Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnátok olyan bevált módszere...

Tudnátok olyan bevált módszereket írni ami nektek is bevált?

Figyelt kérdés

Kaukázusi juhászkutyát szeretnék venni.

Tudnátok olyan módszereket írni nekem bármihez falkafezérség megszerzéséhez fegyelmezéshez bármihez ami a kutyához kapcsolódik?

(Jöhwt olyan válasz is amely nincs fajhoz kötve a tanácsok mindig jol jönnek :) )


2016. júl. 15. 00:45
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Kutya neveléshez sztem a legfontosabb dolgok a határozottság, következetesség, türelem, és motiválás.

Ugyan ezek tapasztalat alapján jobban működnek, de most próbáljuk meg szóban.

Jobb minnél korábban kezdeni...a kiskutyák agya olyan mint a szivacs, gyorsabban tanulnak mint a felnőttek csak azt észben kell tartani, hogy nem tudnak viszont addig koncentrálni. Így 8 hetesen kb 5 percig tanítsuk egyhuzamba, majd tartsunk egy kis játék, vagy pihiszünetet. Ahogy telnek a hetek-hnapok, egyre tovább fog tudni koncentrálni, de ezt látod is majd.

Pórázra szintén lehet már szoktatni 8 hetesen, de még csak a kertbe, oltások megkapasáig ne viďd olyan helyre, ahol más ebek is járhatnak.

Első sorban a nevét kell majd hogy megtanulja. Ezt folyamatosan ismételgesd, de csak pozitív körítéssel, én nevet sosem használok a fegyelmezésnél. A másik a nem, vagy bármilyen parancsszó/hang ami a tiltást fejezi ki(pl fujj)

Itt jön a határozottság. Ha vmit tiltasz, ne kedveskedj, ne mosolyogj közben, ugyanis a kutyák a testi gesztusokat, hangleelytést mimikát is figyelik. Emellett ha vmi tilos, az legyen mindig az, sose kivételezz, az állat ugyanis azt nagyon hamar megjegyzi, hogy vannak esetek, amikor engedett. Ez lenne a következetesség. Mivel pici lesz, így akár hetekig is eltart, hogy vmit megtanuljon. Azért sose büntesd, ha vmit nem jól csinál, ha elveszted a türelmed, akkor inkább hagyd abba, tarts egy kis szünetet.

Én a kutyáimat sosem fenyítettem. Mind pozitív megerősítéssel tanult, (vagyis jutalmazással, és klikkerrel) ha vmi rosszat csináltak, csak szóban leszidtam őket, és magukra hagytam kb 10 percre. Mivel egy kiskutya iszonyatosan gazdifüggő, ez bőven elég büntetés vt, és hamar rájöttek, hogy azt nem szabad.

Aztán majd amint lehet, vidd kutyák mellé, hogy velük is tudjon szocializálódni, és nehogy sétáltatás alkalmával támadjon rá vmeikre.

2016. júl. 15. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Elso jokat irt, en a sajat kutyaimmal leginkabb ugy tiztaztam, hogy ki a fonok (akar a haromevesen befogadott nemetjuhasz-keverekkel is), hogy az elso etetestol kezdve, mindig ele tettem az etelt, majd par falat utan elvettem elole. Megvartam, amig lenyugszik, es visszaadtam a taljat. Ezt csinaltam minden eteteskor kb egy honapig, aztan mar csak neha. Kolyokkutyanal, simogatas, tal elveves, visszaadas, eleinte minden nap, de utana is, ivarerettsegig legalabb ket-harom naponta megismetelni. Az a fonok, a falkavezer, aki meghatarozza, hogy ehet-e vagy sem. Ha eves kozben raharap a kezedre amikor a talert nyulsz, az azt jelenti, hogy jokedveben szotfogad esetleg, foleg a jutalomfalatert, de valojaban akkor rendszabalyoz meg, amikor akar.
2016. júl. 15. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Így, hogy a kutyákhoz, neveléshez nem értesz, én nagyon javasolnám, hogy ne kaukázusit vegyél elsőnek, vagy a kezdetektől legalább másfél-két éves koráig járj vele kutyaiskolába! A kaukázusi egy kifejezetten magas agressziószintű kutya, domináns és önálló, ha nincs egy igazi gazda mellette, aki mögé be tudna állni, életveszélyes fegyver mind rátok nézve, mind másokra! Az ő nevelésük nem olyan könnyű, mint egy vizsláé, német juhászé vagy labradoré!
2016. júl. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!