Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy másféléves Németjuhász...

Van egy másféléves Németjuhász kan kutyusom. A problémám az, hogy nem enged ki a kapun. Ha már indulok a kapu felé, odarohan és befekszik elém. Mit tegyek, hogy kiengedjen?

Figyelt kérdés
2016. júl. 16. 15:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Lépd át. Komolyan nem vagy képes a kutyát elparancsolni onnan?
2016. júl. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy nem enged ki?! Arrébb parancsolod az útból, és kimész.
2016. júl. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Sejtettem hogy ilyen válaszokat kapok.Próbáltam elküldeni,de nem mozdul sehova.Átlépni nem tudom,mivel még a kaput sem tudom kinyitni.
2016. júl. 16. 15:47
 4/13 A kérdező kommentje:
Hozzátenném,a páromat kiengedi minden probléma nélkül.Én,csak jutifalattal tudok kimenni.
2016. júl. 16. 16:00
 5/13 anonim ***** válasza:
Kettőtök közül nem te vagy a falkavezér. Ezen kellene változtatni.
2016. júl. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ha jutifalatot kap ezért, akkor meg van erősítve a viselkedése.

Nem jutifalat kellene, hanem ha szóra nem mozdul, akkor fizikailag kell arrébb helyezni (felállítod a nyakörvénél vagy nyakbőrénél fogva, és odébbtolod).

2016. júl. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én is ezt akartam írni, hogy megfogod és arrébbrakod te.
2016. júl. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Ezen már én is gondolkoztam,hogy nem én vagyok számára a falkavezér.Gondolom,akkor félt hogy nem tud megvédeni,ha nélküle megyek el és ezért fekszik be a kapu elé.

De,ha ez így van,akkor miért hallgat rám jobban bármilyen más szituációban mint a páromra?

2016. júl. 16. 16:29
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Először is: NE lépd át. Ezzel bebiztosítod azt, hogy rangsorban felettes áll, mer neki nem kell megmozdulni, ha útban van.


Másodszor: Nincs más megoldás, minthogy odébbparancsolod, ezt másképp nem lehet megoldani.

2016. júl. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
89%

senkinek nem fog tetszeni amit írni fogok, de ez lenne a normális.

tekintélyt meg a falkavezérséget most háttérbe. én kölyök koráról úgy neveltem a kutyám, hogy amerre menten, "arra mentem", értsd, ha útban volt nekimentem. nem belerúgtam, csak érzékeltettem, hogy útban van. ez már csak azért is jó, mert ha megöregszik, nem fog kelleni kerülgetni, és számára természtes ha nincs útban.

2016. júl. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!