Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya való futáshoz?

Milyen kutya való futáshoz?

Figyelt kérdés
Van egy yorkim, és vele nem tudok futni, metz amikor sétálunk, lassan.megyek de szegénykém akkor is fututánam. Szeretnék egy olyan kutyát is akivel el tudok menni futni. Menhelyi kutyákkal is lehet, vagy csak fajtatisztával? És milyen fajtát javasoltok futáshoz?

2016. júl. 9. 14:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Agár,vizsla
2016. júl. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Greyhound, wermari vizsla
2016. júl. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Miért ne lehetne menhelyivel?

Ugyanazt tudja mint a fajtatiszta csak egyedibb ;)

2016. júl. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Menhelyi is tökéletes, csak olyan menhelyet keress, ahol előtte lehet ismerkedni, sétáltatni.


Fajtatisztát úgy érdemes, hogy 100 ezer körül tenyésztőtől, ez esetben pl. foxterrier, pumi, mudi, whippet és amit eddig írtak.

2016. júl. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A kutyak szeretnek futni, par nyomott orru egyedet leszamitva(akik ebben a hosegben tuti megfulladnanak), akarmelyikkel lehet futni. HA fokozatosan szoktatod, akkor a kutyak hozzaszoknak es veled futnak. Nekem is kis- kozepes termetu fajtam van, napi 6-7 km csak velem, es akkor meg aprom is tol vele 2-3mat gorkorival. Szep lassan mar meg sem kottyan nekiXD
2016. júl. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Persze tudom hogy a kutyákat hozzá kell szoktatni a futáshoz :D

Tenyésztőtől nem nagyon szeretnék kutyát, inkább menhelyekez, gyepiket és fajtamentő alapítványokat keresgettem

De mivel nincs konkrét fajta ezért a menhelyi és gyepi kutyusok között nézelődök :)

2016. júl. 9. 17:01
 7/12 anonim ***** válasza:
Border collie , agár , dalmata (főleg) , mudi , dobermann , malinois ...pár kutya amiknek eleve jól jön a lefárasztás
2016. júl. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Oszinten? Keress eg Golden Retrivert, nagy mozgasigennyel rendelkezik, nagyon emberszereto es kozpontu, konnyu tanitani es szeret is, kozepes/nagy meretu igy lakasban is siman tarthato. Neked siman jo valasztas lehet.
2016. júl. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

német vizsla, pointer vagy van egy direkt ilyen "fajta"(nem elismert) european sleddog

na ezekkel aztán lehet futni :D

de jó sokba is kerülnek. menhelyeken mindig vannak vizsla keverékek és husky keverékek, ha egy egy év körülit kiválasztasz azzal valószínűleg lehet futni

persze az előttem felsorolt fajták is jók, de pl a bordernek nem elég napi egy óra futás, kell valami agyi lefárasztás is.

2016. júl. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ha csak ez a szempont, akkor menhely.


Mert ott mint mondták örülnek is az önkéntes sétáltatóknak. Elviszel párat futni, és amelyikkel kialakul a kémia, rá tudtok hangolódni egymással, hazaviszed, és mindenki nagyon boldog lesz :)


Amúgy az eredetileg vadászatra tenyésztett fajtákkal jól lehet futni. HA kisebb akkor akár egy beagle, vagy spániel is jó lehet.

2016. júl. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!