Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetek agresszív, kutyák...

Mit tehetek agresszív, kutyák és gazdáik ellen?

Figyelt kérdés

Már évek óta kijár a azomszéd nagytestű agresazív kutyája. Minden nap iskolába menet gyomorgörcsel indultam, mert féltem, hogy ismét találkozom vele. Nem volt alaptalan minden, második nap megtámad.

A gazdák még a kutyánál is agresszívabbak, szót érteni nem lehet velük. PRÓBÁLTUK!

Most hozatak egy tucatnyi pitbulltnaz útcába, mert menő bálamadzagon sétáltatni.

Már én is dolgozom, a szüleim is és hajnalba járunk, nem tudjuk egymást kísérni ráadásul 3-4 kutya ellen az is kevés!

Van kutyariasztóm (ulztahangos), gázsprém, de ennyi kutya ellen csak az Isten tud segíteni.

Így konkrétan a megélhetésünkkel játszanak, mert nem késheünk el mindennap.

Ma reggel még a reteszt sem tudtam kínyitni a kapun, mert már neki is ugrottak a kutyák.

Chip és oltás természetesen nincs, a rendőrség, önkormányzat és a jegyző nem vesz komolyan!

Na mi a teendő szerintetek?



2016. júl. 12. 07:42
 1/9 anonim ***** válasza:
84%

Gázpisztoly.


A hang és a paprikafelhő 10-ből 10 eb és/vagy gazdi ellen hatásos!


És a sprayt is told nyugodtan az ebre!

2016. júl. 12. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
Szólj az állatvédőknek. Csip hiányában a "gazdáknak" semmi közük a kutyához báris szerintem így logikus. Eseteg fajtamentésnek is szólhatsz.
2016. júl. 12. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
30%
Hát ott kezdődik a gond hogy fèlsz tőlük. Elhiszed hogy engem pl nem bántanának, de èn mèg a próbálkozásra is hoznám a lapátot ès levernèk kettőt... Agresszióra gyakran megoldás ha mèg agresszívaban állsz hozzájuk, máris kevèsbè pattognak.
2016. júl. 12. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Írd meg a település facebookjára (és az összes elérhető és valamilyen szinten kapcsolódó helyi fb csoportba), hogy mi a helyzet, és hogy a hatóságok szarnak rá. Lehetőleg fotóval, hogy lássák, hogy nem egy palotapincsi miatt hőbörögsz. Nem egyszer jött már be ez a taktika. Attól nagyon tojnak általában, hogy ellejük fordul az egész lakosság, mert akkor bukják a következő szavazást :)

Vagy az egyszerűbb módszer, hogy ha látod, hogy kint vannak a kutyák, felhívod a helyi gyepmestert, nem kell neki mondani, hogy ismerős kutyák, csak hogy itt őrjöngenek a kapuban, szállítsa el. Neki ez a dolga. A gyepiről meg a gazdája csak pénzért kaphatja vissza, úgyhogy talán utána oda fog figyelni, hogy ne mászkáljanak ki. Vagy nem viszi haza, a te problémád azzal is megoldódik.

2016. júl. 12. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
36%
Én megrugdosnám őket.
2016. júl. 12. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
94%

Ja, és is rühellem, hogy a pitbullt/amstaffot tartó cigányok mind ilyenek. És az ilyen seggarcúak miatt írják le olyan sokan ezeket a kutyafajtákat.

Mindenképpen állatvédőket keresnék fel, olyanokat, akik el tudják kobozni/koboztatni ezektől a mocskoktól a szerencsétlen kutyákat. Bullyrescue hungary, Cerberos Pit Bull Rescue , vagy keresd az Állatvédőrséget, vedd fel a kapcsolatot facebookon Tornóczky Anitával.Valaki biztos, hogy segíteni fog.

Jó kezekben normális, emberre nem veszélyes kutyák nevelhetőek belőlük.

Réti négerek kezébe abszolút nem való kutya.

2016. júl. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Utolsónak teljesen igaza van, vannak olyan ismerőseim akiknek az ugyanilyen kutyusa olyan jámbor és szófogadó, de nevelve van.

Itt nálunk "kubába" szinte lehetetlen hovatalosan bármit is elérni.

Így is kinevetik a családomat, hogy biztos hogy ők nem utaznának be naponta dolgozni, mert nem kapnak sokkal kevesebbet ha itthon ülnek.

Megrugdosnám én, ha merném és ha merném is 3-4 kiéhezett, igerszegény kutyát akit egész álló nap "csibészeltetnek" nem tudok leküzdeni.

Mérgezni meg nem szeretném, mert nem ők thetnek róla és úgyis hoznának már másnap másikat.

Valami olyan kellene ami biztonságban tart minket és nem kell hozzá öldökölni.

2016. júl. 12. 15:06
 8/9 anonim ***** válasza:
68%
Vízpermetező talán habár azt idővel megszoknák. Esetleg kutyasíp habár hiába utálják az csak vonzza őket. Ilyesmire sajnos nincs módszer :/ Esetleg egy flakonba teszel pár kavicsot és ha látod hogy a ház előtt vannak vagy megindulnak feléd akkor jól hozzávágod. Nem fáj neki annyira de csörög is amitől remélhetőleg megijed.
2016. júl. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
23%

(Szerintem?!!)Ha ennyire veszélyes a helyzet,akkor méreg,vagy szépen kilőni őket,mert ez már tényleg életveszély!

Etilénglikol(nem propilén!) alapú fagyálló lassan kinyírja a veséjüket,és feltűnés nélkül annyi nekik.

A hatóságok meg gondolom lesz...ják.

Itt valaki rakott fel pitbullos videot,hogy a gázsprayt is lesz..ja ez a fajta!!Maguk a kutyák,meg agresszívra vannak nevelve,azaz menthetetlenek.

2016. okt. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!