Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nyakörv vs. Hám?

Nyakörv vs. Hám?

Figyelt kérdés

Sziasztok, van egy 9 hetes kiskutyám. Egyelőre csak nyakörvet meg pórázt vettem neki, mert a hámok drágák, és lövésem nincs mekkora hám kell egy cavalier-nek felnőtt korában.


Viszont a kertben kint gyakoroltam vele a pórázzal, hogy ismerkedjen, szokja.


Kicsit zavarja, ha a látómezejébe kerül leül, nem jön, stb. De két nap 10 perces gyakorlás után már nagyon jól jött mellettem.


Mi a hám előnye, érdemes azzal sétáltatni ha már utcára mehetünk rendesen, mik a hátrányai? Mik a nyakörv előnyei, hátrányai?


Köszönöm



2016. júl. 10. 21:33
 1/8 anonim ***** válasza:

A hám előnye, hogy nem a nyakát van a terhelés, nem azt húzza. Ugyanez a hátránya is: nehezebb vele szépen megtanítani sétálni. Nyakörv jobb a tanuláshoz.

Később, ha már nem húz majd és szépen sétál, akkor meg tökmindegy.

Én nyakörv párti vagyok.

2016. júl. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát ő nem húz... inkább még ellenkezőleg leül és nézelődik.
2016. júl. 10. 22:03
 3/8 anonim ***** válasza:

én a kiskutyámnál hámot használok. A nyakörvből képes kibújni, olyan a fejszerkezete :/

ha húz, nem a nyakát terheli

ha véletlenül/direkt megrántom, tompítom vele a hatást

van egy nagyobb kutyám is, neki elég sok szőre van/border/ és nem áll neki valami jól a hám+ szeretném elérni, hogyha hámban van, tuja h húzni kell(canicross)

ha nem a rángatós módszerre szeretnéd sétálni tanítani, akkor lehet, h a hám egy kicsit biztonságosabb

a kicsinél pl nekem elég ha kihúzom magam, előre nézek, kicsit felfelé és máris a lábam mellett jön. ezt sose tanítottam neki :)

2016. júl. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A hám előnye: Jobban tud húzni, pl szánt, vagy nyomkövetéskor embert.

A hátránya, hogy miután alapvetően tökéletesen alkalmatlan eszköz az irányításra, a kutyának sokkal erősebb, intenzívebb kiképzés kell, hogy vezényszavakra biztonsággal reagáljon.


A nyakörv előnye: Lehet vele kutyát sétáltatni.

Hátránya: Nem lehet vele vontatni.

2016. júl. 10. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
57%

A hám sokkal biztonságosabb egy kölyökkutya esetében, főleg, ha kistestű. Miért? Akármire kiugrik, ökörködik, nem figyel és már meg is roppanthatja a nyakát.


Nagyon szeleburdi kutyára kicsi korában hámot javasolnék.


Tanítani meg ugyanúgy meg lehet ebben is a normális sétára, bár tény, hogy több határozottság kell hozzá, mint nyakörvnél.


Barátomnak két amstaff-németjuhász keveréke van, amíg kicsik voltak, hámban vitte őket és mikor már nagyobbak lettek, váltott nyakörvre. Hámban ugyanúgy ment a tanítás, fegyelmezés. Mintakutyák :)

2016. júl. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat. Kivancsi lennek meg masok velemenyere is
2016. júl. 11. 22:15
 7/8 A kérdező kommentje:
Végül hám lett. Ha a nyakörvre teszem a pórázt nem mozdul meg csak leul. Gondolom zavarja a póráz sulya olyan pici a nyakam. Hámmal szépen jön. De a legszebben póráz nélkül.
2016. júl. 14. 21:50
 8/8 anonim ***** válasza:
:)
2016. júl. 15. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!