Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan neveljem meg a kutyámat...

Hogyan neveljem meg a kutyámat? Miért csinálja ezeket?

Figyelt kérdés

Ugat, morog, harap. ezek amiket nem engedhetek meg a kutyámnak. Ugat ha nem tetszik valami, ha valaki bejön az ajtón. Pl. ma kimentem az udvarra bejöttem és megugatott. de nem csak engem. mindenkit szinte. Múltkor kint voltunk az udvaron, olyat talált a földön amit nem lehet megenni és én el akartam venni tőle és megharapott. szobakutya de még nem szobatiszta. ma bekakilt anyukám fel akarta szedni és megharapta.

Úgy próbáljuk megnevelni hogy ha rosszat csinál újságpapírral rávágunk a fenekére és rászólunk hogy nem. már fél az újságtól. aminek persze nem örülök mert nem azt akarom hogy féljen hanem hogy viselkedjen. meg ha hívjuk az udvaron akkor inkább a másik irányba fut. de igazából mindig harapdál, játék közbe nem olyan erősen mint amikor el akarok venni tőle valamit de akkoris fáj. meg van hogy megugatja a pucsomat is. ez most mi?

a kutyaoviba meg tudják nevelni? vagy milyen tanácsot adnátok ezekre?



2016. júl. 13. 21:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
64%

Mennyi idős?


Mindenképpen vigyétek el kutyaoviba/suliba

2016. júl. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
12 hetes és labi
2016. júl. 13. 22:14
 3/17 anonim válasza:
12%
Próbálj a kutyával eréjes rászolni de fontos , hogy semmi esetre sem kiabálj vele mert az csak ösztönzi a butaságra/rosszaságra. Kezd az alapokkal parancsolj rá hogy pl üljön le és ha leül akkor adj neki jutalom falatot. Ha meg a papucsot ugatja akkor csapj neki oda a papucsal. Azt is meglehet próbálni hogy leülteted és megmagyarázod neki hogy nem szabad ezt csinálni. Én nekem jelenleg a 4. kutyám van és én mindegyiket ìgy neveltem meg. A keverék kutyákat sokkal könyebb megnevelni mert könnyebben megtanulnak mindent nekem ilyenbe már volt tapasztalatom. Ennyit tudtam segìteni remélem sikerrel jársz.
2016. júl. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
53%
12 hetes babakutyától mit vársz...???
2016. júl. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
92%
Már miért tanulna hamarabb a keverék kutya...? És akkor még hirdeted hogy hú de nagyon értesz hozzá... Inkább maradtál volna csendben.
2016. júl. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
80%
4# hát azért egy 12 hetes babakutyának sem szabad elnézni az ilyen viselkedést. Ez már nem játék...
2016. júl. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Duenna ***** válasza:

Úgy tűnik a leírásból, hogy a kutya még kicsi. Ezért még elég játékos, ezért is harapdál. A harapdálásról magától leszokik később, de ha zavar benneteket, akkor le kell szoktatni róla. A leszoktatást úgy kell csinálni, hogy amikor megharap, akkor el kell lökni az arcát (a pofáját), hogy ne érjen a foga a kezedhez. És mindig mondani kell ilyenkor egyértelműen, határozottan, hogy NEM! Nyilván nem durván kell csinálni. Ezt mindannyiszor meg kell tenni, ahányszor a kezedhez kap a szájával. Egy idő után megérti és megtanulja, hogy nem közelíthet a szájával a kezedhez. A bekakilásról úgy tudod leszoktatni, ha minél többet van kint az udvaron, és megszokja, hogy ott végezze el a dolgait. Ha azt látod, hogy a lakásban próbál kakilni, akkor gyorsan meg kell fogni, felemelni, és kivinni az udvarra. És valamilyen szót kössél hozzá, hogy egyértelmű legyen a helyzet, mondjuk mondd azt, hogy "kifelé!" Egy idő után megtanulja, hogy amikor érzi a kakit, akkor jelez, hogy ki kell mennie. De akkor haladéktalanul ki kell engedni.


Az ugatásról én úgy szoktattam le a kutyámat, hogy amikor elkezdett ugatni, finoman összeszorítottam a száját, és egyértelműen, határozottan, hogy "CSEND!" Egy idő után már elég volt, ha annyit mondtam neki, amikor észrevettem, hogy ugatni készül, hogy CSEND! és elhallgatott.


Végülis nem kell egy kutyához nagy tudás, hogy megtanítsuk helyesen viselkedni, egyszavas mondatokkal könnyen lehet lehet irányítani, meg fogja tanulni rácsapkodás nélkül is: nem, csend, kifelé, maradsz, és hasonlók.


Sok sikert!

2016. júl. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Igen, de a kérdező úgy tesz, mintha baromira nem értené ugyan mitől olyan "rossz" a kutya. Erre kiderül, hogy 12 hetes... Nevelni kell, de nem lehet elvárni hogy olyan legyen mint egy 12-13 éves berni pásztor...
2016. júl. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen aki segített. kipróbálom.
2016. júl. 13. 22:20
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha játék közben harap meg, akkor csinálj úgy, mintha nagyon fájna (meg akkor is, ha amúgy alig faj), van olyan kutya, aki ilyenkor meg is lepődik, hogy most mivan???

És utána hagyd abba vele a játékot

Persze később ujra játssz vele 😃

2016. júl. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!