Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kiskutyám 7 hetes, és...

A kiskutyám 7 hetes, és mostanában hiperaktív? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Mostanában ha meglát mindig elkezd körülöttem körbe-körbe szaladgálni,morog és ugat rám. Aztán rohan egy kört az udvarban vissza jön hozzám, megszeretném simogatni, de csak harapdálni akar. Miért csinálja ezt, és mivel tudnék segíteni? Vagy hogyan tudnám megtaníani, hogy ne tegye ezt?

#kiskutya #golden retriever #kiskutya tanítása #7 hetes kiskutya
2016. júl. 19. 14:07
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Mondjuk ne akard simogatni ha épp bekattant. Ha sikerül megsimogatni azzal csak erősíted a viselkedését.
2016. júl. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Az csak egy példa volt:) Arra akartam vele utalni, hogyha megszeretném simogatni akkor csak harapdál.
2016. júl. 19. 14:13
 3/19 anonim ***** válasza:
88%
A kutyád mostanában éppen kölyök és mostanában kéne mrgtanulnia az anyjától, hogyan kell szépen játszani. Szóval mostanában még az anyja mellett lenne a helye.
2016. júl. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
mostanában kevésbé bunkón is lehet válaszolni:)
2016. júl. 19. 14:16
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Ne hagyd neki. Ha harap akkor szólj rá hogy "nem" és lökd odébb. Ha csak kicsit harap és játékosan azt nem kell tiltani, az megfelelő viselkedés. Nem várhatod el hogy ne harapjon. Az én kutyám 5 hónapos és sokat játszom vele kézzel, természetes hogy harap, imádja rágni a kezem, de csak finoman, persze ennek ellenére is sikerülhet rosszul egy harapás ami fáj. Tudom hogy a kicsi kutyák foga hegyes. Az enyém ugyan már leváltotta a fogait de még 3-4 hónapos kora körül megkarcolta a kezem és a heg még mindig megvan. Ha nagyon harap akkor tiltsd meg neki. Ha az ellökésből nem ért akkor koppints az orrára.
2016. júl. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
köszönöm,a hasznos válaszodat:)
2016. júl. 19. 14:19
 7/19 anonim ***** válasza:
82%
Ja és igaza van, 7 hetesen még az anyja mellett a helye. Mondjuk az én kutyám alapból nyugodt, de 8 hetes koráig az anyjával volt, 12 hetes koráig pedig az egyik testvérével lakott és csak utána került hozzánk. 1# 5# voltam
2016. júl. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:

Ha játék közben megharap, akkor nyüsszencs fel, ahogy egy másik kutya tenné, és hagyd ott. Mert így megtanulja, hogy mi az ami már fáj.

Ha csak rászólsz, nem biztos, hogy tudni fogja, hogy fájdalmat okozott neked. Egy kicsit pedig szabad harapni, az megengedett ;)

2016. júl. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Az én kutyám is nagyon hiperaktív (volt).

Ahogy előttem írták, ha nagyon el van borulva, akkor nem kell tudomásul venni, hogy ott van. Ès amikor már lehiggadt, akkor simogasd meg. Ha nagyon erősen harap, akkor adj ki magas, fájdalmas hangot, akkor kapcsolni fog, és finomabbra fáj. Ha nem, akkor szólj rá erélyesebben.

De amúgy ennyi idős korukban még nagyon szeretnek harapdálni. Az enyém már 7 éves, de még mindig nem veti meg, ha játékból finoman harapdálhatja a lábfejemet/kezemet :)

2016. júl. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
*finomabbra vált
2016. júl. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!