Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez normális a yorkinál?

Ez normális a yorkinál?

Figyelt kérdés

Van egy 6 hónapos yorki szuka kiskutyám,és 27cm,de majdnem 3 kg!!

Ez normális?


2016. júl. 13. 15:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Tenyésztőtől van? Nem nagyon értek hozzá de kérdezd a tenyésztőjét ő biztosan tudja.
2016. júl. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
0%
Az én Yorkim 2,5 éves és 3-4kg között van a súlya. Nyáron fogy télen hízik. De nekem mini yorkim van. Valószínűleg a tiéd nem a mini fajta. Egy picit csökkents a juti falatból és ha NEM allergiás akkor csirke farhátot főzzél neki. Az laktat és nem zsíros. Az enyém imádja
2016. júl. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Platypus ***** válasza:
84%
A hivatalos standard szerint a yorki maximális súlya 3,1 kg. Fél évesen egy kistestű kutya már közel van a felnőttkori méretéhez, így nem valószínű hogy nagyon fölé fog menni(elhízást leszámítva). Szóval igen, a kutyád súlya normális a fajtájában. Ha picit több is lesz mint az előírt, örülj neki, ez a jobbik eset. A "mini" yorkik sokkal betegesebbek, mint a standard méretűek.
2016. júl. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Már bocs de a te kutyád keverék. Nem hogy "mini" Yorie nem de még Yorkie sem. :) Olyan hogy mini yorkie nem létezik. 3 kiló a max. és 2,5 a minimum tömeg.


"Tömege kölyök korban általában 100 dkg alatt, felnőtt korban pedig 1,5 kg-tól fejlődnek tovább a kutyák. A testtömegük nem haladhatja meg a 3 kg-ot. Némely országokban 2.5 kg alatt nem engedélyezett a fajta tenyésztése." tessék.

2016. júl. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

#2-es, durva "Mini" yorkie lehet 3 kilóval :D

Kérdező, tölts fel képet /)

2016. júl. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Tisztázzuk a fogalmakat: mini yorkie nincs.

Egy stantard méret van, felnőttként lehet maximum 3,1 kg a súlya.

Tehát kérdező, a tiéd valószínűleg nem yorkie, hanem ahhoz hasonló keverék, csak a szaporító yorkienak adta el.

2016. júl. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm az 1. és 2. ember válaszát!!

Egyébként nekem is mini yorkim van de csak úgy mértük meg hogy először én álltam rá a mérlegre,aztán vele álltam rá és 2,5-3kg volt a különbség. És tudom majd most jönnek az olyan válaszok hogy mini yorki nincs,de pedig van!

És aki azt írta hogy keverék,annak mondom hogy nem keverék,ugyanis láttam apját,anyját is!

És köszönöm a normális válaszokat😃

2016. júl. 14. 12:11
 8/18 anonim ***** válasza:
Bocsi a keveréket nem neked írtam hanem a mini yorkie-s válaszolónak. Mini yorkie nem létezik az csak a szaporítók által kiválogatott hibás kutyák eredménye.
2016. júl. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Ja most nézem hogy mini xD akkor az neked is szólt a keverékezés. Ha azt mondod hogy létező fajta akkor linkeld már a tenyésztőt ahonnan vetted :))
2016. júl. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Ja és egy képet mutass már :)
2016. júl. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!