Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek normalis ha ezt...

Szerintetek normalis ha ezt csinalta a kutyakozmetikus a kutyammal?

Figyelt kérdés
A kutyám csivava.Mivel már nagyon hosszú volt a körme,és nem engedte hogy otthol levágjuk elvittük kutyakozmetikushoz.A kutyakozmetikus elkezdte fogni a nyaka fölött a bőrt és ugy kezdte nyírni a karmait.De úgy nyírta higy szegeny kutyámnak véres volt a lába .Nagyon sajnaáltam. Amikor még igazítani akart rajta egy asztalra feltette őt és olyan kötőt tett rá ami folytotta. Szegény kutyám úgy sírt és.fél órával később is reszketett. Szerintetek normalis ha ezt csinalta a kutyakozmetikus?
2016. júl. 12. 14:20
 1/8 anonim ***** válasza:
36%

Az nem normális hogy fél órára rá is reszketett...babusgattad? Egyébként asztalra rakják őket aztán kikötik, mégis hogy nyírnák meg úgy a kutyát vagy csinálnának vele bármit ha az közben rodeózik? A körömvágás valóban furcsa de a kozmetikus sem varázsló, ha neked otthon nem engedte a kutya akkor neki meg kellett oldani valahogy. Legközelebb ne vidd oda vagy tanítsd meg a kutyádat viselkedni és ha karmot akarsz vágni akkor nyughasson.

Én még nem vittem a kutyám körömvágásra de ezt is tanítom neki, és a fogait is már meg lehet nézni rendesen. Se ugrál, se harap, se nem húzza el a fejét.

2016. júl. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszt . Nem nem banusgattam. Csak nagyon rossz volt nezni hogy vérzika kutya mancsa es szegenyket fel akarta vagy rakta facebookra mert mondta(azert nem tudom hogy fel e rakta mert nekem nincs)hogy felteszi .Többet mar nem viszem oda
2016. júl. 12. 14:46
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Kutyakozmetikus vagyok, de jesszus, ilyet nem szabad.

Először felrakjuk a kutyát az asztalra, és valóban fojtót teszünk rá, kicsit nyugtatjuk a kutyát, simogatjuk, becézgetjük, bármi tett előtt megszagoltatjuk vele a dolgokat, messziről indítjuk be a nyírógépet, a fúvót, stb..


A karomvágás meg hát.. nem, nem normális, ha vérzik, ugyanis a karmok 2/3 részében hajszálerek futnak, a lenőtt részben ilyen nem fordulhat elő.


Amennyiben balfåsz a fodrász, végzettsége sincs, akkor simán feljelenthető, illetve akkor is, ha van.

2016. júl. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi a neve?(a kutyakozmetikusnak, vagy a szalonnak)
2016. júl. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Még jöhetnek válasz9k
2016. júl. 12. 14:52
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem, az nem normális, hogy vérzett. Belevágott az eleven részbe, ami fáj is, és fertőzésveszélyt is jelent.
2016. júl. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Az nem normális, hogy te ezt hagytad és itt kérdezősködsz.


Nyírásnál ledarálta a kutya lábát, nagyszerű.


Nekem ilyet csinálna valaki a kutyámmal, az nem tenné zsebre, amit kap. Volt csivavám nekem is, tudom, hogy elég hisztisek tudnak lenni, de normálisan is le lehet kezelni, nem így...

2016. júl. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

a borderemnek is sikerült egyszer így redaráltatni a lábát :(

betört az egyik körme, elvittük dokihoz és ott valami 60 körüli állatorvosnő az összes karmát úgy vágta le h ömlött belőlük a vér. az egész rendelő csupa vér volt. én kb 12 voltam, anyával mentem és a dokinő olyan természetesen adta elő magát,h nem mertünk megszólalni. utána jöttünk rá h rossz döntés volt odavinni. gyorsan beszereztem egy karomvágót és azóta nem is vérzett karomvágáskor a körme.

viszont ennek a nőnek úgy lefogtuk a kutyát, h tényleg csak a karmokat kellet levágnia.

2016. júl. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!