Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Boxer egyedülléthez szoktatása?

Boxer egyedülléthez szoktatása?

Figyelt kérdés

Van egy 6,5 hetes boxerünk. 2 napja van nálunk.most még benn tartjuk a lakásban.de idővel szeretnénk kintre szoktatni.mivel félünk hogy esetleg ha egyedül marad itthon a lakásban megrág valamit,pl kábeleket.tudom hogy még korai egyedul hagyni...nemis akarjuk...de idővel hogyan szokassuk ahhoz hogy egyedül legyen es ne sirjon utanunk?

Van olyan aki esetleg kinn tartja a boxerét?


2016. júl. 25. 19:42
 1/8 anonim ***** válasza:

1. ennyi idősen még az anyja mellett lenne a helye, minimum 8 hetes koráig, ahogy a törvény is előírja, tehát egyedülléthez most még sehogy ne akard szoktatni.

2. ha nagyobb lesz, fokozatosan kell egyedül hagyni, először csak nagyon rövid időre, majd egyre hosszabbra

3. a boxer már csak a szőre miatt is csak kinti tartásra nem alkalmas és egyébként is nagyon igényli a gazda közelségét, tehát legfeljebb a kinti-benti tartás jöhet szóba. kutyabiztossá kell tenni a házat, vagy szobakennelbe zárni amíg nem vagytok otthon.

2016. júl. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kint nem szabad boxert tartani. A bundája erre nem alkalmas, és a jelleme sem igazán.

6 és fél hetes?! Hogy került hozzátok? Még nem lett volna szabad elválasztani az anyjától.

Fokozatosan kell majd egyedülléthez szoktatni. Először (most) csak pár percre otthagyni, ha nem sír, visszamenni, megdicsérni. És így tovább.

2016. júl. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Amíg rágási korszaka van, és kicsi kölyök, tessék valahova bezárni, amíg nem vagytok otthon.Ez a hely lehet egy box, ketrec, vagy bármi elkerített hely, ahol elfér, mozogni is tud némileg, befér víz, játék és könnyen feltakarítható, ha piszkol.

Ha sír, nem kell figyelembe venni. El fogja hagyni.Ahogy múlnak a hónapok, szépen megtanítjátok neki mit szabad, mit nem a lakásban. Megfelelő lemozgatással idővel lakáskímélő lesz a kutyátok.

2016. júl. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Kint-bent egyaránt szeretnénk tartani.természetesen nem most azonnal akarjuk egyedul hagyni mig ilyen pici hanem kicsit kesobb,hogy ha esetleg valami miatt el kell mennunk par orara ahova nem vihetjuk magunkkal.

Sokat hallottam es olvastam hogy a boxer nem alkalmas kinti tartásra viszont egyre tobbszor azt is hogy sokan kint tartjak...

En a legjobbat akarom neki ezert is kerdeztem :-) nem akarok vitát indítani.

Tudjuk hogy igenyli az ember tarsasagat,nemis szenved hianyt benne es nemis fog :-)

2016. júl. 25. 23:37
 5/8 anonim ***** válasza:
Azt mondod a legjobbat akarod neki. Na most te ezt már ott elcseszted hogy idő előtt elhoztad az anyja és a testvérei mellől...
2016. júl. 25. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Te is élhetnél egy barlangban és mégis a jó meleg lakásban vagy télen...


Attól, hogy nem döglik meg, még nem jelenti, hogy hú de jó neki a hidegben. Nem egy szibériai husky... A boxernek köze nincs a hideghez.

2016. júl. 26. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ne haragudj már...én egy szóval sem írtam hogy télen kirakom...itt csak pár órákról van szó ha elmegyünk esetleg bevasarolni,orvoshoz...munkaba mig a masik haza nem er...nem fel napokra gondoltam.

Nem értem miért kell rögtön valakit letámadni...most olyan dologról irtal 6/6 amiről itt szó sincs

2016. júl. 26. 08:13
 8/8 anonim ***** válasza:
Feltoztad, hogy egyre többen kint tartják, ergó helyesnek találod, szóval volt róla szó...
2016. júl. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!