Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fedeztetés kutyafuttatón?

Fedeztetés kutyafuttatón?

Figyelt kérdés
Először is, bocsi, ha hosszú lesz. Ma reggel a szokásos eü sétára mentem volna a kutyáimmal a futtatóra. Tudni kell a helyről, hogy a közelben az egyetlen futtató, sajnos a gazdák nem igazán szedik fel a kutyájuk termékét és bokáig ér a sz@r. Alapvetően nem hozom ide a kutyáimat, csak kora reggel és késő este dolog végzésre, de sétálni máshová járunk, kicsit messzebb, ahová reggel nincs idő kijárni. Ott volt egy csaj, aki közölte, ne menjek be most oda, mert ő fedeztetni fog, mindjárt jön a kan. Én úgy megdöbbentem, hogy csak annyit bírtam nyögni: "itt"? Erre már ugrott is, hogy miért, mi bajom ezzel, magyarázzam meg neki. Hát mondom te tudod. De ő csak fújta a magáét, visítva, mint egy malac. Mondom neki, erre nem lehet mit mondani és tovább mentem. De ugyanakkor el is borult az agyam. Tudom az egyik kutyámról, hogy nem tud a betonon kakilni, ezért szoktam oda bevinni. Ráadásul rohannom kellett munkába, ilyenkor reggel csak gyors dologvégzés van, ezért visszafordultam és mondtam a csajnak, hogy 5 percre jönnék velük be. Mire elkezdett üvöltözni, hogy márpedig ő nem fog innen kimenni. Na ekkor már én is fölhúztam magam és visszaszóltam, hogy nem itt kéne szaporítani a kutyáját a sz@rban, meg pénzt csinálni. Ő továbbra is csak üvöltött, hogy én ezt hogy képzelem és különben is ő nem kap pénzt, meg mi közöm hozzá és rossz emberbe kötöttem bele, kijön és megver. Hát mondom gyere akkor, de ne mesélje már be, hogy a westie kölyköket majd ajándékba fogja adni és különben is csak annyi közöm van hozzá, hogy nem tilthat ki ezért innen. De inkább elmentem, tenni egy kört. Akkor érkezett meg a kan, mikor elindultam. Ott vinnyogott meg lelkendezett a csaj, már b@szattákj is össze a kutyákat. Egy negyed óra múlva értem vissza az utcába, ők akkor indultak el. Csaj meglátta, hogy jövök, bevárt és megint nekem állt. Hogy vonjam vissza, hogy leszaporítóztam, különben is egészségügyi okokból (!) fedeztet, meg mi közöm hozzá és itt ő takarít. Ezt is cáfoltam, mert tudom, ki az a két hölgy, aki takarít ott és ezt a csajt egyszer nem láttam, hogy fölszedte volna a kutyája után a terméket. De csak ott üvöltött tovább, hogy megver meg stb. Tudom, hogy primitív. Csak azért érzem magam rosszul, mert közben kiszóltak az egyik házból, hogy ilyen a kulturált kutyatartás, mit ordítunk ott. Meg aztán a csaj még ott üvöltött, de én már nem foglalkoztam vele, beküldtem a kutyáim a futtatóba és hátat fordítottam neki. És mikor mentem föl a kutyákkal egy asszony megállított, hogy mi volt ez a veszekedés. Most még én érzem rosszul magam, mert leálltam egy ilyen idiótával veszekedni. De mégis, milyen jogon mondhat ilyet valaki, hogy nem mehetek be, mert ő ott fedeztet? Egyáltalán, sz@rban úszó kutyafuttatókon szokás csinálni ilyet? Mi a véleményetek? Vagy csak engem háborít fel? Mélységes döbbenet lett úrrá rajtam, milyen emberek vannak. Még a veszekedés egy dolog, de maga a tény, hogy ő azt gondolja, a westie-jének egyszer ellenie kell és a fedeztetést egy futtatón teszi, ahonnan közben másokat a reggeli rohanó órákban kiutasít? De tök mindegy mikor, szerintem ehhez nem lenne joga! És hallottam, este fél hatkor újra randiznak ott a kannal! Ti mit tettek volna a helyemben? Szégyellnem kell magam, mert konfrontálódtam? Fedeztetni kutyafuttatón kell? Mi a véleményetek?
2010. ápr. 16. 11:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez több mint megdöbbentő! Szégyen h léteznek ennyire idióta emberek akik egy kutyafuttatóban szaporítják tudatlan okból a kutyájukat..Meg mi az h kitilt?! Én a helyedben bementem volna és leordítottam volna a haját a felelős kutyatartásról és a felelőtlen szaporításról.. Mi a francot képzel ez magáról?! Én a helyedben este visszamennék, bemennék nyomnék a kezébe egy adag kinyomtatott papírt a szaporításról, meg az egyszer ellésről és ilyen dolgokról, valamint vinnék magammal még jó pár embert meg egy focilabdát, vagy tollaslabdát és elkezdenék játszani velük, olyan címszó alatt h ha te itt szaporítod a kutyádat akkor én meg itt fogok szórakozni hiszen mire is jó egy kutyafuttató? Ha szerinte erre, akkor nyugodtan idegesítsd ezzel amit írtam vagy hasonlóval.. Én a helyedben még fel is pofoztam volna.. Szerencsére ilyennel még nem találkoztam itt Debrecenben, de remélem nem is fogok.. Elkeserítő!
2010. ápr. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez a nő jellemzi a magyar kutyatartási kultúrát, azt h ennyi kutya van ma hazánkban és h ennyi a csupán fajtatisztának látszó - szó szerint - játszótéri fajtatiszta kutya, akik a fajtájuk szégyene mert annyi típusosság nincs ezekben a kutyákban mint macisajtban a brummogás. És sajnos a primitívség ellen nem lehet tenni semmit szép szóval és érvekkel, őket csupán a pénztárcájukat sújtó szankciók hatnák meg.
2010. ápr. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is sokáig hittem, hogy fedeztetnem kell (!) a szuka kutyámat, egészségügyi okokból. Már a kan kutyát is megtaláltam és lebeszéltünk mindent, csak a tüzelésre vártam. És itt a gyk-n világosított fel pár ember, hogy ilyen nincs, hogy eü-i okból fedeztetés, és utána olvastam, és igazatok volt. És le is mondtam a kan kutyát, de ha nem jövök fel anno a gyk-re, akkor biztos fedeztettem volna a kutyát, hiszem állatorvos tanácsolta, hogy fedeztettesem, és akkor nem lesz többé álvemhes. Különben soha eszembe se jutott volna a szaporítás, de hát kinek higgyen az ember, ha nem egy állatorvosnak.... Ezzel csak azt akarom mondani, hogy nem feltétlenül tudatlanság, ha valaki fedeztet, inkább azt jelenti, hogy rossz állatorvoshoz jár. Mert legtöbször tényleg az állatorvosok ajánlgatják a fedeztetést.
2010. ápr. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Magyarország a szaporítók paradicsoma. Ez van.

