Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek egy agressziv...

Mit tegyek egy agressziv kutya ellen?

Figyelt kérdés

Elore koszonom,ha valaki vegig olvassa,es megprobal segiteni!!


Az udvarunkban rajtunk kivul megegy csalad lakik.

En 15/f vagyok,es nem felek altalanosan a kutyaktol.


Amikor eppen nem foglalkozom vele,az udvar hatso reszeben van az en kan ordas nemetjuhaszom,,szabadon engedve,es van egy nyitott kennelje.Semmi baj nincs vele.Jol szocializalt kutyus,es a masik csalad tagjait is szereti,elfogadta oket.


Ez a par beszerzett egy szuka,skotjuhasz-ra csak nagyon kis mertekben hasonlo,ideggyenge,jellemtelen keverek kutyat 20000 fortintert.

En mondtam,hogy nem szabad szaporitotol kutyat venni,de aztmondtak,hogy nem ertek hozza,es ne szoljak bele.(mert fiatal vagyok meg,es nem ertek a kutyakhoz annyira,mint a ferfi,aki a kutyat szerezte valahonnan).Elegge kis testu a kutya,az enyemhez kepest,de azert veszelyes tud lenni.


En sokat jarok hatra az en kutyusomhoz,napi 10-15 alkalommal kb,amikor csak tudok,mert nagyon szeretem.Emellett meg elviszem setalni,kirandulni stb.

A 2 kutya elvan egymassal,mivel a kutyam alapbol nem foglalkozik szuka kutyakkal,de kicsi kutyakkal sem,sot o minden kutyaval jol kijon,ha azok nem olyan dominansak,mint pl. egy kaukazusi.O baratkozna mindenkivel.Az utcaban van egy kan berni pasztor,es azzal is nagyon jol kijon,sokat jatszanak.


A GOND ott van,hogy az udvar hosszu,de keskeny,es eler a kutya,amikor megyek hatra,mert akkora lancra van kotve.(na igen,ez is okos gazdara vall,aki ki koti a kutyajat).Ez a kutya fel tolunk,ha nincs ott a gazdaja,vagy annak a csaladja,de ha eppen pl a gazdaja kisgyerekei vannak,es en akkor megyek hatra joszandekkal,hatarozottan,akkor megtamad,de eleg durvan.En nem felek tole,mivel ez ilyen jellemtelen kutya,hogy amikor megyek szembe,akkor ugat,amikor ott vagyok,akkor bemegy a hazaba,es amikor mar egy picit elhaladtam,akkor nekemfut es megprobal megharapni.Ez mar sokszor elofordult,sot egy parszor mar ha nem orditottam volna ra hangosan,akkor meg is harapta volna a labam.


Van egy 5 eves kistesom,o sem mehet igy soha hatra.

Szoltunk mar a gazdajanak,de azt mondta,hogy ez hulyeseg,es hogy az en kutyam veszelyes,mivel ezek egy ido utan megbolondulnak,es a sajat gazdajukat is megharapjak.


Hallgattam ezt ugy,hogy azelott tanitgattam ot,es jatszodtam vele,es annyira kimutatta,hogy szeret,mint szinte egy ember.Hozzam bujt,lefekudt mellem,nyalogatott.

Minden lepesemet figyeli,soha nem hagy el,ha szolok valamit azonnal csinalja.Szoval huseges tarsam lett ez a kutyus,es csaladtagkent szeretjuk,tiszteljuk:D


Anyummal is ez a helyzet,1x a nadragjat meg is fogta neki.Apummal nem,mivel o sokszor megy hatra nagy szerszamokkal,mivel hatul van a muhelye,es emiatt apumtol fel ez a "skotjuhasz":D(de az is lehet,hogy apam rugott bele kettot a kutyaba,amikor vele csinalta)


En nem fogok belerugni,vagy fajdalmat okozni neki,mivel elitelem azt,aki az allatokat veri,masreszt meg tudom,hogy nem a kutya a hibas.


A gazdaja semmit nem tett az ugy erdekeben.Veszekedtunk mar sokat veluk,de semmi.


