Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nálunk maradhat a kutya?

Nálunk maradhat a kutya?

Figyelt kérdés
Egy kicsit bonyolult tortenet... Volt egy hajlektalan bacsi es volt neki egy kutyaja. Szegenynek nem volt senkije. Mindig vittunk le neki es a kutyusanam enni/inni, nagyon a szivunkhez nottek... Egy nap viszont a bacsinak nagyon fajt a laba es kihivtuk a mentoket.. De mar tul keso volt. A lababan megpattant egy visszer, es mar nem lehetett megmenteni. A kutyaja viszont itt van... Egy hete mi gondoakodunk rola, nagyon megszerettuk. Gondolom nincs oltasa, ezert elkene vinni az orvoshoz, de nem merem, felek, hogy karantenba zarjak, vagy nem engedik h nalunk legyen valami oknal fogva.. Szegenyt igyis megviselte a gazdaja elvesztese, csak bennunk bizik meg es meg igyis nagyon felenk, bizonytalan. Szerintetek mit mond az orvos? A kutya kb. 5-6 eves.

2016. júl. 21. 23:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Vidd csak orvoshoz. Mondd csak azt, hajléktalantól van a kutya. Féreghajtózza, oltja és chipet tesz bele.
2016. júl. 21. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Ez olyan mintha kóbor kutyát fogadtál volna be. Célszerű lenne elvinni orvoshoz, hogy alaposan átvizsgálja. Nem hiszem, hogy elvenné tőletek a kutyust. :)
2016. júl. 21. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha a kutya nem veszett, agressziv, akkor nem teszik karantenba. Beadja az oltasokat, chipet, kap oltasi konyvet es vihetitek haza.
2016. júl. 21. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Jaj, koszonom szepen nektek! Kicsit megnyugodtam. Nem, egyaltalan nem agressziv, inkabb visszahuzodo. Megfurdettuk, nem volt bennw sem bolha, sem semmi halistennek. Akkor holnap el is visszuk! Mennyi az oltas mega chip? Es milyet ad be neki? Csak egy veszettseg ellenit?
2016. júl. 21. 23:41
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Amennyire én tudom, nem lesz gond, csak oltást fog adni meg chipet ültet be a Ti nevetekre és felvilágosít, hogy mikre kell figyelni.
2016. júl. 21. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Legjobb lenne először a veszettségit és után 2 héttel egy kombináltat. Általában egybe adják be felnőttnek mindkettőt, de jobb lenne most külön kapnia.

Chip elvileg 3500. De van orvos, aki elkér vizsgálati díjat. Veszettségi nálunk 5 ezer körül. Kombinált is 6-7 között. Orvosa válogatja.Egyben a kettő 9-12 között. de ez is orvostól függ, mennyiért adja. Még fizetnetek kell az oltási könyvért. megint csak az én környezetemben lévő árat tudom: 500.

Figyelj arra, a doki regisztrálja be a chipet.

2016. júl. 21. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan nem tudom az árakat, de sok dokinak van honlapja, azon fel vannak tüntetve az árak.
2016. júl. 21. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom mindenkinek! :) holnap akkor el is viszem orvoshoz. Nagyon sokat segitettetek! Ment a zoldpacsi mindenkinek! :)
2016. júl. 21. 23:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!