Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 5 hónapos roti-németjuhász...

5 hónapos roti-németjuhász keverék (szuka) kiskutyám morog rám, agresszívan vicsorog és belém kap. Megoldás?

Figyelt kérdés
Egy hónapja hoztuk el, mindkét szülő "gyömöszölhető" békés eb. Kiskutya csóvál nekem, ha kaját viszek, amúgy le vagyok tojva, ha hívom oda sem néz, ha nincs nálam kaja. Ha simogatom megmered, NEM ÉLVEZI!, vagy ugrabugrál, mint az eddigi kutyáim, semmi jele örömnek. Tuti útál. Ha odamegyek hozzá és simítanám akkor morog és vicsorog, sokszor idegből odakap, rendesen vérzek, még a fejét is rángatja, mintha tépne. Úgy kell kifeszítenem a kezem a szájából.Ilyet még nem láttam, pedig volt már jónéhány őrző védő kutyám, roti is.Ugye ha morog, vagy kap, akkor elkapom a nyakám a bőrt és lenyomom, amíg meg nem nyugszik, de semmi javulás. Kézből etetem már egy hete, hogy valami jóval kössön össze, azt szépen elveszi.Nincs több ötlet. Valaki?
2011. júl. 11. 21:42
 1/9 anonim ***** válasza:
elég agressziv a kutyus.mással is igy viselkedik, vagy csak veled? nem lehet h bántották ?
2011. júl. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Van egy régi indián trükk lovaknál jó kutyáknál nem tudom.

Szóval kimész a kertbe ha van másik kutyád rohangálsz és játszol vele míg a kölyökkel nem foglalkozol.

Ezzel felkelted az érdeklődését hogy miért jó a másik kutyának és oda megy hozzád simogasd meg de ne dögönyözd szét 10-12 alkalom után padig játszhatsz is vele.

És így halatsz tovább.

DE én megnézetném a dokival oltásai vannak már? Lehet azért csinálja mert fáj v.mije.

2011. júl. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem azt hiszi, hogy játszotok? Az én kis 3 hónaposom is ha játék közben elkapja a nadrágom akkor elkezdi húzni mint az állat és morog is közben. Ilyenkor a kezemet is szívesen rágcsálná. Én megtanítottam neki a nem-et, így már mikor látom hogy ugrana rám, már akkor mondom neki hogy "nem" és békén hagy. Ha belendül nehezebb leállítani, mint ha megelőzöd az egészet. Ezen kívül mindig lehet simogatni, kaját elvenni tőle, vagy a kedvenc játékát, sose morog. Ha a tiéd is ilyen akkor nincs gond, ha viszont folyton morog, akkor tessék helyretenni a rangsor-problémákat, értesd meg vele, hogy te vagy a főnök.
2011. júl. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Még valami: Utálni tuti nem utál, ők ilyet nem éreznek. Vagy az a baj, hogy nincs meg még közted és közte a bizalom, vagy az hogy nem tekint téged vezérnek. Lehet hogy fél tőled és azért csinálja. Foglalkozz vele sokat, ha kialakul köztetek a bizalom akkor minden rendben lesz.
2011. júl. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Tutira nem játék!Igen be van oltva. Nem bántották, csak a tesóival gyűrték egymást ugyan ilyen agresszíven, véresre tépve harapva. Van másik kutyám, vele játszik, az tényleg játék,engem nem igényel. Kaját ha kap, addig nem eszik, míg nem mondom neki, hogy ehet,(leszámítva, hogy mostanában ugye kézből kap)tehát abban van kontroll, de semmi másban.
2011. júl. 11. 22:03
 6/9 A kérdező kommentje:

21:51

Ha a másik kutyával játszom, akkor ő is jön és "eljátsza" tőlem a másikat én meg ott vagyok hagyva.

2011. júl. 11. 22:06
 7/9 anonim ***** válasza:
Mikor elhoztad foglalkoztál vele sokat az első 2 hétben? Azt mondják az első pár nap nagyon fontos mikor elhozod, mert akkor alakul ki közöttetek a bizalom, és ehhez kell sokat játszani vele, etetni, és sokat vele lenni. Ezért nem hülyeség ha valaki az első 2 hétre szabit vesz ki, megalapozhat ezidő alatt egy normális 15 éves boldog kapcsolatot a kutyussal.
2011. júl. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Foglalkoztam vele bőven, simogatás, jutalomfalat, de eleinte mindig csak feldőlt, megadó tartást vett fel. Eleinte...Most rendesen áll, farkát se húzza be.Mondom, csak kajaosztásnál jelenik meg csóválva, amúgy olyan, mintha idegesítené, ha hozzá akarok érni. Más emberek sem érdeklik, ha jön valaki vakkant rá párat és visszahever a fűbe.( Öreg kutyánk pedig megy hűségesen csóválni) Nem érdeklődő, pedig ugye a kölykök pont olyanok, jönnek csóválnak akarják a simit a szavakat, nyaldosnak, de ő...hát ő végképp nem.
2011. júl. 11. 22:19
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Letöltöttem, kinyomtattam,tanulmányozom.
2011. júl. 12. 21:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!