Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért tépkedi a kutya a...

Miért tépkedi a kutya a farkán a szőrét? Mit lehetne rakni a sebére?

Figyelt kérdés

Barátoméknak otthon vam egy kutyusok,staffi. Három.éves. igencsak sp_rolnak rajta,nyűg nekik ahogy észrevettem. Kaján is,a fő táplálék neki.mindiig a csont,meg persze a.kenyér. egy kis zaftba.mártokatva,vagy épp ami a maradék. Azért írpm ezt le,hogy érzékeltessem,biztosam.nem vuszik állatorvoshoz.

(Persze én minden hltvégén próbálok neki jobb kajákat vinni,még venni is szoktam neki,ha van egy lis pénzem)

Lényyeg a lényeg,én figyeltm.meg,hogy sebees a farka,harapdálja.

Annyit tudtam csinálni,hogy egy kis ecetettel lefertőtlenitettem neki és találta babahintőport,amit rászortam.a.sebes területre.

Valaakinek vaan valalmi ta ácsa?

Bolhairtó nyakprvet mehpróbálok beszerezni neki. Azonkívűl.megfürdetem szegénykémet,találtam egy régi bolhaaortó kuytasampont,jobb mint a semmi.

A bundája egyébként szép,nem ritkás neki, de ez ami a garkán van sseb bosszant. Kitépkedte magának a szőrt is. Nem kéne ,hogy beköpje a légy.


Valam.tanácsit adnátok,valaki találkozott már ilyen esttel?


2016. júl. 25. 20:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Akármilyen bőrbetegség vagy allergia lehet (okozhatja a moslékkal való etetés), amit csak állatorvos tud megállapítani. Ha már fertőtleníted, akkor inkább Betadine-nal.

Akkor a kötelező oltásait sem kapja meg a kutya? Beszélni kellene velük, hogy vagy tartsák normálisan, vagy keressenek neki másik gazdát.

2016. júl. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"A fontos az lenne, hogy megtaláljuk az okot, amiért rágja magát az eb. Néhány dolgot feltétlenül meg kell tenni az előtt, hogy kizárólag a seb kezelésére koncentrálnánk. A kutyusok sokszor a bűzmirigy beteltsége és gyulladása miatt tépik magukat és szinte véresre rágják a hátsó felüket, vagy akár a farkukat, hiszen nem tudják ők maguknak kinyomni a mirigyet így megszabadulni az állandó viszketést okozó érzéstől. A mirigyet orvosukkal ki kell tisztíttatni és érdemes egy szteroid gyulladás csökkentő injekciót adatni az ebnek, hogy felfüggesszék a viszketést és seb el kezdjen gyógyulni. A másik ami nagyon fontos, hogy külső élősködők ellen kezeljék az ebet. A legjobb lenne ha nyakra cseppenthető spot on készítményt használnának, ami hosszabb ideig megakadályozza az élősködők újabb elszaporodását.

Magának a sebnek a kezeléséhez a fertőtlenítés a legfontosabb. A seb körüli szőrt nyírják le, hogy ne legyen szőrszál, ami belelóg, ezzel ingerli a sebet. Ezt követően betadin (jódoldattal) alaposan dörzsöljék, tisztítsák meg a sebet és utána egy kis emberi Tetran kenőccsel bekenhetik. Ezt a kezelést napi 3 alkalommal, 8-10 napon át ismételjék meg. Ha a kiváltó ok megszűnt és a seb kezelését szépen folytatják, akkor a kutyus magától fel fog hagyni farka piszkálásával. Ha a kezdeti sebkezelés után nyalakodna a kutyus, akkor szájkosárral is akadályozhatják legalább 30-45 percig a kezelés után. Ha le tudják foglalni játékkal akkor nem kell feltétlenül a szájkosár."

2016. júl. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Kpszpnöm a tannácsokat, most ugy is itt leszel néhány.napig, mehprobálok idehívni.egy állatorvost.

Az a. Bajj,nemm.tudom.és.nem.merem.megkérdezni tőlük,hogy egyyáktalán kap e védőoltásokat

2016. júl. 25. 20:36
 4/7 anonim ***** válasza:

Mi a francnak nekik a kutya???

Próbáld rábeszélni őket először az állatorvosra, aztán ha nem megy, akkor arra, hogy keressenek neki másik, normális gazdát.

2016. júl. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Gondolom menőzni kell... De hogy normálisan gondoskodjanak is róla, az már luxus.
2016. júl. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igen,drága kocsi az van,meg drága telefon,aamit évekig részletezhet. De a saját kaján is spórolnak,amit ök esznek. Mindenböl a legolcsóbbat,hogy tudjanak 100ft-otspórolni. A csakádfő.még a.wc-t sde húzza le ha pisil,hogy a vizen is spóroljon. De azért kirucvanni elmennek.

A barátom vitte haza a kutyát,és.mérges vagyok ráá mert az ö felelőssége de ha én költök is szegényre,kiröhögnek.


Most is.mondtam. a barátomnak,hogyy miket kellene csinálni vele de mehint én vagyok a hülye.

Szerinte jó lesu ez az ecetes.módszer.

De ha raajta múlik,szerintem.semmit se fog vele csinálni.

Elvileg az itteni állatorvos nem valaami jó. Meh persze felesleges idehívni.

Nem tudom.mi tévő legyek.

Eg tízezrest tudnék most rákölteni.

Vajon az elég.lesz e a dokira meg a kezelésre.

2016. júl. 25. 23:11
 7/7 anonim ***** válasza:
meg kell kérdezni az orvost. van ahol adnak részletfizetési lehetőséget.
2016. júl. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!