Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 7 hetes 55dkg yorkinak kb...

7 hetes 55dkg yorkinak kb mekkor lesz a felnőttkori súlya?

Figyelt kérdés
2016. júl. 16. 22:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Bármekkora lehet.

Miért van nálad 7 hevesen??

2016. júl. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Bocsánat rosszul irtam, 8 hetes. Még nincs nálam..
2016. júl. 16. 22:36
 3/18 anonim ***** válasza:
6%

1-1,5kg.

Ha nála lenne akkor mi lenne?

Nekem van schnauzer-kuvasz keverékem 6 hetesen hoztam el. Nem szaporítótól.

Most 5 éves. A kuvaszt és a német vizslát pedig tenyésztőtől vettem.

2016. júl. 16. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
3-4 kg , nem Mini, gondolom ezért kérdezgeted
2016. júl. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
82%

Nekem van schnauzer-kuvasz keverékem 6 hetesen hoztam el. Nem szaporítótól. 


:D persze, nyilván tenyésztőtől vetted törzskönyvvel :D

2016. júl. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
9%

Rokontól hoztam el. Törzskönyves és versenyeztetett kutyái vannak amikkel rendszeresen fedeztet. A kutyám szülei is azok. Nem tenyésztő és nem szaporító. Szinte mindig kanjai vannak akkor volt egy szukája amit vemhesen vett. A kölykök ára 50ezer volt. 1 kan 4 szuka. Én 6 hetesen hoztam el ,de azon kívül minden kölyköt hamar elvittek de őket 8-9-10 hetesen. Gondolom azt hiszitek hogy nem felelősségteljes gazda. Pedig nagyon is az. 40 éve van kuvasza ennyi idő alatt rég lehetne egy elismert kennele de nincs mivel tudja hogy nem tudna rájuk elég időt szánni. Persze a 3 kanjára és a szukára tud ,de ha több kutyája lenne akkor nem. A szuka már ivartalanított. Tehát előbb kérdezzen mindenki aztán ítéljen. De egy nagyon jó kutya. Bh 3-as vizsgája van meg még pár más.

Amúgy nagyon sokan leszaporítóznak embereket úgy hogy nem ismerik az illetőt és a panelban nézi a yorkie-val az ölében hogy kimentenek 400 kutyát egy helyről ,ez valóban elítélendő vagy a hasonló cselekedetek. De ezek az emberek a legnagyobb elméleti állatvédők ,csak sajnos gyakorlatban ha látnak egy kutyát az út szélén csak az jön hogy jaj szegény kutya. A keverék kutyákat meg utálják csak a kicsi padlócirkáló a király és sajnos a kutya tényleg úgy viselkedik, mert nevelni nem tudnak csak osztani az észt. A panelt és a yorkie-t nem szeretném szidni,meg volt mindkettő.

2016. júl. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Egyetértek az utolsó hozzászólóval.
2016. júl. 17. 15:15
 8/18 anonim ***** válasza:
0%

Most komolyan miért lettem lepontozva? Mert leírtam az igazságot?

6 hetes korára egy kölyök már vizet iszik és tápot/konzervet eszik és el lehet már választani. 6-7 hét végére történik meg a szilárd táplálékra való áttérés,tehát tejet már nem kapnak. 4 hetes kortól kezdhetjük tápra szoktatni fokozatosan, az anyatej mellett.3,5-4 hónapos korban mehet kutyàk közé(pl ovi,suli,futtató stb.),mivel addigra megkapta az összes oltását.

Ezt azért írtam le ,mert a többség csak azt tudja ,hogy 8 hetes kortól lehet elhozni a kutyát.

2016. júl. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
87%

Ja. Ezek szerint neked fingod sincs, h miért 8 hét a 8 hét...

Akkor most olvass figyelmesen.

Arra a plusz két hétre azért van szükség, mert a kölyök tanul az anyjától és a testvéreitől kutyául viselkedni. Az alatt megtanulja, hogy a tűhegyes fogaival fájdalmat okoz, ha nagyot harap, megtanulja a viselkedés alapjait a többi kutyával szemben. Persze ezt is megtanulhatja tőled is, csak kutyàtól tanulni hatékonyabb.

2016. júl. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%

Hát nem egy szukát láttam elleni. Meg nem egy kölyköt láttam születni majd felcseperedni.

6 hetes korában a kölyköket elzárjuk az anyjuktól és a testvéreivel van. Idővel visszamehetnek kb. 4-5 óra múlva(6 hetesen). Előtte értelemszerűen kevesebb időt vannak távol az anyjuktól. Egy 6 hetes kölyök a testvéreitől tanul az biztos, de közöttük csak a hierarchia épül fel meg játszanak és alszanak. Attól hogy ha pl 5 hónaposan találkozik egy másik kutyával az a gazda nevelésén műlik hogy milyen egy másik kutyával a viszonya. Persze 5 hónaposan még javában tart a nevelés.3-8 hetes korban van a korai szocializáció. Az biztos hogy annak a tudatában lesz hogy fájdalmat okoz ha rágcsálja a kezünk. De ilyenkor kell elkezdeni a nevelést. A viselkedés alapjait oviban meg a gazdinál tanulja meg.

2016. júl. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!