Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Emiatt vegyek nyírógépet vagy...

Emiatt vegyek nyírógépet vagy használhatom a miénket?

Figyelt kérdés

Yorki kutyusomnak szeretném lenyírni a füléről a szőrt, de az ollóval elég sokat bénázok. Van nekünk itthon egy Philips QG333715 szakáll- és hajnyírónk, szerintetek lenyírthatnám ezzel a fülén a szőrt vagy inkább ne?

Most így néz ki: [link]

És ez lenne a cél: [link]


2016. júl. 15. 11:57
 1/10 anonim válasza:
Szerintem vidd el valahova ahol ezzel foglalkoznak.Ha véletlen belevágsz a fülébe örökre megjegyzi.
2016. júl. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Annyira azért nem vagyok béna, hogy belevágjak a kutya fülébe. Csak emiatt nem akarom kozmetikába vinni meg kiadni egy rakat pénzt, amikor kb 2 perc megcsinálni, egyébként is elég gyorsan nő ott a szőre és az sose baj, ha én itthon tudok igazítani rajta.
2016. júl. 15. 12:33
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerinted egy nyírógép olcsóbb mint egy alkalomra elvinni a kozmetikushoz? Egyébként akár meg is kérdezhetnéd tőle hogy ő mit tanácsol és hogy otthon megcsinálni mennyire biztonságos.
2016. júl. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Azért KÉRDEZEM, hogy JÓ-E amit írtam vagy sem?
2016. júl. 15. 13:04
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem , ha nyírógépet vesz így is olcsóbb lenne mint kozmetikushoz elvinni. Mert egyszer megveszi a nyírógépet utána meg már soha többet nem kell fizetni érte és annyiszor vágja le a szőrt vele ahányszor akarja. Szerintem semmi baja nem lesz tőle , ha a mostanit használod . De javítson ki valaki , ha tévedek. :)
2016. júl. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Vérzés csillapítót meg vattát készíts be, mert egy rossz mozdulat,inkább irány és belevágsz a kutya fülébe,onnan meg úgy fog dőlni a vér,mivel rázni fogja a fejét,hogy nem 5 perc lesz mire eláll a vérzés!!!


Plusz,hogy így nézzen ki, ollóval kell körbe vágni a fülét,ott is épp elég egy rossz mozdulat.Mivel nem tudod,hogy kell.


Bízd kozmetikusra a dolgot inkább,mert maradandó rossz élményt fogsz okozni a kutyának,mellesleg fájdalmat is.



Sajnos hasonló esettel hoztak be már yorkit hozzám,kín szenvedés volt a fülét megcsinálni ugye,mert a gazdi belevágott..


Amúgy talán ezek a hajnyírók ennyi szőr levágására alkalmasak,de csak is 1 mmm fejet használj.



Üdv egy kutyakozmetikus.

2016. júl. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
*1 mm
2016. júl. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
#6, az, dőlni fog a vér a porcos fülből. Mesélj még, ó kutyakozmetikusok gyöngye.
2016. júl. 15. 21:58
 9/10 A kérdező kommentje:
Amikor azt írtam, hogy elég sokat bénázok, nem arra értettem, hogy csipkésre cakkoztam a kutya fülét hentesbárddal... Hanem hogy nem "egyenes" a levágott szőr, mert néhol pár milliméterrel hosszabb, tehát nem tudtam olyan rövidre vágni, mint a képen van. Ezért jutott eszembe a mi nyírógépünk.
2016. júl. 15. 22:06
 10/10 anonim ***** válasza:
Írni is akartam kérdező , hogy írtad , hogy azért annyira nem is vagy béna , hogy belevágj a kutya fülébe.
2016. júl. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!