Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez normális a yorkinál?

Ez normális a yorkinál?

Figyelt kérdés

Van egy 6 hónapos yorki szuka kiskutyám,és 27cm,de majdnem 3 kg!!

Ez normális?


2016. júl. 13. 15:52
1 2
 11/18 Platypus ***** válasza:
100%
Pontosabban fogalmazva a mini yorki nem nem létezik, hanem nem yorki. Mivel a fajta tenyésztői szabályzata szigorúan tiltja a túl kicsi kutyák tenyésztését, ezért ezekhez a kutyákhoz sok-sok generációnyit kell direkt szabálytalanul tenyészteni. És mivel szabálytalan, ezt csak törzskönyv nélkül, mindenféle ellenőrzés nélkül lehet. Így az égvilágon semmi akadálya nincs egy kis fajtakeverésnek, vagy éppen a beteg tenyészállatokat sem buktatja le semmi. Úgy egyébként azért tiltják a túl kicsi kutyák szaporítását, mert ez a méret még a legnagyobb jóindulat és szakértelem mellett is problémás kutyákat eredményez. Hát még anélkül.
2016. júl. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

"Egyébként nekem is mini yorkim van de csak úgy mértük meg hogy először én álltam rá a mérlegre,aztán vele álltam rá és 2,5-3kg volt a különbség. És tudom majd most jönnek az olyan válaszok hogy mini yorki nincs,de pedig van!

És aki azt írta hogy keverék,annak mondom hogy nem keverék,ugyanis láttam apját,anyját is!

És köszönöm a normális válaszokat😃"


Szóval "mini yorkid" van, de már 6 hónaposan elérte a normális yorkik felnőttkori súlyát.

Megmutatnád, hol találjuk a mini yorkshire terrier fajtastandardját? Kíváncsi lennék.

A "láttam anyját-apját" azzal mit akarsz írni? Egyáltalán nem biztos, hogy az az apja, sőt még az anyja sem. Meg az sem, hogy azok yorkik. Attól, hogy "úgy néz ki" egy kutya, mintha fajtatiszta lenne, még nem lesz az, maximum fajtajellegű keverék. Csak, hogy tisztában legyél a fogalmakkal.

2016. júl. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Nem netről néztem,hanem a városban van egy tenyésztő és ő mondta hogy születtek kiskutyák és ha akarom,elvihetek belőle!

És hogy te nem hiszed el azt hogy létezik mini yorki,attól még másnak lehet.

És bocsi nem küldök róla képet,nézd meg neten. Írd be hogy mini yorki,és hidd el kifog hozni egy csomó képet!

Egyébként nem érdekel ha nem lesz annyira mini. Inkább legyen "nagy" mint beteges!! És basszus. NEM KEVERÉK.

Az neked hogy esne ha a te kutyádat cikiznék? Én így is szeretem!😃

2016. júl. 15. 10:45
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát az én kutyámat nehezen cikiznéd azzal hogy keverék mert a pofádba törölném a törzskönyvét. De a tiédnek hol a törzskönyve? Hisz tenyésztőtől van :))) Ha nincs tk akkor keverék.Van keverék kutyám is ami "keverék"...mondhatsz rá bármit keverék marad. De a másik fajtatiszta a tiéddel ellentétben és én pl. bizonyítani is tudom. Ha annyira létezik a mini yorkied akkor küldj már valami oldalt ahol utána olvashatok ennek a "fajtának" :DDDD
2016. júl. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

"Nem netről néztem,hanem a városban van egy tenyésztő és ő mondta hogy születtek kiskutyák és ha akarom,elvihetek belőle!

És hogy te nem hiszed el azt hogy létezik mini yorki,attól még másnak lehet.

És bocsi nem küldök róla képet,nézd meg neten. Írd be hogy mini yorki,és hidd el kifog hozni egy csomó képet!

Egyébként nem érdekel ha nem lesz annyira mini. Inkább legyen "nagy" mint beteges!! És basszus. NEM KEVERÉK.

Az neked hogy esne ha a te kutyádat cikiznék? Én így is szeretem!😃"


Nem képet kértem, hanem FAJTASTANDARD leírást. Mert ha fajtatiszta a kutyád, azaz van olyan FAJTA, hogy mini yorkie, akkor annak van fajtaleírása is. Szövegértés...?


Hogy lásd, mire gondolok, itt a yorkshire terrier fajtastandardja:

[link]


Na ilyet mutass mint mini yorkshire terrier (nem fogsz tudni, mert nincs ilyen fajta).

Fajtatiszta az a kutya, amelyik törzskönyvezett, és bizonyítottan nincs más fajta belekeverve, más az ősei is törzskönyvezettek, fajtatiszták. A tiéd nem ilyen, ergo NEM fajtatiszta. De nem az a baj önmagában.


Egyébként az nem tenyésztő volt, hanem szaporító. A tenyésztőnél alap, hogy törzskönyvet is ad a kutyához.

És nem cikizem a kutyádat, azzal, ha keverék egy kutya, nincs semmi baj. Nekem is keverék kutyám is jelenleg, menhelyről és nem szaporítótól. A probléma, a hangsúly a SZAPORÍTÓN van. Aki hozzáértés, egészségügyi szűrések nélkül szaporítja a kutyákat, akitől te megveszed.

2016. júl. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
2016. júl. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Ha olyan "Mini" lenne nem lenne ilyen súlyos :DDD

Ember, a normál yorkie 2,5 kiló!! Nem a kölyök!

2016. júl. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Inkább hagyjuk jó!

Azt hittem normális válaszokat kapok mint az 1. és 2. emberke válasza.

És az enyémnek is van törzskönyve meg minden.

De tényleg nagyon szépen köszönöm a normális válaszokat,megfogom kerdezni a tenyésztőt!!

2016. júl. 16. 07:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!