Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetnék a kutyáimmal?...

Mit tehetnék a kutyáimmal? (Bővebben lent. )

Figyelt kérdés

Sziasztok. Van két kutyám. Az egyik egy nyolcéves németjuhász, a másik egy ötéves foxterrier. Mindkettő kan kutya. A falka sorrendjével vannak a gondok. Eddig apukámat tekintették falkavezérnek, de ő itt hagyott minket, már nem fog hazajönni. Szóval egyszerűen nem értem ezt az egész sorrendeset.

Eddig úgy gondoltam, hogy úgy kéne jönni, hogy Én-németjuhász-foxi, ugye kornak megfelelően, mert a németjuhász régebb óta tagja a falkának. Viszont. A foxival egyszerűen nem tudom mi van. Ha a németjuhásszal foglalkozok akkor elkezd morogni. Akkor is ha vele foglalkozok és a németjuhász odajön. Persze mostanában elkezdtem azt a rendszert, hogy a németjuhásznak adok előbb kaját, őt többet simogatom, stb. Mert egyébként eddig mindkettővel próbáltam ugyanannyit törődni. Áh ez nagyon össze-vissza, de szeretné tippeket kapni. Egyszerűen csak hagynom kéne, hogy a foxi legyen az első?



2016. júl. 14. 15:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A falkasorrend kb az hogy te és a családod vagytok a felettük állók ők ketten meg egyenrangúak. A te feladatod megakadályozni hogy az egyik a másik fölé akarjon állni. Ha morog akkor küld el vagy tiltsd le. Ne engedd neki mert nem ő dönti el hogy mikor foglalkozhatsz a másikkal.
2016. júl. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igazad van. Akkor vissza kell, hogy fogjam. Akkot mostantól, ha morog akkor küldjem el? Csak nem nagyon akarom, hogy egymásnak ugorjanak.
2016. júl. 14. 15:28
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen. Tanulja meg hogy várja ki a sorát. Ha morog véletlen se simogasd meg mert csak erősíted az agresszióját. Küld el és ha megnyugodott akkor menny oda és foglalkozz vele. Persze mind a kettővel ugyan annyit foglalkozz.
2016. júl. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!