Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan vegyem rá szüleimet,...

Zorkamimo kérdése:

Hogyan vegyem rá szüleimet, hogy vegyenek kutyát?

Figyelt kérdés
Németországban élünk szüleimmel és az öcsémmel. A környezet nagyon jó és kutyabarát, habár kutyapark nincs, de erdő az van sok. Anyukámnak gyerekkorában volt 2 kutyája, de apukámnak nem, mert rokonának volt egy németjuhásza, de attól félt, de már nem fél a kutyáktól. Az öcsémet imádják a kutyák, szóval vele nincs baj. A kiszemelt kutya, a border collie. Valami nagyon alapos és lehetőleg gyors megoldást keresek! Ha ez számít 12 éves vagyok.

2015. nov. 9. 19:12
 1/10 anonim ***** válasza:
Eléggé átgondoltam te ezt? Amúgy meg vegyél könyveket, és tudj minél többet a kiszemelt kutyafajtáról!
2015. nov. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%
Átgondoltad. Bocs
2015. nov. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
53%

Mit tudsz a border collie-ról?

Tisztában vagy vele, mennyi mozgás, feladat, tanulás kell neki?

Kutyasuliba járni vele és valamilyen kutyás sportot űzni vele lenne lehetőséged?


Másrészt, a szüleid tudják, hogy az ő felelősségük lenne a kutya. Gondolom, tudják, hogy mennyibe kerül a vételára, és az eltartása, állatorvosi költségek - gondolom ez Németországban még drágább lehet, mint itthon. Lehet, hogy mindezt nem akarják vagy nem tudják felvállalni.


Jó lenne tehát tudni, hogy miért nem akarják?

2015. nov. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
30%

Én olvasnék könyveket a kutyák tartásáról, de úgy, hogy ezt a szülők is észrevegyék és lássák rajtam, hogy nagyon felelősségteljesen állok a kutyatartáshoz.

Gyakran úgy tennék, mintha már lenne kutyám és szerepjátékot játszanék. (Gyere Morzsi, megyünk sétálni..) Tehát azzal is éreztetném a szülőkkel, hogy tudom milyen feladattal jár a kutyatartás. Ráadásul ezzel hozzásegíted magad a bevonzásához. (Ezt Te még lehet, hogy nem érted mi az.)

Nem nyaggatnám őket, hanem hagynám, hogy ők lepjenek meg, ha meg akarnak.

2015. nov. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az oké hogy nagxon jó a környezet. De egyéb màs dologgal is szàmolnod kell. A border nem való csalàdi kutyànak. Tipikus munkakutya rengeteg mozgàst igényel fizikailag is és agyilag is. Kérdéses hogy hol lenne tartva a kutya? Kint egy kenelben vagy bent a lakàsban?

Ha kinti kutya lenne a kerítésnek bomba bisztosnak kell lennie, kell egy hőszigetelt hàz is neki. Ha benti lenne akkor szàmolni kell a rengeteg takarítàssal, sétàlni kelk kivinni hóba szélbe esőben is. Kutyatartàsnàl nincsen szabadsàg nincsen betegség. Nem mondhatod neki hogy fàradt vagy nem adsz neki kajàt, vagy nem viszed ki.

Engem amikor elütött egy autó bevittek a sebészetre. Össze stoppoltàk a pofimat, de amikor hazakerültem az volt az első hogy levittem a kutyàt. Nagyon nem volt kellemes rossz közérzettel összestopplt képpel korom sötétben napszemüvegben sétàlgatni. De a kutyàzàs ezzel jàr.

2015. nov. 9. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

ha tényleg komolyan gondolod a kutyát és a bordert, akkor is várnék még pár évet. 12 évesen én is nagyon-nagyon szerettem volna kutyát, de örülök, hogy csak három év múlva kaptam, nem bírtam volna el egy borderrel ennyi idősen. nem mondom, hogy nincsenek ilyen emberek, de iszonyatos kisebbségben vannak, a nagy átlag nem ilyen.

lenne időd suli mellett foglalkozni vele? később is? mert ugye nem 1-2 évről van szó, ha továbbtanulsz, a kutya akkor is ott lesz.

ennyi idősen a felelőség nagyobb része valószínűleg a szüleidre maradna és ha ők nem akarják ezt vállalni, akkor felesleges erőltetni (legalábbis rögtön, a több évig tartó lassú puhítás általában hatásosabb ;) ), mert feszültséget okozna.

összegezve: szerintem várj még pár évet, addig lassan győzködd őket (menjetek el kiállításokra, versenyekre stb., ahova lehet), hogy lássák, komolyan gondolod és hogy megtudd, egyáltalán bele fog e férni egy border az életetekbe.

2015. nov. 9. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
ne könyveket olvass, keress tenyésztőket és őket kérdezzed meg, egyébként első kutyának nem ajánlatos a border collie! Okos kutya nagyon ,de ha nem vagy elég magabisztos és nem foglalkozol vele eleget akkor elszabadul a pokol és tönkre tesz mindent! Nem szabad, hogy unatkozzon. Elsőnek egy nyugottabb kutyát válassz, nézzél körül, melyik kutya milyen és melyik illik legjobban a jelenlegi életsítulosdhoz. Nekünk egy samoyédünk lesz, de nagyon sokáig keresgéltünk mire megtaláltuk az ideális fajtát és a tenyésztőt. És igen a border collie nem egy olcsó kutya, szaporítótól pedig nem szabad venni! Menny el esetleg menhelyre segíteni, hogy lássák a szüleid érdeklődsz a kutyák iránt és , hogy tudod válallni a felelősséget.
2015. nov. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a sok-sok választ és úgy hiszem várok mé g pár évet! Már amúgy is tele vagyok könyvekkel, de a tenyésztőt és a versenyeket még nem próbáltam, de majd fogom. Még egyszer köszönöm mindenkinek aki válaszolt!
2015. nov. 10. 16:27
 9/10 anonim ***** válasza:
szívesen, jó döntést hoztál! az első jel, hogy egyszer remélhetőleg felelőségteljes gazdi leszel :) a versenyeket csak ajánlani tudom, beszélgethetsz más gazdákkal, tenyésztőkkel, megismerheted közelebbről a fajtát és szerintem jó program is nézelődni :)
2015. nov. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A szüleid tudják már h kutyát akarsz? Én 10 éves voltam amikor hónapokon át őrlődtem magamba h hogyan vegyem rá a szüleimet h legyen kutyám. Míg egy nap leültettem őket és szépen elmondtam nekik h mit akarok és nagy meglepetésemre nem azt mondták h nem lehet, hanem megkérdezték h milyen fajta. Majd ezután elkezdtük a keresgélést és a border mellett döntöttünk mi is :). 10 és fél évesen már bordertulajdonos (sajnos szapis border) is lettem. Szinte rögtön elkezdtem trükköket tanítani neki és 10 hónapos korában elkezdtünk kutyasuliba járni. (ez is az én saját igényem volt, nem a szüleim akarata) Majd elkezdtünk agilityzni és szép eredményeket értünk el. Nem mondom h végig zökkenőmentesen ment minden, iszonyatosan sok hibát elkövettem, főleg a motivációval, de ezt felnőttként is megcsinálhatja az ember. Sokak szerint a szüleim hatalmas hibát követtek el h rögtön rábólintottak a kutyára, de így 8 év után még mindig azt mondom h jól tették és én is így fogok tenni ha szülő leszek :)
2015. dec. 25. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!