Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tegnap elött a kukábol szedtem...

Bese Judit kérdése:

Tegnap elött a kukábol szedtem ki egy cicát akit természetesen ha hoztam. Hogyan szoktassam össze a kutyussal? Gina kis testű és nagyon ragaszkodó kutyus.

Figyelt kérdés
A cica egyépként alig mult 2 hónapos.
2016. júl. 21. 14:45
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
Ha a kutyusod baratsagos akkor nem lesz nagyon gond. Ugy probalkozz hogy felugyelettel keritesen,ketrecen köröztul(vagyis ugy hogy kutya bent macska kint). Mimdig egyre kozelebb vidd egymoshoz oket. Es amugy ha a kutyanak te vagy a falkabezer akkor nem lesz nagy gond mert mi is nemreg fogadtunk orokbe cicat. Remelem segitettem
2016. júl. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ragaszkodó az nem gond, azt kéne tudni, hogy mennyire féltékeny típus. Mennyire sajátít ki téged, mint gazdáját?

Egyébként mivel a cica még nagyon picike, szerintem a kutyus nem fog vele szemben ellenséges lenni, de mindenképp lassan, fokozatosan szoktasd őket össze. Először csak pár percre engedd egymáshoz őket, figyeld a reakciójukat, és ha mindketten nyitottak a másik felé, akkor elkezdhetsz napról-napra több időt szánni kettejüknek.

2016. júl. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A kukából szedted ki?? Szegénykém :( Nem tudom, hogy a kutyus természete milyen más állatokkal szemben, és hogy mennyire szófogadó. Mi a cicánkat úgy szoktattuk össze a kutyánkkal hogy először a cicát kézbe fogtuk, és megszagoltattuk a kutyussal, hogy érezze a szagát, és szokja meg. Amikor kicsit lecsillapodott a kutya, és hozzászokott a macska szagához, a cicát leraktuk a földre, persze azért a hátát fogtuk, hogy ha baj van gyorsan fel tudjuk kapni. Megvártuk míg összedugják az orrukat, végigszaglásszák egymást. Ha távolságtartóak egymással, akkor külön kell zárni őket, és ezt a folyamatot addig csinálni, míg meg nem szokják egymás jelenlétét. Ha látni rajtuk hogy baj nem lesz, csak még nincsenek összebarátkozva, idegenek egymásnak, akkor csak hagyni kell őket, idővel egymáshoz szoknak. A kutyus eleinte megcsipkedte mindig a cicát, igazából csak játszani akart vele, amire a cica természetesen nem volt vevő.. Ilyenkor csak határozottan mondani kell neki hogy " Nem szabad !!" és nekünk abbahagyta. 1-2 hét után megtanulta hogy a cicát nem szabad bántani, mára már jól elvannak, néha együtt is alszanak:) Sok sikert az összeszoktatáshoz !:)
2016. júl. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
4%
Tedd vissza
2016. júl. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem ezzel kapcsolatba de ehhez függ amig a cicat nem vittétek el orvoshoz nem oltotta be nem nézte meg hogy van e valami bőr vagy más betegsége amit a kutyusotok el kaphat addig ne engedjétek a közelébe orvos lássa elöször aztán ahogy irták az elottem szólok lehet szoktatni..
2016. júl. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :) mindent meg fogok próbálni. A cicusnak nincs semmi betegsége. Nézte orvos.

Annak aki meg azt írta hogy tegyem vissza a kukába üzenem hogy neked kéne egy 10 méteres gödörbe bele másznod azt hagyni hogy valaki élve elàsson.. gyökér..

2016. júl. 21. 21:31
 7/9 anonim ***** válasza:
Egyetértek! :) Aki ilyet képes írni, annak a kukában a helye!
2016. júl. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Sziasztok. Ma meg volt az első szaglálás. Ginum nyitott de cilu még fúj
2016. júl. 22. 12:55
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Azóta hogy vagytok? :)

2017. márc. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!