Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tesz a beagle ha nincs...

Mit tesz a beagle ha nincs eleget mozgatva?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm lakásba szeretne beagle-t, megtetszett neki hogy milyen cuki.


Felhívtam rá a figyelmét hogy életmódjából eredően nem tudná eleget sétáltatni, max naponta egy órát sétáltatni. Úgy tudom a beagle nagy mozgásigényű.


Szerinte a kutyák pontosan alkalmazkodnak a körülményekhez, és a beagle is megszokja a bezártságot. Én úgy tudom hogy egy kutya mindig jelzi hogy milyen a kedve(bepisil, rág).


Lehet hogy a kutya megszokja a napi összesen egy óra sétát?


Ha bepisil, rág akkor az annak a jele hogy vagy nincs lefárasztva?


Köszi a válaszokat.


2016. júl. 10. 15:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Általában a gazdi alkalmazkodik a kutyához. Ha 1 óra nem elég neki akkor nem. nem fogja megszokni mert nem tudja. A beaglet sokat kell sétáltatni és nem igazán lehet bezárni. Rongálni fog. Alapból is makacs fajta. Kevés mozgással az őrületbe fogja kergetni... próbáld lebeszélni. A beagle pont nem az a kutya aki egész nap elfekszik a gazdi mellett.
2016. júl. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem volt több beagle kutyám szintén lakásban.

Az ismerősöd nagyon téved ha azt hiszi, hogy a beagle alkalmazkodik a bezártsághoz, a kevés mozgáshoz.

A beagle mozgásigénye nagyon nagy, lévén kopó kutya.

Állandó foglalkozás, figyelem kell hozzá. Ha unatkozik, ha keveset mozog akkor az amúgy is elszökő beagle, állandóan elfog szökni. (a második beagle kiskutya így került hozzánk. Megszökött valahonnan, senki nem jelentkezett a kutyáért, így maradt)

A lakásban szó szerint mindent szétszed, legyen az cserepes virág, tapéta, szemetes kuka.. Arról nem is beszélve, hogy hiába szobatiszta, ha unatkozik, képes mindenhová elvégezni a dolgát.

Tény, hogy nagyon édes pofija van, nagyon cuki, játékos, vidám, de sok-sok bosszúságot tud okozni ha nincs foglalkozva vele, nincs lefárasztva.

Az első beagle kutyám csak akkor nyugodott le, amikor a kis szökött beagle is hozzánk került. Ketten már nem unatkoztak. Úgy sem, hogy mi több órát vittük, foglalkoztunk vele.

Kezdő kutyásoknak nem ajánlanám a beagle kutyát.

2016. júl. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Rombol.
2016. júl. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
60%

Napi 1 óra semmilyen lakásban élő kutyának nem elég!

Napi minimum 3 séta szükséges egy lakásban élő kutyának. Reggel, délután, este. Ebből kettő lehet rövidebb, de legalább 20 perces, egy viszont legalább másfél órás, amiben van szabad mozgás is (póráz nélkül), feladatozás, más kutyákkal bandázás. Belátható, hogy ez legalább 2 és fél óra.

És itt egy nem nagy mozgásigényű, felnőtt kutyáról beszélek.

A beagle pedig nagy mozgásigényű. Vadászkutya.

Jó lakásban tartani, vagy kinti-benti tartással, de csak megfelelően lefárasztva.

Ha ezt nem kapja meg, akkor rombolni fog (szétrág, szétkapar mindent), valamint felesleges ugatni. Frusztrált és stresszes lesz.

Napi egy óra sétával soha a büdös életben nem lesz szobatiszta sem, ami nem is elvárható tőle, tehát fentiek mellett tiszta sz.r-hugy lesz minden.


Kölyökkorban ráadásul kb. 2 óránként kell kivinni eleinte, kora reggeltől késő estig.


Mindenképpen próbáld lebeszélni a kutyáról, nem csak a beagle-ről, hanem bármilyen kutyáról.

2016. júl. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, igyekszem lebeszélni!
2016. júl. 13. 17:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!