Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Golden Retrivert könnyű...

Golden Retrivert könnyű örökbe adni?

Figyelt kérdés
Ismerősi körben van egy 10-11 hónapos Golden, akit megkötve tartanak. Addig-addig győzködtem őket, hogy ez nem jó így, hogy mondták, hogy ok, kereshetek neki új gazdit. A kérdésem az, hogy mennyire lehet nehéz neki új gazdát keresni, mert akkor elhoznám magamhoz egy időre, de be kell lássam, hogy nálam nem maradhat sokáig, mivel van már egy nagytestű kutyám, és nem tudok két kutyának mindent megadni. Viszont szerető gazdinak szeretném, és ivartalanítási kötelezettséggel. Milyen lehetőség van? Gondolom menhely kérésre kiteszi mint örökbefogadható, meg fajtamentés. De addig szeretnék az ideiglenes befogadója lenni, semmiképp nem szeretném menhelyre adni. Ja, és törzskönyves kutyáról van szó ha ez számít.

2016. júl. 11. 19:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen esetben jól jön a jófogás és hasonlók. Hirdesd meg ingyen elvihetőnek,legyen megtekinthető és írd meg hogy szerződést kötnél az ivartalanítással kapcsolatban, vagy amíg nálad van elviszed magad.
2016. júl. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Könnyű, de oda kell figyelni, hogy nehogy rossz helyre kerüljön, meg szaporításra használják.

Ilyenkor érdemes lenne a tenyésztőjével is felvenni a kapcsolatot, hátha tud segíteni (bár egy jó tenyésztő vissza is veszi a kutyát ilyenkor, persze az árát nem fizeti vissza). Vagy a fajtamentőkkel vedd fel a kapcsolatot. Ők ivartalanítják is, és keresnek számára megfelelő gazdát.

(Igazából nem is értem, minek kellett nekik a kutya?!)

Tőled viszont szép, hogy segítesz rajta, csak légy körültekintő.

Én vagy a tenyésztőt, vagy a fajtamentőket javaslom.

2016. júl. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Tenyésztője tuti tud segíteni, biztos nem fog örülni,hogy ilyen embernek adta el a kutyáját :/


Első körben vele vedd fel a kapcsolatot. Ha ő nem tudna segíteni,bár kétlem( tenyésztő ismerősöm mikor megtudta,hogy az egyik kölyök amit eladott vernek nem habozott ment érte és elvitte.)akkor fajtamentés.

2016. júl. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A tenyésztőt meg fogom próbálni, csak attól félek, hogy esetleg valamit szólni fog a gazdáinak. Anyukám főnökéjé a kutya, szóval balhét semmiképp nem akarok. Elég ha elérek annyit, hogy akkor adják át nekem a kutyát, szerintem már ez is nagy dolog, mert eddig azért nyafogtak, hogy 150 volt a kuty. Persze a gyereknek kellett (16 éves), és inkább megy haverozni, kerítésük meg nincs. És ehhez, hogy majd át tudjam íratni a chippet meg ilyeneket, örökbeadási kell, vagy adás-vételi? Meg nem szeretném az én nevemre, hanem rögtön az új gazdiéra, de én 140 km-rel arrébb lakom mint ők, szóval így face to face nehéz lenne megoldani az új gazdival. Egyszerűbb ha átiratom a saját nevemre? vagy szerződéssel is átírja a doki? Mert én még le tudok menni a szüleimhez, és akkor azt is elintézhetjük, de az új gazdának kicsit sok lenne, egyik helyen van a kutya, 140 km-re meg a gazdája.
2016. júl. 11. 21:47
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Inkább szólj a tenyésztőnek. A szerződésekben néha az is benne van hogy nem adhatja tovább a kutyát. Az örökbe adás elég macerás. Előbb a tenyésztő és ha nem jön össze akkor kereshetsz örökbefogadót.
2016. júl. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Retriever fajtamentoket keresd meg. Ok biztos, hogy csak jo gazdanak adjak, es ha addig magadnal tudod tartani, az nekik is nagy segitseg.
2016. júl. 12. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat, a hivatalos hátteréről szeretnék még érdeklődni. Íratnom kellene velük egy papírt, hogy lemondanak a kutyáról? Elsősorban megpróbálok ismerősi körben gazdát keresni. Tenyésztő és fajtamentés, csak ha ez nem jön össze. Szóval milyen papír kell ahhoz, hogy én mint nem tulajdonos oda tudjam adni valakinek, aki át tudja íratni a chippet meg a törzskönyvet?
2016. júl. 12. 15:59
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem még mindig a tenyésztőt lenne a legegyszerűbb felhívni. Visszaveszi a kölyköt és keres neki új gazdát.
2016. júl. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Most leszek leoltva, de én nem bízok annyira a tenyésztőkben. Van ismerősöm, nem vagyok elájulva ahogy a kutyáit tartja.Illetve hallomásból is sokat ismerek, nagyon kevés aki tényleg tisztességesen mindene a kutya.
2016. júl. 12. 16:55
 10/10 anonim ***** válasza:
Akkor az az ismerős valószínűleg szaporító nem tenyésztő. Ha nem érdekli a kutya úgysem fogja visszavenni. Ha meg szereti a kutyáit akkor keres neki jobb gazdát. Melyik tenyészetből származik a kutya?
2016. júl. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!