Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyafajtától tartanak...

Melyik kutyafajtától tartanak (félnek) leginkább az emberek?

Figyelt kérdés
A lehető legtöbb embernek a véleményére kíváncsi vagyok, előre is köszönöm mindenkinek.

2016. júl. 10. 15:33
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
74%
Most csak azért lettem lepontozva mert én a kis dögöktől félek? Szerintem nem vagyok vele egyedül. Véleményem sem lehet?
2016. júl. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

én inkább az agresszív kutyáktól szoktam félni+bull típus+40kg-nál nagyobb


sajnos miután már pár pitbull/amstaff/roti/dobi és társaik támadásának voltam szemtanúja vagy a végeredményt láttam, nem tudok nem tartani tőlük.


az agresszív kutya nálam azt jelenti h vicsorogva-ugatva közeledik hozzám, kihúzza magát, felborzolja a szőrét és olyan tipikus lassú, szemző mozgást hajt végre. ez lehet bármekkora, tartani fogok tőle, mert ha pl megharap akár egy palotapincsi is, az ha nem is annyira, de fájni fog és akár még felesleges oltásokra is járogathatok ha igazán pechem van.


a nagyobb kóborló vagy csak önsétáltató kutyákkal az a baj, hogy- főleg az utóbbi- nagyon is tisztába van a saját erejével, viszont a territóriuma határai sokszor beleesnek a közterületekbe. míg a kis kutyák tudják, hogy egy felnőtt ember fél kézzel elbánik velük és ezért csak 10m-ről ijesztgetnek, addig a nagyok baj nélkül átlépik ezt a határt.

2016. júl. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk rotink van, kis faluban lakunk, itt leginkább az idősek jöttek azzal, hogy "úristen ez egy vadállat lesz" meg hasonlók, közben meg max elesel benne, mert viszi eléd a játékát - még kölyök. De az idősebbek így is tartanak tőle.
2016. júl. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ milyen emberek és miért.

Én a saját kutyáimat az összes felsorolt fajtától féltem, amennyiben rosszul neveltek. Egyszer egy rottweiler majdnem megölte a kutyám. Lehet jönni pincsikkel meg minden, de egy pincsit a kutyám is el tud intézni, meg én is fel tudom rúgni. De amikor ezek a fajták támadnak, az egy teljesen más dolog. Az alaptermészetükből fakad, hogy ha rosszul nevelik őket, akkor általában sokkal veszélyesebbek mint az átlagos fajták, és emiatt most lehet lepontozni, de nekem a többi fajátval, legyenek azok nagytestűek, sosem volt gondom leszerelni őket, de a felsorolt fajták egy más tészta.

De ha csak egyedül vagyok, akkor mondjuk egy pitbulltól nem igazán félek, mert azok általában más állatokkal agresszívak, nem az emberrel. A bulmasztiff meg manapság egy olyan lomha, túltenyésztett állat, hogy egyet mozdul ilyen időben és hőgutát kap, addigra én meg messze járok. A cane corso is inkább erre hajaz szerintem.

2016. júl. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat. Mindenkinek ment a zöld kéz.


Arra lennék még kíváncsi, hogy a rottweiler, kaukázusi juhászkutya, közép-ázsiai juhászkutya fajták közül ha rangsorolni kellene félelmetesség szempontjából, melyik milyen helyezést érne el nálatok?

2016. júl. 15. 14:33
 16/20 anonim válasza:
100%
Nekem Dobermannom van és sétáltatás közben a kisebb gyerekek,anyukák, öregebbek kerülnek,biciklisekről nem is beszélek.(volt már hogy megállt előttem és le szállt a bicikliről és ameddig nem mentem el előtte el sem indult). Házba senki nem jön be, mivel félnek. Szomszédunk is csak akkor mer bejönni egy kávéra ha addig be hozom a szobámba. Tény,hogy ha le van vágva a Dobi füle ijesztőbb.
2016. júl. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:
91%

Én a kis termetű kutyáktól jobban félek,mert számomra kiszámíthatatlanok.Pl.:palotapincsi,Yorki

A nagyobbakban jobban megbízom.Ezért a mamáméknál meg nyugodtan játszok a kukázusival,a leonbergivel.

2016. dec. 4. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Pitbull
2017. febr. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Én is sokkal jobban tartok egy kiszámíthatatlan kis hülyétől, jack russel, hasonlók. Egy kuvasz, komondor, KÁJ, Tibeti masztibb, amik talán a legnagyobb testűek, mag kaukázusi, kangal, ezek nagyon intelligensek, meg bernáthegyi is, hiába nagy, nagyon intelligensek, és jó az idegrendszerük. Egy kis hülye méregzsák sokkal kiszámíthatatlanabb, és ha bemész a haverodhoz ha leállítja a kauját tuti hogy az a kutya van annyira intelligens, hogy bemehetsz tőle, de egy jack russel tuti van olyan kiszámíthatatlan, hogy neked ugrik, és neked kell lecsapni, amiből meg természetesen sértődés lesz, hogy miért bántod a kutyáját.. tapasztalat..
2017. febr. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Mindig az emberekkel van gond, nem a kutyákkal. Úgyhogy én nem félek semmilyen kutyától. Persze sok ember félelme ahogy olvastam valamilyen támadás miatt van. Nektek azt ajánlom, hogy nézzetek szembe a félelmetekkel. Nekem volt németjuhászom, mudim, egy keverékem és neha a szomszédból átjövő stafford. Egyik se bántott volna senkit, és egymást nem. Sajnos sok kutyatartó nem tudja hogy kell kutyát nevelni.
2017. febr. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!