Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csivava vagy Francia bulldog?...

Csivava vagy Francia bulldog? A Csivava picike emiatt könnyű vele az utazás, viszont azt mondják ugatós és gyenge idegrendszerü. Pedig jópofanak tűnik. A francia bulldogrol szinte csak jót hallottam, szóval nehéz a döntés. Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2016. jún. 16. 06:52
 1/5 anonim ***** válasza:
83%

a francia bulldog is beteges.

én inkább csivavát vennék,hogyha ezek közül kéne választani.de mindenképpen tenyésztőtől vegyél. nem lesz olcsó, de jó eséllyel kevésbé lesz beteges mint a szaporítós kutya.

2016. jún. 16. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem francia bulldog. Őt is tenyésztőtől vásárold. Meg egy francia bulldoggal játszani is jobban lehet csak arra figyelj hogy nyáron ne mozogjon sokat csak reggel esetleg egy séta meg késő délután amikor már nincs annyira meleg. A redőit pedig vizes ronggyal át kell törölni. Kant vagy szukát vennél?

A nevelésük nem olyan nagy dolog de azért ha morog csontra oda kell csapni persze nem akkorát amit megérez egy káj(kölyök) és behódol csak akkorát amivel eléred hogy behódoljon. Gondolom suliba meg oviba fogsz majd a kutyával járni. Szerintem ha hobbi célra veszed akkor ivartalanítsd ki.

Ha kérdésed van írj bátran!😊😊

2016. jún. 16. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
52%

Nekem csivavám van tenyésztőtől, törzskönyves és elég könnyen megbetegszik.

Nagyon nagyon oda kell figyelni az etetésükre, gondozásukra, mindenre, mert nagyon érzékenyek minden szempontból. Können kapnak allergiát, emésztési problémákat, ha nem megfelelően eteted, illetve a lelkük is nagyon érzékeny.

Könnyen éri őket olyan trauma (kissebb dolgok miatt is akár) amit beletelik egy kis időbe, mire kihevernek.


Viszont épp emiatt imádom az én kutyusom, mert az érzékenységnek pozitív oldala is van, nagyon okosak, intelligensek, ragaszkodóak, teljesen rá vannak hangolódva lelkileg a gazdira, könnyen lehet velük kommunikálni.


Az, hogy ugatós meg idegbeteg, az nem fajta jelleg, az csak a gazdán múlik. Vannak elkényeztetett csivavák, akiket nem nevelnek és egyfolytában ugatnak, mindennek nekimennek...de ha normálisan vannak nevelve akkor ennek épp az ellenkezője jellemző.

Az én csivavám nagyon barátságos minden emberrel, kutyával, macskával. Nem olyan,mint például egy labrador, aki szinte bárkivel elmenne játszani, bizonyos fokig távolságtartó, csak nekem és a páromnak nyílik meg, akikkel él, de mindenkinek csóvál, félénk puszit ad, soha nem agresszív.

Ugatni sem igazán szokott, max ha kinnt más kutyák is ugatnak.

2016. jún. 16. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az ötleteket!
2016. jún. 17. 19:29
 5/5 anonim ***** válasza:

Csivavanal teljesen neveles fuggo. Ha elkenyeztetik akk. baj lesz vele.

En szemely szerint a franciat ajanlom. Sztem okosabb,tanulekonyabb,nem nagytestu o se. Nekem a csivava kinezete se szimpi. Mintha ki esne a szeme.. Franciat ajanlok

2016. aug. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!