Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tudok tenni, ha anyám...

Mit tudok tenni, ha anyám kisajátítja a kutyámat?

Figyelt kérdés

Amikor a szüleimnél laktam, akkor szó sem lehetett kutyáról, akárhogy könyörögtem, akármit tettem, képeket, videókat, könyveket mutattam, stb, anyám semmi pénzért nem engedte, mert tönkreteszi a kertet meg egyébként sem tetszett neki az a fajta, amire vágytam.

Aztán teltek az évek, én elkezdtem dolgozni, gyűjtögettem, tanultam, elköltöztem és végre megvehettem álmaim kiskutyáját, igaz, növendékként, de szerelem volt első látásra.


A gond az, hogy azóta anyámat nem tudom "levakarni". Először el sem mertem neki mondani a kutyát, mert gondoltam, hogy majd rosszalni fogja még így is hogy már külön lakok ami végülis be is jött (minek a kutya, nekem már inkább gyerek kéne, stb), aztán amióta meglátta teljesen megváltozott a véleménye, hogy ő rondábbnak hitte ezt a fajtát, de tök cuki meg milyen okos, stb. Csak sajnos átesett a ló túlsó oldalára. Azóta naponta járkál hozzám, állandóan beleszól hogyan neveljem a kutyát meg mivel meg mikor meg hányszor etessem, közben tömi csokival meg édességgel és hiába szólok rá, vagy nevet vagy megszól, hogy én milyen állatkínzó vagyok, biztos éheztetem a kutyát hisz "úgy néz" amikor eszünk. Már azt is mondta, hogy itt alszik, és amíg én dolgozok majd ő itt lesz a kutyával meg viszi sétálni meg minden... De a legjobban az akasztott ki, amikor azt megkérdezte, hogy honnan van a kutya, mert ő is akar venni egyet... És ettől elég mérges lettem, mert bezzeg amikor én könyörögtem a kutyáért, akkor szó sem lehetett róla, most meg már rögtön venni akar egyet...


Volt már valaki hasonló helyzetben?


2016. júl. 19. 12:13
 1/10 anonim ***** válasza:
85%

Csokival tömi? AZ mérgező...


Nincs pardon, megmondod neki hogy a TE kutyád, TE így neveled, NEKTEK így jó, és lesszíves nem beleszólni..Mi az hogy naponta járkál?

Ne járkáljon.

2016. júl. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%
Azt tudod tenni, hogy világosan beszélsz vele. Ha lehet rá észérvekkel hatni akkor úgy, de ha nem, hát hadd sértődjön meg. Jobb is ha helyrekerülnek a dolgok még most, mert aztán könnyen lehet, ha gyereked lesz, ugyanezt el fogja játszani, és az már egy nagyobb csata lesz.
2016. júl. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem ne félj attól hogy megsértődik. Nehogy már elcsessze a kutyát, szerintem az orvosi költségeket nem fogja fizetni ha majd a sok cukros szar miatt gyomormosásra kell menni....(lekopogom) A másik hogy nem ő fog 10-15 évig a kutyával élni szóval ne te szenvedd meg az ő hülyeségét.
2016. júl. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%

Csoki? Cukor? Hát ha nem szeretnéd 2 hónap múlva eltemetni a kutyádat, akkor sürgősen állítsd le anyukádat.

Lehet kapni kutyacsokit, de azt sem tonnaszámra lehet beletömni a kutyába.

Mellesleg anyukád a felelőtlen kettőtök közül, szóval sajnállak, de tényleg a kutya érdekében küldd el anyukádat melegebb éghajlatra, ha nem hajlandó kompromisszumokra.

Ha csönget, ne nyisd ki az ajtót.

2016. júl. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
+1 Milyen fajta? :)
2016. júl. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Egyetértek azzal, aki azt írta, hogy ha gyereked lesz, azzal csak rosszabb lesz a helyzet. Állítsd le még időben.


Miért kockáztatnád a kutyád egészségét, csakhogy elkerüld a sértődést? Nem anyukád fogja otthagyni a félhavi fizetését az orvosnál, ha megbetegíti a kutyádat. Ha megsértődik, az hadd legyen az ő baja.


Gondolom, te elmondtad neki világosan, többször is, hogy a kutyát mérgezi a csokoládéval, és "elrontja" a hozzáértésével. Ha nem értene a szép szóból, én be se engedném a lakásomba. Az én lakásom, az én kutyám, az én szabályaim. Ha ezt nem lehet megérteni, kívül tágasabb.

2016. júl. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Azért nem kell túlzásba esni. A miénk 18 évig élt, pedig evett csokit, fagyit, sütit is. Tápot max képen látott. Főzve volt neki mindig. Nem halt meg 2 hónap múlva és orvoshoz is csak oltásra kellett vinni. És nem is ő az egyetlen ilyen kutya a rokonságban.
2016. júl. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Utolsó: van a rokonságban is. Oké, biztos, de 18 évig úgy élt mint gondolom, kikopott porcokkal, hatalmas körmökkel, galyravágott májjal vesével? Mert szerintem a mesének csak a szép oldalát meséled el.

Ne nyisd ki az ajtót, szólj ve neki! Csokit egyétek meg ti, a kutyát csukd be míg esztek! Tanísd meg az ugat parancsra, de kézjelre, és amikor megjön anyukád valami észrevehetetlen jellel add ki neki. Anyukádat ugassa, morgásra is tanítsd meg neki. Menjetek ki, aztán mond neki, hogy amikor multkor csokit adott neki fájt a hasa ezért mérges rá, legközelebb majd te mész át hozzá. :)

2016. júl. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ne engedd be, amíg nem vagy otthon vidd el valahova a kutyát, amikor jönne vidd el sétálni : nem vagyok itthon szöveggel
2016. júl. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez a helyzet lett, anya szerelmes lett a kutyámba, pedig korábban félt tőlük, sose simogatott meg egyet sem. Unokapótlékot lát benne, és szerintem a te anyud is ilyen lehet, a viselkedése is erre utal. Meg kéne győzni arról, hogy ne tömje csokival, ha már kedveskedni akar neki, akkor olyan falatokat vigyen, ami kutyáknak való. Engem is néha zavar, hogy kb előbb érdekli a kutya hogyléte, mint az enyém, viszont nagyon nagy segítség tud lenni, ha el kell utaznom pár napra, vagy beteg vagyok, vagy bármi történik és én nem tudnék úgy foglalkozni vele. Anya egyből jön, segít, elviszi magukhoz pár napra. Szóval szerintem nem átok ez, csak jobb mederbe kell terelni. Mutass neki cikkeket, vagy menjetek el együtt állatorvoshoz, és beszéljetek ezekről többet, ne feltétlen felcsattanó, kioktatás jelleggel.
2016. júl. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!