Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A dobermannt mennyire lehet...

A dobermannt mennyire lehet leszoktatni az ugatásról?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szeretnék majd egyszer egy dobermann kutya boldog gazdája lenni, de panelban lakunk és az a hír járja hogy eléggé ugatós fajta. Nem szeretnék a szomszédokkal problémát és emiatt aggódok kicsit. Az egyik tenyésztő szerint minden csak nevelés kérdése, a másik szerint csak mérsékelni lehet valamelyest, mert genetikailag bennük van a hajlam. A ti véleményetekre is kíváncsi vagyok, kérlek segítsetek!
2016. júl. 9. 13:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Annyira, mint bármelyik kutyák.

Nekünk spiccünk van, aki szintén az ugatásáról híres, de a miénk meg sem nyikkan egész nap, még ha megszólal a csengő vagy jönnek-mennek a lépcsőházban, csak fülel, de egy hangja sincs. Nevelés kérdése.


Viszont a dobermann nem kezdőknek való fajta, nem az ugatás lesz a legnagyobb "harc" vele, ráadásul munkakutya, aki napi 2-3 óra intenzív foglalkozást megkövetel magának.

2016. júl. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Valóban elég ugatós, ez tény. Viszont kiskorától nevelni kell, tiltani a felesleges ugatást, meg kell szoknia, hogy a lakásban csendben kell lennie. Így azért lehet mérsékelni.

Emellett meg kell adni neki a napi elég mozgást, feladatozást, munkát, hogy otthon leginkább csak aludni legyen kedve. Munkakutya, kutyaiskola, képzés szinte kötelező vele!

2016. júl. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
36%
Egy kutyában eleve benne van hogy ugasson de ezt persze neveléssel lehet mérsékelni,és ha a ti nevelésetek nem hatrá akkor irány a kutyaiskola. De szerintem panelba nem ajánlatos nagy kutyát venni mert annak nagy a mozgás igénye, de ha tényleg el vagy határozva akkor nem lesz elég 2-szer levinni egy nap az tuti.
2016. júl. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Panelbe nem valo kutya
2016. júl. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#4

Hidd el, panelban sokkal jobb dolga van a kutyának, mint sok kertes házban.

Egyrészt panelban az emberek jobban tudják, hogy sétáltatni kell sétáltatni kutyát, és le kell mozgatni, panelban az emberek többsége azért minimum napi 3x leviszi, falun sok helyen csak "kerti dísz". (Persze nem mindenütt, de sajnos sok helyen.)


Másrészt én kertes házban lakom, a kutyám bármikor kimehet mégis inkább itt van velem :) A kutyának az ember mellett van a helye.

A dobermann egyébként sem a hosszú szőréről ismeretes, csak kinti tartásra alkalmatlan.

2016. júl. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Gazdához ragaszkodik. Kinti-benti kutya. Ugye a hidegebb hónapokban ne lakjon. Mozgás is az egyik kulcsa. Ne lépcsőzzön. Kan vagy szuka? Melyik színben? Ivartalanítsd.
2016. júl. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :) Igen, tudom mennyi mozgás kell neki, mindennek utána járok, ami a fajtával kapcsolatos. Nem most rögtön fogok belevágni, minimum 1 év, de már most utána nézek a dolgoknak. Kutyasulit is tervezek természetesen. Hogy kan vagy szuka? Még nem tudom, de inkább a kan felé hajlok.
2016. júl. 9. 22:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!