Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha megkerget a kutya és...

Ha megkerget a kutya és megharap követelhetek pénzt?

Figyelt kérdés
A minap bicikliztem egy parkban amikor egy ott piknikező pár két foxija semmi ok nélkül elkezdett kergetni a biciklin. Nem volt rajtuk póráz így tudtak elszaladni. Persze a gazdájuk rohant utánuk üvöltve de nem érdekelte a kutyákat. Próbáltam gyorsabban menni, de ha a pedálon volt a lábam állandóan arra kapott mint két kutya, ha meg nem tekertem, hogy arrébb rúgjam őket akkor meg majdnem megállt a bicikli. Kétszer háromszor sikerült belekapnia mind a kettőnek mind két lábamba. Ilyenkor perelhetem a gazdát? Nem akarom, hogy elaltassák az állatokat, csak fizessenek nekem kártérítést! Mennyi az az összeg amire számíthatok?

2016. júl. 16. 15:18
 1/9 anonim ***** válasza:
15%
te magad sem tudod mit akarsz!
2016. júl. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Feketeruhasember ***** válasza:
74%
Szerintem hagyjad. Legközelebb legyen nálad paprika spray. Nem azt mondom azonnal fújj le minden kutyát ami az utadba kerül csak ha ilyen szituáció áll elő hogy beléd is harap.
2016. júl. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Gotland válasza:
76%

1. Ezt nem ebbe a kategóriába kellene írnod, hanem a Politika/Törvények, jog topicba.

2. A belekapás és a beleharapás nem ugyanaz, ha te nem sérültél meg, az öltözékedben anyagi kár nem esett, elég inkorrekt kártérítést kérni.

3. Amennyire ismerem a magyar igazságszolgáltatást és közigazgatást, megőszülsz, mire döntés születik, és látsz valamit a pénzből. Tehát több lesz vele a bajod, mint amennyit nyersz vele.

4. Ezektől függetlenül ha egy gazda nem képes megnevelni a kutyáját, hogy az szót fogadjon neki, ha rászól és utánaszalad, akkor tartsa nyugodtan pórázon közterületen. Mert enélkül egy felelőtlen idiótának tűnik, aki tényleg megérdemelné a büntetést, akár komolyabb bírságot is eltudnék képzelni.

2016. júl. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Altatni nem fognak emiatt.

Harapás miatt? Orvosi látlelet után kártérítési pert indíthatsz. Sok eredményre ne számíts.

2016. júl. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Első körben fel kell jelenteni. Ekkor a kutya gazdája pénzbírságot kap (ez több százezer forint is lehet).

Ha feljelentés előtt megkeresed, akkor négyszemközt kiegyezhetsz vele egy számodra méltányos összegben. Ha nem hajlandó fizetni, akkor feljelentés.

(Kutyaharapásnál egyébként oltási könyv is kéne a veszettség elleni oltáshoz.)

2016. júl. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Vree ***** válasza:

(laikusként ennyit tudok - nálunk is harapott már meg szabadon hagyott állat embert):


Először is menj el orvoshoz, dokumentáld le, hogy sérülés/kár történt, mert ha nincs nyoma a történetnek, akkor semmiképp nem kaphatsz törvényes kártérítést. Aztán tegyél feljelentést, ha akarsz, vagy keresd meg az önkorményzati képviselődet, hogy tegyen valamit, mert a parkban tarthatalna állapotok vannak. Elvileg ilyenkor kiküldhetnek valakit vagy küldhetnek postán figyelmeztetést, hogy tartsa féken az állatot. Gyűjthetsz aláírásokat, hogy mások is igazolják, hogy a kutya szabadon van hagyva.


Arra szerintem ne számíts, hogy amerikai módra majd az ügyvéd pénzt "csinál" neked az ügyből. Az elsődleges cél, amikor az emberek ezt teszik, az, hogy visszaállítsák a rendes állapotokat, nem hogy nyerészkedjenek rajta. Pláne, ha valódi kár/sérülés nem is történt, ezek szerint.

2016. júl. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Vree ***** válasza:
^Ja és "törvényen kívül" természetesen megegyezhetsz az illetőkkel, ha a pénzre mész, mindenképpen ez javasolt, mert az utánajárással/jogi költségekkel együtt aligha térül meg.
2016. júl. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
52%

Az odakapás nem egyenlő a harapással. Akkor nem valószínű, hogy tudtál volna tekerni.


Egyébként sem értem hogyan akarsz perelni, amikor azt se tudod kik voltak az illetők. Nem is értem, hogy ha bajod van, akkor miért nem ott a helyszínen cselekedtél (azért két foxi nem olyan mintha két rottweiler), miért utólag döngeted a melled? Nem azt mondom, hogy a gazda hibátlan, mert a neveletlen kutyát tényleg f_szság szabadon engedni, de neked is lehetett volna annyi eszed, hogy nem mész bele az "űzzük a vadat" játékba.

2016. júl. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
kamú szöveg-szegény a H-ban van azért nem kommentel tovább.
2016. júl. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!