Ti mit tennetek a helyemben?



2012. szept. 16. 19:09
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
87%
Én sem vagyok híve az állatokkal szembeni agresszívitásnak, de valahogy el kellene érni, hogy a kutya tartson tőled. Ez így eléggé tarthatatlan állapot. Én hasonló esetben szereznék a kutyának egy "maradandó" élményt, mondjuk egyszer lefújnám spray-vel. Kellemetlen, de nagy fájdalmat nem okozna neki. Utána biztos nem sunyiskodna.
2012. szept. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
68%
Mekkora láncon van a kutya? Mert ha nagyon röviden és nem megfelelő körülményei vannak a kutyának akkor a helyzet csak egyre rosszabb lesz. Te mint gyerek sajnos nem sokat tudsz egyedül a helyzet ellen tenni.
2012. szept. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
36%

Beszélj a kutya gazdáival, hogy engedjék, hogy foglalkozz a kutyájukkal.


Amúgy az a kutya alapjában nem agresszív, az csak egy tünet, és ha az agressziójára koncentrálsz, az csak egy felületes dolog lesz, és nem fogsz vele előrébb jutni.


Először is a bizalmát kell elnyerni, mert így félelmében támad egy kutya.

Bizalmatlan, és bizonytalan. (érthető, ha megszelídítés helyett rugdosást kap)


Aztán a tiszteletét kell kivívni.


Ezt pedig csak úgy lehet, ha szem előtt tartod a fajtajelleget, kielégíted az igényeit, és minden nap lemozgatod.

A hátulról csipkedés ugyanis tipikus fajtajelleg.

A birkákat is így terelik, így kontrollálják a szituációkat.

És szintén nem agresszióból fakad, hanem sokkal inkább a megkötésből.

2012. szept. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
30%
Az 1. "válaszolóra" meg ne hallgass, egy kutyában nem félelmet kell kelteni, hanem tiszteletet.
2012. szept. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
77%

Utolsó, szerintem egy gyereknek akinek van saját kutyája meg iskola meg minden, nem kötelessége a szomszéd problémás kutyáját nevelgetni...

Én a kérdező helyében felvenném, hogy mit csinál a kutya, aztán megmutatnám a szomszédnak és megfenyegetném, hogy "intézkedni" fogok, ha nem csinál ő valamit...

2012. szept. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
ertem.Szoktam foglalkozni a kutyaval,setalni is vittem mar el,jatszani is szoktam vele.De ezeket csak akkor lehet,ha nincs gazdaja lent az udvaron,vagy tavolabb van joval tole.
2012. szept. 16. 19:32
 7/21 anonim ***** válasza:
77%

Először is én a helyedben szépen levideóznám a kutya attrakcióit mobillal vagy valamivel ha van.

Aztán veszélyeztetésért nem lehet feljelenteni? Úgy tudom a kutyatartásnak is vannak határai, szabályai, senki sem veszélyeztetheti az állataival a környezetében élőket. Pláne ott a kisöcséd is. Én megpróbálnám. Érdeklődnék az önkormányzatnál.

2012. szept. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Csak nincs nagyon idom vele foglalkozni,mert az enyem munkakutya es nagyon nehez lefarasztani.Mind2 kutyara nincs idom,es a ketto kozul termeszetesen az enyemmel foglalkozok,amikor idom van.Ha neha jut ido masra,akkor szoktam kicsit foglalkozni vele.Ennel tobbet nem is nagyon akarok,nem tetszik a jelleme.
2012. szept. 16. 19:34
 9/21 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat!

Nem fog ez a rendorosdi menni,szerintem.

Bantani semmikeppen nem fogom,igy is van baja.

2012. szept. 16. 19:36
 10/21 anonim ***** válasza:
46%

5.!


Pontosan hol írtam olyat, hogy a kötelessége lenne???!!!



Erről szólt a kérdés, mit lehet csinálni egy "agresszív"- (nak titulált) kutyával.


Nem az volt a kérdés, hogy a gazdáival mit lehet kezdeni, vagy a szituációval, hanem hogy a kutyával.


Én erre adtam választ.

2012. szept. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!