Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szibériai Szamojed megtaníthat...

Szibériai Szamojed megtanítható arra, hogy ne ugasson (annyit)? Leírhatatlanul imádom a fajtát! Azonban úgy tudom (el) rettető mód tudnak (és szeretnek is) ugatni. Délutáni szieszták esetén ez nem valami előnyös. :D

Figyelt kérdés
Rendkívüli módon imádom őket! Ebben a fajtában találtam meg mindazt, ami miatt a szamojed lenne a legelőnyösebb számomra (sokan írják, hogy ne külsőt kívánj, hanem azt nézd, melyik lenne a leginkább hozzád illő). De szeretném elérni, ha lesznek ilyen tümeményes kutyusaim, akkor minél kevesebbet ugassanak - ha ez lehetséges. (Abban nem vagyok biztos, hogy tutira minden egyes áldott nap tudnék egy-egy állatkával négy-öt órákat foglalkozni - de ahogy nézzük a városokban éldegélő kutyusokat, kivétel nélkül szinte mindegyik nem kap elegendő foglalkozást - azért ezekkel szemben a legrosszabb napomon is több figyelmet/játékot/fárasztást biztosítanék nekik).

2016. júl. 13. 15:23
 1/3 anonim ***** válasza:
81%
Ez nem a tanításon múlik, merthogy nincs ilyen feladat, hogy általában ne ugass annyit :D Elégséges foglalkozás és nevelés kérdése. Annyi minden kutyától elvárható, hogy ha rászólnak, akkor fejezze be az ugatást, és a többségtől az is, hogy ok nélkül ne ordibáljon, pláne ha kölyökkortól te neveled.
2016. júl. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

2 ilyen jegesmedve buszke tulajdonosa vagyok, szeretem őket nagyon, ugatósak tudnak lenni, nálunk csökkent, amikor ugattak, akkor ugyanúgy szídtam le őket egyből, mintha bepisiltek volna.

Tudom lehetetlen arra a cuki pofira haragudni, de legyél kemény.

2016. júl. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
52%

Mondjuk megszunni sosem fog (eleve kutya es amugy is jelzo kutyakent is tartottak, meg persze remek pulovert lehet csinalni a bundajukbolXD), csokkenteni lehet az enyem is jelzo kutya nalunk a lemozgatas es a feladatok "szegtek" kedvet. Ma mar csak akkor ugat, ha valami nagyon fontos dolgot velt felfedezni, amit meg kell vizsgalnunk AZONNAL.


Bar nem feltetlen mervado, de van nalunk egy Samoyed (szerintem) keverek a kutyasok kozott es az ugatasrol atszoktatta a morgasra, sSzoval ugy jelez, hogy csondben dormog az meg senkit nem zavar. De ez keverek, fajtatiszta szamojedet csak kiallitasokon lattam eddig.


2#: En ugy tuttam ha bepisil nem szabad szidni, vagy en ertettem valamit felre?


Gyonyoru allatok, de ne feledd ez Primitive Type annak minden elonyevel hatranyaval (mondjuk szerintem meg mindig a legkezelhetobb a csoporton belul), valoban nincs veluk tapasztalatom, de ebbol a csoportbol szarmazik az enyem is is es meg par ismerosome, szoval vannak azert kozos gondjaink ahol mindenki vakarja a fejet:P

2016. júl. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!