Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van az hogy Magyarország...

Miért van az hogy Magyarországon a csapból is az ivartalanítás folyik, Németországban pedig nem ajánlják az orvosok?

Figyelt kérdés

Kutyusommal voltunk dokinál. Megkérdeztem mennyi az ivartalanítás. A válasza az volt hogy csak akkor kell ha kan van mellette vagy sportol. A másik hogy csak 7 hónapos kor után csinálják és 400 euro ami nagyon sok. Hogyab lehet ekkora eltérés? Németország az állatszeretetéről is ismert, nem? Nem hinném hogy itt veszik ilyen könnnyen azt a sok betegséget... talán Magyarországon van eltúlozva az egész?


(6 hónapos szukám van, ezzel mi le is mondtunk az ivartalanításról)



2016. júl. 26. 12:53
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Nekem 2 keverékem van és egy törzskönyves.
2016. júl. 26. 13:44
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van jó pár kutyás ismerősöm és szinte mindegyik ivartalanított :)
2016. júl. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Németország vagy 20 évvel "előttünk" van, mi balkán vagyunk hozzájuk képest.


A többiek már leírták a lényeget. Az álvemhesség, hererák, stb létező dolgok, ivartalanítással megelőzhetők itthon is és máshol is. Ha máshol szerez ilyen betegséget a kutya ugyan úgy ivartalanítják, mint itthon. Ez inkább csak egy pozitív "mellékhatás", itthon inkább a sok gazdátlan kutya miatt lenne fontos az ivartalanítás.

2016. júl. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
0%
Jó, te már eldöntötted hogy nem fogod ivartalanítani, akkor nem mindegy?
2016. júl. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Évek óta külföldön lakom, 6 évig éltem németbe, és 5 éve élek ausztriában. Kutyusom is van/volt cicám is, megjártunk már pár dokit, de még egyik sem mondta, hogy nem ajánlja, sőtt. Minden osztrák/német ismerősömnek ivartalanok az állatai, cica is kutya is. Tudom, hogy drága, de nem csak az ivartalanítás, hanem az oltások, és úgy minden cakum pakk drágábbak, mint otthon(múlthéten kapta a cicám a veszettség ismétlőjét, 150 euro vt, vagyis kb 45 ezer ft, ehhez képest otthon nagyjából 5ezerbe kerül). Ha annyira zavar az ára, vidd őket magyarba, és csináltasd meg ott. Nekem a kislány mopszom lett itt ivartalanítva, 500 eurot kért a doki, és vmi gebasz lett, mert elfertőződött belül a seb, tiszta genny és tályogos volt, újra kellett műteni. Ő is a város legjobb dokija volt...tudom, hogy beesnek néha hibák, nem is haragszom rá érte, de azóta ha lehet, inkább a magyarországi dokimnál végeztetek komolyabb, nem sürgősségi beavatkozásokat, mert eddig 100%ig meg vagyok vele elégedve, és olyan dolgokat is észrevett, ami felett még a külföldi dokik is elsiklottak, sok állatom életét mentve meg ezzel.

2016. júl. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

#14 bocsi de neked most amugy mi a fene bajod van? Nem az volt a kérdés hogy ivartalanítsam-e a kutyáim vagy sem. Olvasd újra a kérdést talán nem értetted rendesen...


hát talán még megkérdezek egy másik dokit. Szerbiában laktunk egyébként. De szerintem még szerbiában is simán olcsóbb. Köszi a válaszokat.

2016. júl. 26. 15:04
 17/18 anonim ***** válasza:
62%
Mert gondolom belehalhat a kutya. Egyik rokoné sem kelt fel altatásból. Pedig fiatal és jó tenyésztőtől volt. Ivartalanításra vitték és zsákban hozták haza temetni. Minden műtét kockázatos. Még a rutin is.
2016. júl. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Ahogy briteknél sincs ekkora hiszti ebből, Londonban élek évek óta. Az van hogy otthon telebeszélik az emberek fejét minden hülyeséggel, aztán ebből születnek az olyan nagyeszűek, akik anyagyilkosként néznek rád ha nem mered ivartalaníttatni a kutyádat, vagy ha keverék kutyát mersz venni apróról rögtön leszaporítóznak hogy úgy is azért vetted. Nem normálisak. És még nekik áll feljebb ha valaki rájuk mer szólni. Ugyanezek jönnek és nullázzák le az ilyen kommenteket is mert nem tetszik nekik az igazság.

Azért van itthon ez, mert behülyítették az embereket vele. Ettől még tény és valóak az előnyei, ahogy a hátrányai is, meg sok a meggondolatlan kutyatartó is, de közel se annyi mint ahogy azt beképzeli a sok nagyeszű aki azt hiszi jártas a témában.

Vannak kutyák a menhelyeken itt is rendesen, hagyjuk már ezt az álszent kamu dumát hogy nyugaton minden csilivili meg szép. Csak itt normálisan vannak tartva a menhelyen lévők és keményen büntetnek érte ha pl. kóborol a kutyád is. Azt a pénzt rá is áldozzák a menhelyre utána.

Otthon is azt kéne, jól megbüntetni akié kóborol aztán rögtön megcsináltatná a kerítést utána. És nem ártatlan kutyatartókat csesztetni mindenért, meg betámadni Facebookon vagy akárhol, mert keverék kutyát mert venni és akkor fúj aljas szaporító...

2016. aug. 10. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!