Csak annyi még h ismerek jó tenyésztőt aki lakásban él kutyáival és ha szintén lakásban él a szuka, hol fedezzenek? Nem tudom, nálunk soha nem volt alom, nincsenek ilyen tapasztalataim de ez ténleg gáz amit leírtál.

2010. ápr. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Utolsónak: a lakásban? :o) nem túl helyigényes elfoglaltság...
2010. ápr. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Szerintem pont, hogy a lakásban kellett volna csinálnia. Az már más kérdés, hogy az effajta hozzáállás miatt lehozott almokról megint csak megvan a véleményem. Nem is tudom, hogy gondolta, Budapesten a belvárosban egy társasházi lakásban almot nevelni? Ahol a legközelebbi és egyetlen zöld terület ez? És bokáig tapicskolunk a sz@rban? 10 perc sétára van egy normális park, én esténként oda járok. Szerencsére ez a gyökér nem jár oda, vagy kétszer láttam ott, akkor is mindig fölkapta a kutyáját, ha másik kutya közel ment hozzá... Elképesztő, majd ebbe a fertőbe fogja kihozni a szukát wc-zni, utána meg visszateszi az alomhoz szoptatni? Magam részéről az eszem megáll. És még mindig nem tudtam magam túltenni azon, hogy kizavart onnan. Az biztos, fűnek-fának el fogom a környéken mesélni ezt az esetet. Sőt azt sem tartom kizártnak, hogy más is össze fog vele veszni este, ha akkor is eljátssza ezt. Én még nem leszek ott akkor, de a fél 6 pont az az időpont, amikor rengetegen viszik le sétálni a kutyájukat.
2010. ápr. 16. 13:00
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én lesz*rtam volna simán mit mond és bementünk volna. Nincs hozzá joga hogy kitiltson onnan. Ha nagyon pattogott volna akkor legfeljebb gazdagodott volna pár igazi kutya hharapásával, akik nem tétováznak ha a gazdájukat fenyegeti valaki... -.-"

Amúgy teljesen igazad van mindenben

2010. ápr. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Én is be akartam menni, de egyszerűen elállta a kaput és már jött volna nekem, közben meg üvöltött. :S Azt sajnálom nagyon, hogy lealacsonyodtam a szintjére és leálltam veszekedni vele. De most mégis, mi lett volna jobb? Ha ráhagyom?
2010. ápr. 16. 13:31
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Én azt szoktam csinálni (merthogy az ilyen stílus nem ritka kutyásokkal szemben :( ) hogy nem figyelek rájuk és ha mégis szólok akkor csakis halkan és nyugodtan és még véletlenül sem valami sértőt csak értelmes dolgot. Igencsak vicces amikor az emberek csupán egy őrülten ordibáló embert látnak aki már vörös xD
2010. ápr. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Megmondtam volna neki,hogy ez közterület,és begyalogolok a csajon keresztül kutyával együtt.

Jó,én több mint 100 kg vagyok és bullterrierem van :)

2010. ápr. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!