Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nektek mennyi idobe telt, mig...

Nektek mennyi idobe telt, mig megtanitottatok a kutyatoknak olyan alap parancsokat mint "ul" vagy "fekszik"?

Figyelt kérdés
Oszinten szolva nagyon kezdo vagyok a temaban, tudom, hogy valoszinuleg minden kutyanal mas azert ez az ido, de azert kivancsi vagyok ra. :)

2016. júl. 18. 17:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
5 perc volt még megtanulta hogy mit kell csinálni. De sokkal több idő amíg ez rutinossá válik és bármilyen körülmények között teljesíti. Ez teljesen kutyafüggő de nem kell megijedni ennyit még a legbutább kutyus is egy-kettő megtanul :)
2016. júl. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ertem. Te mire velned ezt? Ugy ket napja probalom megtanitani a kutyusnak a fekszik parancsszot, 2x ugy 20-30 percet foglalkoztam vele ezzel, de szinte meg semmi latszatja... A figyelemmel nincs problema, nagyon erosen es erdeklodve figyel csak ram vegig, ki van ehezve a figyelemre, de mintha a falnak beszelnek...

Nemtudom, hogy jol csinalom e de mindent megteszek ami telik tolem, hogy egyertelmuen csinaljam. Probalom parancsszoval es egyszerre kezjelzessel is tudatositani benne es osszekotni a dolgot, de max ugy fekszik meg mindig le, ha lenyomom finoman a marjanal fogva, vagy a kezemet a ket mancsa es a fold fele kozelitem es ugy. Es amikor leer a hasa kimondom tisztan es erthetoen hogy "fekszik".

2016. júl. 18. 18:04
 3/9 A kérdező kommentje:
Aztan persze jutalmazom is.
2016. júl. 18. 18:04
 4/9 anonim ***** válasza:
Na igen a fekszik egy picit nehezebb. Próbáld először a földet bökdösni hogy értse mit szeretnél. Utána lassan-lassan elhagyod ezt és már simán parancsra csinálja majd. Ez sajnos az enyémnek sem megy tökéletesen. Szóval juti falat a földre mutatsz és a kaját elé nyújtod a földre de csak úgy hogy fekve érje el. Ez után már érteni fogja valamennyire és ha a földre mutatsz és mondod hogy "fekszik" akkor elv megcsinálja. Ezt jól begyakorolod és lassan elhagyod a kézjelet és csak parancsot használsz.
2016. júl. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Oke, koszi a tippet. Akkor semmi gaz, ha meg ennyi foglalkozas utan nem erti ugye...?:)

Turelmes vagyok vele, csak ketelkedtem, hogy jol probalkozom e.

2016. júl. 18. 18:16
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekunk az valt be, hogy az alkarom alatt huztam at a jutalomfalatot igy (mivel kikerulni nem tudta erre figyeltem) kenytelen volt lefekudni erte, ez utan mar pikk pakk megvolt. De legugolsz kinyujtod az egyik labad es azalatt huzod at a falatot...ez is egy megoldas.


Nekunk a "foldre mutatos" nem segitett.

2016. júl. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
az ül gyorsan ment, a feksziknél elhúztam a jutifalatot és úgy feküdt le, az kb 1-2 nap. a pacsi ment a leggyorsabban: egy darab virsliből "megértette".
2016. júl. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A feksziknél nálunk az vált be ,hogy elsőnek ül aztán az orra előtt miközben nyalogatja a jutalom falatot húzod lefele a földre és magától lefekszik vagy ha nem kicsit lenyomod :)
2016. júl. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az én kiskutyám is az ült percek alatt megtanulta. Feksziket úgy tanulta meg, hogy egyszer mikor már fogtam a falatkát, véletlen lefeküdt. És gyorsan mondtam neki hogy fekszik:D de az a baj, hogy már csak ugy fekszik le, ha ül és utána... állásból nagyon ritkán fekszik le rögtön. Szerintem a parancsszavakat nem igazán figyeli, csak már tudja mit kell csinlni és szinte előre leül aztán lefekszik...:D de a járdánál magától leül:)
2016. júl. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!