Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szuka kutyát elválasztottam...

A szuka kutyát elválasztottam a kantól ( tüzel ), a kan pedig éjjel nappal sír. Amikor éppen csendben van kimegyek hozzá, megdicsérem, de ezzel félek nem tanulja meg hogy ne sírjon. Van valami jobb megoldás? Köszönöm a gyors választ!

Figyelt kérdés
2010. ápr. 15. 10:00
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
86%
Az a baj erre nincs más megoldás. A legegyszerűbb a fiú kiheréltetése. Kevésbé költséges, kevésbé komoly műtét mint ha a szukát ivartalaníttatnátok. Hiába szeretnék neked más megoldást írni, sajnos ezek ilyen dolgok. Én is meg akartam úszni, de az őrület határára kerültem a hangok után a 2. évben.
2010. ápr. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Amikor a szuka még kicsi(3 hónapos ) volt megzúzódott a lába( természetesen elvittük orvoshoz,kapott rá gyulladáscsillapító gyógyszert)de a mihamarabbi gyógyulás érdekében külön raktuk a kutyákat,hogy ne legyen hancúr,nyugodtan tudjon pihenni.Akkor kan kutya 4 napig sírt folyamatosan. Most a helyzet szinte ugyanaz elvettük tőle a kicsit ( most ugye épp tüzel)
2010. ápr. 15. 12:52
 13/21 Akiteki ***** válasza:
100%
Első alkalommal azért volt, mert a játékát vettétek el, unta magát egyedül. Most viszont a hormonok hajtják. Borzasztó állapot, tudom. Próbáltam az orvos által adott sedalin zselével lenyugtatni őket, az lett belőle, hogy még álmukban is bőgtek. Vagy úgy elviszed valamelyiket egy ismerőshöz (ha van módod ilyenre), hogy két hétig ott lehet biztonságban és nem is találkoznak, vagy az ivartalanítás. Nincs más megoldás.
2010. ápr. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Ne hasonlítsd azt a sírást a mostanihoz. Minden tüzelésnél a kan hormonjai arra ösztökélik, fedezzen. Ráadásul ott a szuka, a sajátja. A tüzelő kutya után még km-es távolságba is képesek a kanok elmenni.
2010. ápr. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. ápr. 15. 13:22
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

11:29-es.

"viszont a végtelenségig nem lehet adni, valamikor hagyni kell őket pározni...."


A pároztatás nemhogy segitene, hanem inkább ront a helyzeten.

A kan miután párzott, 'rákap' az ízére, és utánna minden tüzelési időszakban nyugtalan lesz.

Viszont, ha úgy van ivartalanitva, hogy nem fedez, akkor nem fog sírni, elszökni a tüzelő szukák után.

Amikor sétálni vittem a lánykutyámat amikor tüzelt, akkor a póráz nélkül sétáló kan kutyát simán eltudta hivni a gazdája, és kiderült, hogy nem fedezett és ivaros.

Viszont még a tüzelés szinte épphogy megkezdődött nála, nem tágitott tőlünk egy kan kutya, aki viszont fedezett.

2010. ápr. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Elég borzasztó hallgatni a kan kutya sírdogálását, nálam is megy a könyörgés, hogy engedjem már át a szukához. DE a lányok még csak 10 hónaposak, így tilos a randi, majd a 3. tüzeléskor, ha minden eü szűrés negatív lesz és kiállításokon is jól szerepelnek. A kan már 3 éves, díjnyertes kutya, fedezett is már, így nagyon jól tudja, mit kénytelen kihagyni tüzeléskor. Aki nem tenyésztő és ellenkező nemű kutyákat tart együtt, érdemes ivartalanítani mindkettőt, így nem lesznek szaporodási és csavargási gondok.
2010. ápr. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

A szomszédokkal jól kijössz? :)

Épp ma reggel jegyezték meg hogy éjszaka nem tudtak aludni.

2010. ápr. 16. 07:07
 19/21 anonim ***** válasza:
Tanyán lakunk, 1 szomszéd van. Hol az én kutyáim hisztiznek, hol az ő kocája visít. Itt minden állatfaj olyan hangokat adhat, amilyet akar, olyan emberek laknak itt, akiket egyik sem zavar. Ja, nekik még gyöngytyúk is van. Azok tudnak még hajnalban ébresztőt fújni. Akkor sem mennék vissza a városba lakni, ahol minden szomszéd lesi, mit csinálsz.
2010. ápr. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm a válaszokat.

A problémám már megoldódott (vége a tüzelésnek)Porthos visszakapta a falkáját.:)

2010. ápr. 22. 21:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!