Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam a kutyám az...

Hogyan szoktassam a kutyám az emberekhez?

Figyelt kérdés

Pomerániai törpespicc (lassan 1 éves lesz). A családunkon kívül senkinek nem engedi meg, hogy hozzáérjen, hogy megsimogassák (viszont minket imád). Megugatja, morogja az idegeneket. Legutóbb mikor szerelők jöttek hozzánk, muszáj volt becsuknom a szobámba, mert "kergette" őket. Nagy szeretetben neveljük, naponta többször is sétálunk, játszunk a szabadban, nagy a mozgásigénye. Kis korától egy cicával (maine coon) együtt nevelkedik, akivel elég jól kijönnek. :) Nagyon aranyos kutyus, ezért gyakran sétálás közben több kisgyerek is szeretné megsimogatni őt, de már kezd kicsit kínos lenni, hogy ezt nem engedhetem meg nekik, mert félek, hogy megkapja a kezüket (hiába kistestű kutyáról van szó).


Mit tanácsolnátok? Hogyan neveljem őt kicsit barátságosabbra? (Már több kutyánk is volt, de ilyen problémával még sosem találkoztam.)



2016. júl. 17. 22:34
 1/8 anonim ***** válasza:
40%
És az elmúlt 1 évben mi a sz*rt csináltál? A kutyát kiskorában kell nevelni és nem akkor mikor már baj van... vidd kutyaiskolába vagy hívj szakembert
2016. júl. 17. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Kérjétek szakember segítségét. Kiskorától kellett volna szoktatni.

Ha nem hallgat rátok, mikor rászóltok, hogy nem szabad, akkor szerintem a falkavezérséggel is probléma lehet. Ő gondolja magát a főnöknek és úgy érzi, hogy mindenkitől meg kell védeni Titeket.

2016. júl. 18. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Kedves első, számítottam a hozzád hasonló megnyilvánulásokra. Remélem most már jobban érzed magad :D Az elmúlt egy évben nem nagyon jöttek vendégek, vagy idegenek hozzánk, ezért nem volt ennyire látványos a viselkedése...(séta közben pedig nem annyira gyakori, főként csak akkor, ha közel jönnek hozzánk).
2016. júl. 18. 10:28
 4/8 A kérdező kommentje:
Kiskorától természetesen foglalkozunk vele, soha nem volt elhanyagolva. De valahogy ez nem jött össze :( (eléggé hiperaktív egyébként a kutyus, és még nem volt tapasztalatom hasonlóval..egyébként azt olvastam, hogy a fajtájára eléggé jellemző az "agresszív" ugatás...)
2016. júl. 18. 10:32
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
A fajtára jellemző az ugatás. Szeretnek ugatni de nem agresszíven. Ezen nincs mit szépíteni, nem neveltétek meg rendesen, ahogy az sajnos sok kistestű kutyára jellemző...Vidd kutyaiskolába kezd el nevelni ha már eddig nem csináltad. Az nem magyarázat hogy nem jöttek vendégek... a kutyát nevelni kell az meg úgysem igaz hogy 1 év alatt 1 ember nem fordult meg nálatok. Ha a kutya agresszív kijár neki egy tockos hiába kis "pihi puhi"" cuki-muki"... Minden kutyát nevelni kell ha kicsi ha nagy. Én is spiccet szerettem volna és nagyon bánt hogy aki tudott egy ilyen kutyát venni ennyire nem foglalkozik vele... (1# voltam)
2016. júl. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem szépítésnek szántam, csak pusztán közöltem még több információt, hogy némi betekintést nyerj a helyzetre. De látom nem sikerült. TE nem tudod, hogy én mennyit foglalkozok a kutyámmal, próbálj meg nem általánosítani. Igenis neveltem. Nem arról volt szó, hogy a kutyát elhanyagoltuk. Mindenkit nagyon szeret a családban. Csak szerettem volna HOZZÁÉRTŐK, vagy valaki TAPASZTALT tippjét megkérdezni, akinek már volt része hasonlóban. Köszi. :) Lehet, kissé félreértelmezted a dolgokat.
2016. júl. 18. 10:49
 7/8 anonim ***** válasza:
A 2# válaszolótól is megkaptad ugyan azt a választ szóval szerintem nem velem van a baj :)))
2016. júl. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Az ő válaszát megköszöntem, van némi különbség köztetek, még ha fel sem tűnik. :)
2016. júl. 18. 10:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!