Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok a szibéria...

Mit gondoltok a szibéria husky kutyákról?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy lassan 5 hónapos szibériai huskym. Érdekelne hogy mi a véleményetek erről a kutyafajtáról. (Külseje, okossága, stbstb..) Tudom hogy utána is nézhetek, de jobb olyan emberektől tájékozódni akiknek már volt/van ilyen kutyája.

Válaszokat köszönöm előre is!



2016. júl. 13. 12:00
 1/10 A kérdező kommentje:
Elnézést szibériai*
2016. júl. 13. 12:08
 2/10 anonim ***** válasza:
Gyönyörű kutya, okos is, óriási mozgásigénye van, szellemileg és fizikailag is állandó kihívás elé kell állítani, hisz eredetileg munkakutya.
2016. júl. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. júl. 13. 12:15
 4/10 anonim ***** válasza:

Sajnos nekem meg nem volt, csak a testveremnek.

Nem tapasztalatlanoknak valo kutya, rengeteg foglalkozast igenyel fizikailag es szellemileg is, jol le kell farasztani, kulonben unatkozni fog. Nagyon okos allat, ja es gyonyoru, azok a kek szemek *.*

2016. júl. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
74%
Nagyon sajnálom őket nyáron. Néha tegyél ki az udvarba (vagy a fürdőbe, ha nincs udvarotok) egy lavórt, telis-tele jéggel, imádni fogja.
2016. júl. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szépek, viszont hatalmas mozgásigényük és erős vadászösztönük van, szóval én nem őt választanám. És ravaszak is. Ősi típusú kutyák közül nekem a csau-csau vagy a shar pei jön be. Ettől még persze remek fajta, csak nem nekem. :)
2016. júl. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nagyon fuggetlen (mint a legtobb osi tipusu). Nagyon meg lehet vele (veluk) szenvedni, de ezt ugy is az erti akinek ebbe a tipusba tartozik a kutyaja.


Mindenesetre amit irtak felettem is, ennek a fajtanak nagyon sok futasra mozgasra es szellemi kihivasra van szuksege, problemas lesz ha ezt nem kapja meg. Sajnos felenk van egy Husky sosem engedik el mert elszokik (vahjon miert?), ivartalanitva sincs, es csak keso este es korahajnalba lehet vele lejonni, mert az oregasszony nem tudja megfogni a kutyat. Annyi frusztracio van benne, hogy akarmit/akarkit azonnal megtamad. Nagyon rossz nezni.


Sok sikert hozza, ha 5 honapos akkor most kosd fol a gatyad, ha valami ez nehez idoszak egy atlagos kutya eleteben is (szamodra), na egy osinel ez hatvanyozott.

2016. júl. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Valamint igen, gyönyőrű élénk kék szemei vannak, valami varázslatos!
2016. júl. 13. 18:33
 9/10 anonim ***** válasza:

nekem is 5 hónapos a huskym.:) azon kívül ,hogy nagy a mozgás igénye egy nagyon aranyos és ragaszkodó kutyusról van szó. mondjuk ő csak engem fogadott el. szóval rajtam kívül másnak nem hagyja a simit.. viszont akaratos és nehéz vele néha.. . de fogékony a tanulásra. főleg ha kap jutalomfalatot :P

külsőre mindenkit megfog. bármikor megyek vele sétálni mindig van valaki aki megdicséri milyen szép kutyus.:)

2016. aug. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Bocs, hogy itt zavarok, de megkérdezhetlek titeket, hogy mennyit mozgatjátok kb. egy nap? Csak azért kérdezem, mert úgy tervezem, hogy jövőre én is beszerzek egy Husky kutyust és felszeretnék készülni rá. Előre is köszi a választ!
2016. aug. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!