Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyem kutya lenne jo egy...

Milyem kutya lenne jo egy kisgyerek melle?

Figyelt kérdés
Milyen fajtak felelnek meg? Mopsz es franciabulldog kivetelevel
2016. júl. 22. 07:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
92%
ez nem igazán fajta, hanem nevelés kérdése. meg kell tanítani a kutyának, hogy mit szabad és mit nem a gyerekkel, és fordítva is, a gyereknek is tudnia kell, hogy a kutya nem egy játékszer, amit nyúzhat amennyit akar. természetesen ha babáról van szó, akkor meg még nem szabad együtt hagyni őket felügyelet nélkül.
2016. júl. 22. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Legyszi a kerdesre valaszoljatok. En amigy az unokatesoja vagyok es ő 4 eves. Sokszor atviszem a kutyamat hogy jatszon vele es mar tudja mit szabad es mit nem a kutyaval csinalni
2016. júl. 22. 07:34
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Én személyes tapasztalatból a Golden retrivert ajánlom. Nyugodt természetű. Természetesen mozgás igénylő, de nagyon vigyáz a gyerekekre. Igazi családikutya.
2016. júl. 22. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 bollocks ***** válasza:
100%
Bármilyen jólnevelt kutya megfelel gyerek mellé. Ha konkrét fajtára vagy kíváncsi, válassz ki egyet a listáról: [link]
2016. júl. 22. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
0%
Bármilyen jó. Egy ismerősömnek (24év) most harapta meg az arcát egy csivava. Teljesen átlyukadt az arc bőre.
2016. júl. 22. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
70%

Kb 400 kutyafajta van a világon, ennek kb a fele alkalmas lehet kisgyerek mellé, de ugye a fajta önmagában még nem jelent semmit, mert nevelés kérdése. Ha rosszul neveli a gazdi, egy labrador is lehet örjöngő vadállat, de jó neveléssel egy amstaff is lehet egy szelíd bárány jó nevelés mellett.


Úgyhogy először azt kéne tisztáznod magadban, hogy te mit tudsz nyújtani a kutyának, mennyire vagy tapasztalt, hogyan nézne ki a kutya egy napja, mert 10 évig minimum veletek lesz.

2016. júl. 22. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Nekünk egy máltai selyemkutyánk van, és nagyon jól megvannak a 2,5 éves kisfiammal. De tényleg nevelés, odafigyelés kérdése, mert a nagyiék keverékével sincs gond. Annyi, h kistestű kutya esetén elsősorban inkább a gyerkőcöt kell megtanítani, nehogy kárt tegyen a kutyusban.
2016. júl. 22. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

(Az első válaszoló is a kérdésre válaszolt.)

Nem oktalan, hogy az állatok védelméről és kíméletéről szóló 1998. évi XXVIII. törvényben ez áll: Veszélyes eb az állatvédelmi hatóság által EGYEDILEG veszélyesnek minősített eb. (A szót, én emeltem ki, nagybetűs írással.) Tehát nincs veszélyes kutyafajta, ahogyan nincs veszélytelen fajta se. Egyedek lehetnek veszélyesebbek, veszélytelenebbek. Azért írtam így, mert vannak határok. Ahogyan, mindezeket már előttem, többen megírták.

Több, saját tapasztalatom is van. Például, ugyanabból az alomból származó, azonos ivarú kanadai fehér juhászkutyák közül (már másképp nevezik) lett iszonyatosan dühös, vad kutya is, amelyiket el kellett zárni, ha bárki ment a családhoz; és volt mindenkinek hanyattfekvős, nagyon szelíd állat is. És lett többféle, köztes is.

2016. júl. 22. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegyik való kisgyerek mellé. Pl. akita és minden erős zsákmány ösztönös fajta. Lehet kivétel, de én nem kockáztatnék. Tacskó is odakap gyereknek és ez saját tapasztalat.

Mopsz és bulldog van a rokonságban és bármit csinálhatnak velük a gyerekek. Boston terrier, cavalier, beagle, shih tzu is hasonló ilyen téren. A lényeg, hogy a gyereket is normálisan meg kell nevelni, nemcsak a kutyát. Ismerek yorkit is pici gyerek mellett és semmi baj, mivel a gyerek tudja mit nem szabad.

2016. júl. 22. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
21%

Én a saját gyerekeim "mellé" kerestem pár éve kutyát.

Nekem a keverékek voltak mindig a szívem csücskei, mindig is az volt, plusz nekem jó érzés, hogy egy "nem kívánt" kutyusnak jó otthon biztosítok.


A fontos szempontok a következők voltak:

- olyan helyről, ahol vannak a családban gyerekek

- ne túl nagytestű legyen (hogy ne döntse fel, mert ettől az én betoji kislányom megijedhet), és ne túl kicsi (mert falun minden lukon ki fog szökni, és nem győzök kerítést foltozni)

- első találkozásnál legyen "szimpatikus": nyugodt, barátságos, érdeklődő, nem ijed meg minden zajtól

- és lehetőleg kislány, mert bennük több az anyai ösztön


A kutyalány most 4 éves, a kisbabás ismerősök is bátran kijönnek hozzánk látogatóba, kisgyerek gyakorlatilag csomót köthet a kutyára (persze sosem hagyom bántani, és nem maradnak felügyelet nélkül), és nem mellesleg remek házőrző. Legalább is én nem mernék tőle engedély nélkül bejönni, nagyon meggyőzően tud hisztizni, de akit beengedek, azt nem bántja.

2016. júl. 22. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!