Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border collie kölyök vásárlásn...

Border collie kölyök vásárlásnál mire érdemes odafigyelni?

Figyelt kérdés

Három pici gyerek mellé,vidékre, nagy kertbe szeretnék ilyen kutyust (lehet, inkább kettőt :-) ) venni. Az ebadta oldalon sok kutyus van eladó szinte ingyen. Mire érdemes odafigyelni a vásárlásnál?

Köszi előre is!



2016. júl. 11. 15:42
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Ezt is végiggondolom, köszi!
2016. júl. 11. 22:29
 12/20 anonim ***** válasza:
45%

Esetleg egy keverekre/menhelyire nem gondoltal? Azok is nagyon szerethetők illetve nagyon okosak is ( akar sport céljából is)

En a sem javaslom a bordert...nagyon nagyon sok foglalkozás kell nekik..raadasul ok se lesznek am nyugottak ha nincsenek kimozgatva.nekik legalabb 2 3 óra futás,játék,agyi fárasztás kell...

Ezt azért irom h jol gondold meg..a környékünkön lakik 2 border es meg soha az életben nem vpltak szerintem kint az utcán..vadak lettek..mert nincsen velük egyatalan foglalkozva csak a házat orzik


En is tervezek bct de meg nem most kb 5ev múlva...raadasul egy jo tenyésztőnél (ha munka,sport céljából is akarsz) 70-100ezerbe kerul

Szóval a lényeg jol gondold at! :)

2016. júl. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
46%
Én gyerekek mellé vizslát javasolnék. A vizslák nagyon családcentrikusak, és imádják a gyerekeket. Nem kapnak oda, ha a gyerek sapkát, vagy napszemüveget rak rá, ha esetleg véletlen lónak gondolja és ráül. Imádják a törődést, és ha egyfolytában a család közelében lehetnek.
2016. júl. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim válasza:
40%

Nem feltetlenul muszaj tenyesztotol venni kutyat.

Nyilvan nem art ha 100% hogy a kutya fajtatiszta es megvannak a szuresei,de egy torzskonyv nem sokat er.

Akkor szamit,ha tenyeszteni akarod,de mint fentebb leirtad,ivartalanitanad.

Tenyesztoknel egy kiskutya 80-150.000 forint korulbelul,de szerintem van meg ettol fentebb is.

Igaz,ezert a penzert kapsz egy tutibiztos kis szormokot,bizalmat,baratsagot a tenyesztovel,kotelezettseget.

Ha hobbi celra szeretned,es nem kiallitasokra jarni vele,akkor nyugodtan vehetsz """szaporitotol""" is.

Elhiheted,nem csak a kennelek megbizhatoak es tisztessegesek.

Ki kell fogni egy rendes eladot,es nem fogsz csalodni.

Persze vannak,akik atverhetnek,de erre neked kell odafigyelned.

Hirdetesi oldalakon is vannak jo ajanlatok,szep kiskutyak,sot,meg olyan is,ahol a kolyok egyik szuloje torzskonyves es rendelkezik az emlitett szuresekkel,tenyeszszemlevel,stb-vel,a masik szulo pedig mondjuk nem kaphatta meg egy szinhiba miatt,vagy mert tul sok benne az egyik szin.

Millio lehetoseg van,nem olyan borsos aron.

Ha raaldozod a rengeteg penzt es inkabb egy kennelbol vasarolsz,nem fogod megbanni,ez biztos.

De mondom,millio lehetoseg van.

Az egyik baratnom """szaporitotol""" vett kolykot,de egyaltalan nem banta meg.

A kiskutya azota mar ket eves,el,es virul.

Meseszep,jatekos,mozgekony,teli van energiaval,terelgeti az allatokat rendesen.

Meg nem mondanad rola hogy nem torzskonyves.

Mindenkepp gondold at,lehet hogy tenyleg pici gyerekek melle nem kene Border.

