicsit h ram figyeljen.amikor mar csak ramfigyelt akkor mentunk tovabb.a kaja morhast meg nem.kerdeztem.de nagyon jo otlet mimdenkeppen megkerdezem.a gondozo azt mondta nem tanacsolna mellenk ha nem lenne benne biztos csak az a lenEg h mougassam le minden nap ert ezen a porgesen ugrakason lehet javitani
2016. júl. 8. 21:25
 4/7 A kérdező kommentje:
Elnezeset a helyesirasert n3m vagOk kibekulve a telefon billentyuvel
2016. júl. 8. 21:28
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Menhelyi staffordom van :) Igaz, kisgyerekem nincs, de rokonok kisgyerekeivel sűrűn játszik.

Leírásod alapján fogadd őt örökbe nyugodtan.

De! Ekkora kisgyerekekkel nem staffordot, hanem semmilyen más kutyát nem szabad felnőtt felügyelete nélkül 5 percre sem egyedül hagyni. Akkor sem, ha kiskorától nálatok élne. Ha ezt be tudod tartani vele, akkor nincs gond.

Kutyaiskolát mindenképpen javasolnék, a későbbi problémamentes együttműködésetekhez. :)

2016. júl. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ig3n ezt en is igy vallom.meg kutya nelkul se hagyom felugyelet nelkul oket soha😊mindenkepo megfogadom a tanacsokat koszonom😊
2016. júl. 8. 21:57
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor vágjatok bele :) Lesz egy boldog, hálás kutyátok :)
2016. júl. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!