Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyát vegyem?

Melyik kutyát vegyem?

Figyelt kérdés

Magyar vizsla vagy dobermann?

A vizslákkal van tapasztalom.


Kan kutyát szeretnék.

Lakásban lenne.(90m2)

Rengeteg mozgás,ovi/suli.

Napi 4 óra aktív mozgás.(pénteken és hétvégén több)

Ivartalanítva lesz. Társnak/barátnak kell és ugye tenyésztőtől lesz a kölyök.


2016. júl. 9. 18:16
 1/7 anonim ***** válasza:
61%
Mindkét kutya nagy mozgásigényű és domináns gazdát kíván. Egyiket sem tartom lakásba valónak, függetlenül, hogy írod (ha igaz), hogy sokat fogsz vele mozogni.
2016. júl. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát reggel futással kezdek. 3-tól 5-ig is mozgunk futás/séta. Majd 6 után egy séta.
2016. júl. 9. 18:36
 3/7 anonim ***** válasza:
Társnak -barátnak inkább vizsla. A dobermann keményebb,dominánsabb őrző védő fajta amit jó ha ki tud élni suliban legalább.
2016. júl. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mindkettő megfelelhet.

A dobival van tapasztalatom, ezért róla írok.

Mérete ellenére tökéletesen jól érzi magát lakásban, lehetőleg a kanapén :) (sőt, kertes házban is alapvetően bent kell tartani). Persze csak a megfelelő mozgással, de azt írod, ezzel nem lesz gond.

Gazdáját egyenesen imádja a dobermann, nagyon ragaszkodó, hűséges, értelmes kutya. Tökéletes társ, kísérőkutya, személyi testőr.

Kutyákkal domináns lehet, ezért alapvető fontosságú a korai szocializáció. Kicsi kortól kutyákhoz kell szoktatni, illetve más emberekhez, gyerekekhez, közlekedéshez, tehát mindenféle helyzethez.

Emellett határozott, következetes nevelést kíván, különösen a kanok. Ez nem jelent durva bánásmódot!, sőt a jó gazda higgadt, nyugodt, de kitartóan megköveteli, hogy a kutyája szót fogadjon.

Munkakutya, érdemes vele az alapképzésen túl is dolgozni, tréningre járni vele, BH vizsgát vagy akár munkavizsgát letenni vele. Szeret őrző-védőzni is.

Én csodálom a fajtát, nagyon szeretem a jellemüket, azt, ahogy a gazdájához viszonyul. Kedvenc fajtám (volt 2 dobim is régebben).

2016. júl. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én a vizslát venném. A dobi túl domináns és nem is tetszik.
2016. júl. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget!

A BH vizsgára gondoltam én is , de nagyon szépen köszönöm !😊

2016. júl. 9. 21:28
 7/7 anonim ***** válasza:
Én inkább a dobermann-t választanám. Természete és megjelenése miatt is.
2016. júl. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!