Nem azert,mert nem turi el oket,de tenyleg sok idot kell raszanni,ez a fajta nem olyan,hogy beulteted a sarokba es majd o nyugton marad ameddig szeretned,bar ezt biztos tudod.

2016. júl. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Eddig mindig amolyan "csavargott a Frici" alomból származó, össze-vissza, mentett kutyáim voltak. Imádom a keverékeket, mert szerintem sok szempontból "életszerűbbek", mint a fajtiszta kutyusok. Viszont a keverék (szerintem) mindig egy lutri. Viselkedésben mindenképp, hiszen a fene tudja pontosan, kinél csavargott a Frici, no és a felmenői. Ha nem gyerekek mellé venném, akkor jöhetne a menhelyi kutyus, kiöregedett rendőr kutya (imádom őket!!!), vagy egy akármilyen keverék is. De pillanatnyilag valóban az az alap elvárás, hogy jó nevelés mellett elég jól kiszámítható legyen a személyisége a kutyunak, ne legyen nagy meglepi.

Lehet, nem jól látom a dolgot, de annak idején lesz bőven időm foglalkozni a kutyussal. Igazából a kutyáimra mindig úgy gondoltam, mint egy gyerekre. Nos, eddig még nem volt együtt kutyám és gyerekem :-D de azért reménykedek, hogy minden szempontból összeilleszthető lesz a dolog.

Vidékre költözünk, szeretünk kirándulni, a kölkök miatt a napi minimum 2x2 óra séta kötelező amúgyis, különben a fejemen ugrálnak ugyanennyit (ld ma délelőtt :-( ). Te jó ég! Ennyit én még az életben nem koptattam a cipőmet, mint a gyerekekkel! A fitness karkötő mérése szerint a napi 14e az átlag napi lépésszám. Kutyával kellene ennél többet? :-D :-D :-D A kutya legalább néha fut nélkülem is :-D

2016. júl. 14. 21:57
 16/20 anonim ***** válasza:

Ha a bordernek elég lenne a lépésszám, nem is lenne gond. De azzal aktívan foglalkozni kell. Még a gyerekek után-közben legjobb esetben is fél-egy órát, de az olyan, hogy te is kidőlsz tőle.

Mondjuk sok labi, meg egynéhány golden is igényel aktív foglalkozást, csak mondjuk kicsit egyszerűbbet. Nem akarom túlmisztifikálni a bordert, de szerintem neked három gyerek mellé nem kell sportkutya. Még a labi is necces, ők is sokszor lefáraszthatatlanok, bár ők legalább nem ugrálnak a fejeden, ha még tudnának menni, hanem lefekszenek és álmodoznak :D


Akárhogyan is lesz, nyugodt egyedet válassz. Ne dőlj be olyanoknak, hogy valamelyik téged "kiválasztott", mert az ilyen kölykök előtted és utánad is tizenöt embert "kiválasztanak", mert alapvetően hiperaktívak és mindenkinek a nyakába ugranak, te meg aztán szívhatod a fogadat, ha még évek múlva is ugyanezt a mentalitást tolja. Azt válaszd, amelyik a tenyésztő szerint a legnyugodtabb.

2016. júl. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Igen, egyetértek! Ezt már eldöntöttem én is, hogy azt fogom választani, amelyik a legnyugisabb.

Nohát. Most jó sok mindent írtatok, aminek örülök, de így felmerül lassan a kérdés, hogy inkább vegyek-e riasztó készüléket, és egy X-Boxot inkább :-D

Őrző-védő kutyát, vagy ölebet nem akarok ugye, az összes szóba jöhető fajtáról meg leginkább lebeszéltek. Ehhh... veszek egy teknőst. :-D

Van még minimum 2 évem kigondolni, hogy mennyi energiám, időm lesz, meg egyáltalán hogyan alakulnak a dolgok.

