Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Véres genny jön a kutyám...

Mohesz kérdése:

Véres genny jön a kutyám egyik orrlyukából. Mi lehet ez? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Múlt héten kezdődött, akkor zöld váladék jött neki. (Nem tüsszögött, köhögött, csak folyt az orra) El vittem azonnal orvoshoz. Aki gyulladáscsökkentővel kezelte. Jobb is lett, nem folyt neki zöld váladék, átváltott csak ilyen vizesebb állagúra. Javult a helyzet. Láza nem volt.

Tegnap vérzett az az orrlyuka, hát azonnal szaladtam az állatorvoshoz.Kapott vérzés csillapítót és K vitamin-t, valamint kinyomta a bűzmirigyét is, ami darabos, sárgás volt. Viszont gyulladás csökkentőt nem kapott. Láza most sem volt.

Ma elviszem egy másik állatorvoshoz. Telefonon már konzultáltam vele, azt mondta orrhurutra gyanakszik. Ő is gyulladás csökkentő kezelést javasolt neki, úgyhogy ma megint kap szegénykém oltást.

Kicsit hihetetlen számomra, hogy ennyi gyógyszertől nem javul a helyzet. Mi lehet ez?

Egyébként a kutya teljesen jól van, eszik, iszik, játszik, vidám és jókedvű.

Meg lett nézve az orra is, nincs benne idegentest.


2016. júl. 13. 08:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha az orvos sem tudja, akkor szerinted mi honnan tudnánk!?
2016. júl. 13. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Valószínű, hogy tényleg hurutja van. De az orvos majd ad gyógyszert. Amire figyelj, hogy nagyon hideg vizet ne kapjon. Nem tudom milyen meleg van otthon de ennek ellenére inkább normál hőmérsékletű vizet adj neki.
2016. júl. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem akarom felülbírálni az állatorvost, de esetleg nem lehet, hogy idegen test, pl. toklászdarab van az orrában? Bár ha nem tüsszögött, akkor ez nem valószínű, csak gondoltam, felvetem.
2016. júl. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Az első válaszolónak köszönöm ezt a hasznos választ.

Nyilván, azért írtam ide a kérdést, hátha valaki már járt így a saját kutyájával és tud segíteni.

Normál hőmérsékletű vizet kap. Sőt bent is van a lakásba ilyen melegbe.

Azt elfejeltettem írni, hogy egy ivartalanított kan 9 hónapos német vizsláról van szó.

2016. júl. 13. 09:28
 5/12 A kérdező kommentje:
Nincs az orrába semmi, megnézte az állatorvos.
2016. júl. 13. 09:35
 6/12 anonim ***** válasza:
Hát nem akarlak megijeszteni, de nálunk daganat volt az oka.
2016. júl. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Uhh.. Mennyi idős kutya volt? Milyen daganat? Sikerült meggyógyítani?

Az első német vizslánk is, sajnos rákos lett 1,5 évesen el kellett altatni (csont rák). Legnagyobb félelmem, hogy ő is az lesz, de pozitívan állok hozzá.

2016. júl. 13. 13:48
 8/12 anonim ***** válasza:
8,5 éves volt és sajnos nem lehetett meggyógyitani. Neki is gyulladásgátlót irtak fel, ami kicsit segitett átmenetileg.
2016. júl. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Eltelt 1 hét a kutya állapota nem javult.

Tegnap voltam vele állatkórházba, vettek tőle vért. Tökéletes a vérképe, minimális gyulladása van csak.

Úgyhogy nem gyulladás, az okozó.

Ma megyünk röntgenre és laparoszkópiára.

4 lehetőség van a kórház szerint.

1. daganat

2. ciszta

3. idegentest

4. rossz fog

Remélem nem daganat vagy ciszta.

Szorítsatok nekünk!

Majd megírom, hogy mi volt, ha végeztünk.

2016. júl. 22. 05:51
 10/12 A kérdező kommentje:

Helyzetjelentés:

Endoszkópiára mentünk, elírtam, bocsi.

Toklász volt az orrába annyira hátul, hogy nem bírta kitüsszenteni és tályog lett neki belül. Kiműtötték, a tályogra kapott gyógyszereket, rendbe fog jönni :)

2016. júl. 22. 17:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!