Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok róla?

Mit gondoltok róla?

Figyelt kérdés

Ezt a hirdetést találtam, mit gondoltok megérné elhozni hobbi célra?

[link]



2013. aug. 30. 11:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
52%

Jó hogy fajtiszta, hiszen kutya:D Amúgy ez egy szaporítós husky (nekem is az van, én másfél éves korában mentettem), egyszerűen ordít róla. Hogy jellemre mennyire husky, azt nem tudni ennyiből.

Ismered egyébként a fajtát? Tisztában vagy a mozgásigényével és a makacsságával? Erős gyanúm, hogy a kedves tulajdonos is ezért szeretne megszabadulni tőle. Lehet, hogy el kell vinni kutyasuliba is, mert egyedül nem boldogulsz vele. Iszonyat önfejű és független fajta, viszonylag nehezen nevelhető, de csodálatos kutyák. Nem tudom, illene-e hozzád, ezt neked kell tudnod.

2013. aug. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ha valóban ingyen van,akkor igen.Persze tudnod kell,hogy ő egy fajta jellegű keverék.

Én is azt gyanítom,hogy azért adnak túl rajta,mert ránőtt a fejükre és nem tudják megnevelni.

Ha neked ehhez van türelmed,időd és pénzed,akkor hajrá.Ha nincs akkor ne legyen ilyen kutyád.

2013. aug. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Azon mosolyogtam kicsit én is. :) Viszont most néztem meg, hogy érvénytelen a hirdetés. Van lehetőségem kiképzőhöz vinni, ismerem a kutyát.
2013. aug. 30. 11:20
 4/12 A kérdező kommentje:
*fajtát. a kutyához még nem volt szerencsém. Hát maximum megnézzük, élőben jobban kiderülnek a hibák is ha vannak.
2013. aug. 30. 11:21
 5/12 anonim ***** válasza:
68%
Ha kiképzőhöz is járnátok, és napi több órád van a kutyára, aktív ember vagy, akkor simán. Sajnos elég sok huskytól meg akarnak szabadulni felnőtt korára, mert szökik, ugrál, leöli a csirkéket, nm lehet elengedni stb., úgyhogy biztos találsz másikat. Ne haragudj, hogy ennyire hangsúlyozom, de saját tapasztalatból mondom, hogy tényleg kemény fajta. Sok-sok türelem és következetesség kell hozzá. Múltkori élményem: Népligetben 4 huskyt láttam, abból 1 volt elengedve, a másik 3 pórázon rángatta a gazdáját. Mindenesetre ha befogadsz egy ilyen kutyát, sok sikert kívánok hozzá! Ha kérdésed lesz, nyugodtan írhatsz privit, szívesen segítek, ha tudok.
2013. aug. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nagyon kedves vagy. Néztük párommal is, de ez a hirdetés lejárt. Miben különbözik küllemben egy szaporított és egy munkavonalas husky? Mert nekem igazából az a favorit, nem nagyon jön be a kiállítási vonal.
2013. aug. 30. 11:33
 7/12 anonim ***** válasza:
26%

Munkavonalast nem is tudom, lehet-e az országban kapni. Nem akarok hülyeséget írni, mert annyira ebben a témában nem vagyok otthon, de azt tudom, hogy a munka huskykba több fajtát is belekevernek, ott nem a külső, hanem a belső a fontos. Szerintem azt ne válasszatok, mert óóóriási mozgásigénye van. Tényleg, ők arra vannak szelektálva, hogy napi 50-60 km-t fussanak. Azért ezt egy átlag ember nem tudja kielégíteni. A mo.-i kiállítási huskyk őszintén szólva nekem sem jönnek be, nem lehet köztük fekete-fehér kékszeműt találni, és a mozgásigényük is viszonylag (a fajtához mérten) kicsi. A szaporított meg ugye nem biztos, hogy egészséges, és önszántamból én sem támogatnék egy szaporítót sem.

Tehát 2 javaslatom van: vagy mentsetek meg egy szaporítós huskyt, akitől meg akarnak válni, vagy vegyetek egy külföldi kennelből egy kívül-belül szimpatikus egyedet (ami azért nem 2 fillér!).

2013. aug. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
52%
Ja, és szokott itt az oldalon válaszolni egy Akiteki nevű husky tenyésztő, írj rá nyugodtan privátot, biztosan szívesen segít. Pl. ennél a kérdésnél megtalálod őt: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__4783048-minde..
2013. aug. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Mindenképpen menteni szeretnék.
2013. aug. 30. 12:13
 10/12 anonim ***** válasza:
52%
Szuper, ezt örömmel hallom! Van még a szánhúzó alapítvány, náluk szoktak lenni mentett huskyk, vedd fel velük a kapcsolatot. Sok sikert ehhez a csodálatos fajtához! És még egy javaslat: mikor megismered a kutyát, vidd el egy hosszú sétára, hogy még ott megtapasztald, milyen, ne utólag érjen a meglepetés.
2013. aug. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!