2016. júl. 15. 21:24
 18/20 anonim ***** válasza:

Vannak megfelelő fajták azért :) Goldent, labit nyugodtan bevállalhatsz, ha okosan választasz kölyköt. Annyit segítek, hogy ne munkavonalas kennelekben keresgélj aktívan vadászó szülőktől, mert azokban általában lemeríthetetlen Duracell van :D

Meg hát azt is vedd figyelembe, hogy nyilván mi inkább óvatoskodunk, mert elég sok félresikerült fajtaválasztást láttunk, de akkor is vadidegenek vagyunk az internetről. Te tudod, hogy valójában mennyi időd-energiád van, meg milyen típusú kutyával akarsz együttélni, szóval ne hagyd magad teljesen befolyásolni. Persze a bordert azért tényleg felejtsd el inkább ;) :D Elsülhet az is jól (bármi elsülhet jól, ezt menhelyi gondozóként megtanultam), de szerintem magadat szívatnád vele.

2016. júl. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:

A border nagyon hálás kutya, ha eleget van vele foglalkozva. Viszont a fajtában tapasztalatlan embernek nehéz elképzelni, mennyi neki az elég. Ők arra lettek kitenyésztve, hogy egész nap, fáradhatatlanul tereljenek, és gondolkozzanak. Ha ezt biztos meg tudod adni neki nem bánod meg a választást. Ha nem is tkeset veszel, az a minimum, hogy tutira szűrt és tkes szülőktől válassz, különben a különbözetet ráfizeted később az orvosra. Ha nem ilyen szülőktől választasz,viszont nem egy kiszámítható kutyát kapsz, hisz a tenyésztés nem csak a küllemről szól, hanem a nem kívánatos rossz tulajdonságok kiszelektálásáról is. Egy 'szaporító', még ha ránézésre szépek is a kutyái, nem biztos hogy olyan tulajdonságú géneket örökíttet a kutyájával, ami gyerekek mellé jó. Vannak a sok felelőtlen szaporítóknak köszönhetően olyan vérvonalak, ahol igenis kijön a durva dominancia, esetleg agresszió, mert nem szelektál, tenyészt, hanem szaporít.

Sajnos csak akkor lehetsz benne biztos hogy stabil idegrendszerű a kutya, ha olyan tenyésztőtől veszed, ahol a szülők és az ősök generációkon át szelektálva lettek erre való tekintettel is. És rendelkeznek karakterteszttel. Vannak olyan kennelek, ahol hobby minőségű kutyát igenis elérhető áron adnak.

Van viszont egy másik szempont, ami miatt ezek ellenére mégis lebeszélnélek a fajtáról. Tudatos, és következetes nevelés ellenére is túl heves fajta pici gyerekek mellé egy kölyök. Felugrál, karmol, felborítja a gyereket, mert pici korban annyira még nem tudod megnevelni, hogy ilyen téren fékezze az ösztöneit. Én ha a helyedben lennék, és mivel idővel úgyis 2 kutyust szeretnél, most egy goldent vagy ilyen habitusú kutyát választanék, ami fékezhetőbb, a pici gyerekek mellé. Később, ha már kész van ez a kutya, és a gyermekeid is nagyobbacskák már akkor második kutyusként már jöhet egy border, addigra már a gyerekeidet egy fél éves 10 kilós kutya nem borogatja fel. Munkavonalú kennelből még akkor se válassz sztem. ( A gyerekborogatós sztori saját tapasztalat, pedig én rengeteget foglalkoztam a kutyámmal, nem csak fizikálisan, hanem agyilag is fárasztottam, mégis történtek balesetek, mert túl heves ez a fajta kölyökkorában. Olyan 5-6 éves kortól választanék ilyet a helyedben. Addigra pont megnőne a golden, vagy labrador :)...)

2016. júl. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Mentek a zöld kezecskék részemről mindenkinek ;-) hasznosak az infók! Köszi!!!
2016. júl. 18. 23:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!